приголомшлива переробка однушки за 750 тисяч рублів
Сьогодні класним дизайном хрущовки вже не здивуєш, а 2012 року російський Інтернет буквально підірвала публікація в ЖЖ про переробку 28-метрової квартири в панельній п’ятиповерхівці. Йшлося про проект дизайнера Ельжбети Чегарової, який вона назвала «Чорничний пиріг». Пройшло вже 8 років, а тематичні сайти, форуми та соцмережі досі тиражують ті фотографії та рендери. Ми вирішили згадати, з чого все почалося і чим закінчилася історія знаменитого «Чорничного пирога».
До дизайнера Ельжбети Чегарової звернулася замовниця, яка вирішила відремонтувати одну свою літніх батьків. Квартира була застарілою і мала чимало недоліків, але знаходилася в центрі Москви, любила господарів і, звичайно, зберігала багато спогадів. Тому їй був потрібний гідний ремонт. Примітно те, що дизайнер розробила лише дизайн-проект, а переплануванням, ремонтом та оформленням інтер’єру займалася замовниця. Наскільки точно їй вдалося втілити в життя ідеї Ельжбети – судити вам.
Технічне завдання вимагало забезпечити велику кількість місць зберігання та два окремі спальні місця. Бюджет ситуації — 750 тис. рублів.
Ось як квартира виглядала до ситуації.
Спочатку дизайнер розробила новий план квартири: об’єднала окремі туалет та ванну кімнату, трохи збільшила передпокій у довжині, частково об’єднала кухню та вітальню та знайшла місце для двох вбудованих шаф та холодильника.
- Площа кухні – 4 кв. м;
- Площа санвузла – 3,4 кв. м;
- Висота стелі – 2,48 м.
Для облицювання санвузла використовувалася плитка Kerama Marazzi, всі меблі – Ікеа. Давайте спочатку подивимося на 2D візуалізацію проекту, а потім на реальні фото.
Висота бортиків (близько 40 см) душового піддону стала предметом спекотних суперечок, адже це не дуже зручно для людей похилого віку.
Теоретично маленьку кухню та вітальню можна було поєднати і це дало велику перевагу у плануванні. Однак через газову колонку та плиту робити це було не можна за законом, та й господарі хотіли зберегти кухню ізольованою. Становище врятували висувні двері.
Велика кількість суперечок викликала мікрохвильова піч на підвіконні. Дизайнер пояснила це рішення тим, що вбудовувати НВЧ-піч над холодильником або в навісні полиці було б небезпечно та незручно для літніх мешканців (наприклад, можна перекинути на себе гарячий суп). У той же час вона запропонувала альтернативне рішення – духовку із функцією НВЧ.
Втім, судячи з реальних фото, господарі вирішили відмовитися від використання мікрохвильової печі.
Фартух фанерований досить демократичною плиткою Vives (Іспанія). Праворуч від 45-сантиметрового миття скляний екран для захисту стіни. Світильники на кухні фірми Ferroluce
А ось і єдина житлова кімната – спальня та за сумісництвом вітальня та кабінет.
Як і хотіли господарі, у кімнаті з’явилося багато місць зберігання, одне зі спальних місць може бути і ліжком, і диваном.
Зона кабінету вийшла такою самою, як і в рендерингу.
Тахта за завісою — зі звичайного ноу-нейм магазину, але якщо замовити тахту за індивідуальним проектом, то в неї можна було б вбудувати висувну скриньку не на всю довжину, а так, щоб вона висувалась перед сусідньою шафою.
Зрештою, фото передпокою. Стінові панелі виготовлені з фарбованої дерев’яної вагонки. Фарба на стінах Tikkurila колір H353. Взуття Ікеа серії Хемнес, коробки також Ікеа.
Посилання на Живий журнал дизайнера Ельжбети Чегарової: перейти
Читайте також: