Правила створення дизайну інтер'єру у квартирі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Правила створення дизайну інтер’єру у квартирі


Основні правила інтер'єру

Інтер’єр може створюватися в будь-якому стилі — мінімалізм, бароко, класика, стиль інтер’єру класицизм, але існують основні правила побудови простору, які повинні враховуватися завжди. Ці правила засновані на психології сприйняття інформації людиною і вони є незмінними, як закони природи. Правильно організований простір позитивно впливає на людину, дає відчуття комфорту, дозволяє розслабитися і зарядитися енергією.

Розглянемо ці основні правила.

Перше – правило золотого перетину.

Коли бачимо щось нове — пейзаж, картину чи стіну у приміщенні, першим інформацію обробляє праве, технічне, півкуля мозку. Спочатку ми помічаємо симетрію, пропорції, повторення елементів, а потім підключається ліве, гуманітарне, воно включає асоціацію та фантазію. Якщо на картині — чіткі пропорції та симетрія, то жодної краси ми не помітимо, ліва півкуля може взагалі не включитися, тому що права не просигналить йому, що на щось треба звернути увагу.

За правилом золотого перерізу в дизайні інтер’єру не повинно бути жодних рівних частин і кратних елементів, а асиметрія. Якщо кольором виділяється половина стіни, то розмітку потрібно зробити на половину і ще трохи більше.

правила дизайну інтер'єру

Сприйняття візуальної інформації як ми бачимо світ.

Коли ми дивимося на якусь картину, наш погляд переміщається з верхнього лівого кута до нижнього правого. Причому завжди. Потім погляд блукає по картині, шукає яскраві плями, а вже потім — смислове навантаження.

Слідом за напрямом погляду ми сприймаємо сюжет. Розглянемо картинку. Великий квадрат нависає над маленькою кулькою, ніби готовий розчавити її. Ми переводимо сприйняття на емоційний рівень і маленька округла кулька сприймається як хороша, а велика і незграбна квадрат — як погана.

На другому малюнку кулька — над квадратом, кулька вільна, а квадрат вже не тисне, а дає почуття ґрунтовності, впевненості та спокою.

Енергія є чи її немає.

Уявимо ще дві картинки. На одній — мінор, якесь мляве бовтання. На другий — мажор, рух енергійний, по дузі — вгору. Саме з такою енергією ці картинки впливатимуть на нас.

як створити інтер'єр у кімнаті

Передаємо емоції.

Емоційне фарбування інтер’єру можна передати кольором. Холодні тони – мінорний настрій, теплі – мажорні. А поєднання кольорів передає гаму та відтінки, багаті, глибокі емоційні стани.

Передати емоційний стан інтер’єру можна формою.

Картина з мінорним настроєм завжди покаже нам лінію горизонту, що опускається, а мажорний настрій створить лінія, що піднімається вгору.

Цікавий факт.

Араби читають з правого нижнього кута в лівий верхній і сприйняття світу у них починається у правому нижньому кутку, тобто навпаки, порівняно з нами. Може тому з арабами важко порозумітися?

При створенні дизайн-проекту необхідно враховувати вплив форми і кольору на емоційний стан, інакше результат може бути непередбачуваним: від депресивного стану, що не проходить, до перезбудження нервової системи.

Вплив живопису.

Що відрізняє роботу майстра від роботи просто митця? Чому деякі картини діють як емоційна підзарядка, подивився — і гори готовий згорнути? Картина може передавати енергію — це загадкове явище, але існує. Це явище змушує нас обертатися, коли хтось дивиться нам услід. Вибираючи картину, зверніть увагу, який вплив вона на вас робить, щоб «погляд у спину» не переслідував вас щодня.

Ми лише коротко торкнулися основних правил, щоб отримати загальне уявлення. Але без їхнього дотримання неможливо створити дійсно комфортний інтер’єр.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *