Постери в дизайні та оформленні інтер’єру
Поряд із фотографіями та картинами, постери можуть стати яскравим доповненням будь-якого приміщення. Яскраві, барвисті або незвичайні плакати можуть перетворити оформлення інтер’єру на захоплюючий процес, додавши акценти, що бракують. Також варто зазначити, що такий спосіб прикраси навколишнього простору доступний кожному і не потребує особливих матеріальних вкладень. Дизайн інтер’єру, в якому використовуються постери, завжди має чітко виражену візуальну ідею. Так, на плакаті може бути зображено будь-що – фотографії знаменитостей, репродукції мальовничих полотен, колажі та інші арт-об’єкти.
Наприклад, арт-постерами називають надруковані на акварельному папері, полотні або шовку зображення, схожі на оригінальний витвір мистецтва. Оформлення інтер’єру подібними елементами передбачає наявність кількох точок, на яких можна сфокусувати погляд. Розмістити постери необхідно так, щоб забезпечити гостям максимальний комфорт під час переходу від одного постера до іншого. Дизайн інтер’єру приміщення невеликої площі з невисокими стелями має на увазі використання мініатюрних зображень. Вдалим рішенням у разі може стати формування композиції, що з окремих елементів.
Багато хто вважає, що композиційне ядро обов’язково потрібно розташовувати в центрі стіни. Не завжди справедливо. «Головний» постер можна повісити трохи осторонь інших, лівіше або правіше. Оформлення інтер’єру постерами не виключає використання рамок-багетів. Класичним варіантом прийнято вважати профіль, що має високу зовнішню кромку, що знижується всередину зображення. Величезною популярністю користується дизайн інтер’єру, доповненого авторськими плакатами ручної роботи, що імітують мазки або рухи пензля художника. Стильно виглядають серії зображень, об’єднаних певною тематикою: квіткові, чорно-білі, вінтажні і таке інше.
Найчастіше використовується наступний спосіб розміщення постерів: на стіні планується лінія, що проходить на рівні очей. Плакат поміщають таким чином, щоб розмітка проходила саме по його середині.
Не варто забувати, що зображення найчастіше не просто доповнюють, а й задають стиль інтер’єру. Так, оживити кімнату і внести деяку динаміку здатні асиметрично оформлені постери, які виглядають химерно, незвично та загадково.
Багатьом людям не подобається споглядати порожні стіни у передпокої чи спальні. Оформлення інтер’єру постерами у такому разі стане відповідним рішенням. Ефектно обіграти використання плакатів можна в тому випадку, якщо вміло поєднувати їхнє колористичне виконання з деталями та аксесуарами приміщення.
Якщо потрібно зорово збільшити розмір постера, його можна помістити в широке паспарту або багет.
Потрібно пам’ятати, що використання будь-яких доповнень візуально змінює розміри приміщення. Так, постер із дрібними красивими деталями збільшить об’єм кімнати та розширить простір. Такі зображення здатні дивовижним чином врівноважувати обстановку у приміщенні, поєднуючись зі шпалерами, меблями, текстилем або декоративним склом. Як постер можна використовувати будь-що – від театральної афіші до задекорованого шматка матеріалу. Дитяча кімната найчастіше прикрашається колажами з фотознімків, плакатами улюблених зірок, малюнками, широкоформатними книжковими ілюстраціями або роботами відомих художників, надрукованими на спеціальному папері. Особливою розкішшю дизайнери інтер’єрів та поціновувачі вважають використання ретро-постерів, які вдало доповнюють як класичні, так і сучасні інтер’єри.