Прийоми для роботи з кольором
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Прийоми для роботи з кольором


Ні для кого вже не секрет, що колір є одним із найважливіших компонентів будь-якого дизайну. Інтер’єр просто не може існувати без кольору, навіть якщо ми спочатку вкладаємо в нього ідею повної аскетичності та простоти – навіть для такого ефекту потрібна правильно підібрана гама. Але незважаючи на всю очевидну важливість кольору, ми дуже часто боїмося нових рішень і за звичкою вибираємо те, що здається безпечним та знайомим.

Напевно ви помічали, що велика частка нових проектів, особливо тих, що створюється без залучення професійного дизайнера, виконані в цілком типовій схемі: велика кількість білого, трохи сірого і трохи більш насиченого, акцентного відтінку. Для того, щоб не боятися оригінальніших рішень, потрібно розуміти, як влаштована палітра і за якими правилами з нею працювати. Зупинимося докладніше на кількох сучасних та зрозумілих прийомах роботи з кольором, які легко застосувати при самостійному оформленні інтер’єру.

001.jpg

Якщо хочете створити міру стриманий, але не нудний дизайн, зверніть увагу на так звані напівнейтральні тони. Як можна здогадатися за назвою, це група відтінків, які можна віднести до нейтрального спектру, але не в його класичному уявленні. Йдеться про приглушені варіації синього та зеленого, а також всі можливі проміжні відтінки. Це дуже спокійні, м’які тони з явно вираженим сірим підтоном. Такі відтінки чудово поєднуються між собою, з більшістю інших кольорів, служать чудовою базою – тобто роблять все те саме, що й звична нам сіро-бежева гама. Різниця лише в тому, що напівнейтральні кольори виглядають свіжішими і оригінальнішими.

002.jpg

Ще один цікавий прийом, який останніми роками лише набирає популярності: використання одного кольору, але в різних відтінках. Причому наймоднішою варіацією є комбінування дуже близьких тонів, побачити різницю меду якими можна навіть не за будь-якого освітлення. Хорошим прикладом може служити інтер’єр цієї вітальні: в обробці стін, оббивці меблів і навіть текстилі використаний холодний синій середньої насиченості, але завдяки різниці фактур, об’єму та розташування, колір виглядає по-різному, а декор створює особливо затишну атмосферу.

003.jpg

Якщо ви вирішите використовувати цей прийом, то зверніть особливу увагу на те, щоб усі вибрані відтінки ставилися або до холодної або теплої групи тонів. Змішувати різні «температури» дуже небажано, але якщо ви робите це, то потрібно розуміти, якого ефекту хочете досягти і як усе виглядатиме в результаті. Для сміливих джерелом натхнення може стати палітра даного інтер’єру: холодний рожевий як основа, малинові, майже фіолетовий, акценти, а також яскравий помаранчевий як фінальний штрих.

004.jpg

Наступний прийом ніби створений для максималістів: що більше кольору, то краще! Проте не поспішайте втілювати ідею в життя надто буквально, адже гармонію та баланс ще ніхто не скасовував. Отже, якщо ви не просто любите яскраві кольори, але хочете мати їх в інтер’єрі багато та різних, можете використовувати наступний прийом. Почніть із великого твору мистецтва, це може бути барвиста картина або фотографія. Розмістіть об’єкт на стіні, після чого почніть підбирати предмети інтер’єру в відтінках, які вже представлені на картині. Такий прийом допоможе швидко і просто створити гармонійну та головне цільну композицію, де немає випадкових кольорів. Автор цього проекту пішов трохи далі і ввів ще й дуже активний рожевий відтінок, який не присутній на картині, це теж дуже цікавий прийом, але використовувати його варто лише у тому випадку, коли ви впевнені у своєму колористичному чуття.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *