Порушувати правила іноді корисно
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Порушувати правила іноді корисно


Порушувати правила іноді корисно

Як ви думаєте, дизайн інтер’єру – це мистецтво чи наука? Мистецтво, звичайно – стилі, кольори, декорування, без художнього смаку створити гармонійний інтер’єр не вдасться. Наука, звичайно — без знання законів і правил, правильно організувати простір не вдасться. Якщо наука змушує нас суворо дотримуватись правил, то мистецтво дозволяє нам, деякі з них, порушувати. Давайте з’ясуємо, які правила потрібно дотримуватися, а які — можна порушувати для користі справи.

Дотримуємося наступних правил оформлення інтер’єру:


Зручність та практичність оформлення інтер’єру – на першому місці
Потрібно пам’ятати, що будинок, який ви з любов’ю прикрашаєте — це все-таки будинок, а не витвір мистецтва. Гості прийдуть, попахають і підуть, а вам — у ньому жити. Гарно – це добре, але має бути ще й зручно і не лише для вас, а й для членів вашої родини. Діти не зможуть завжди проходити навшпиньки повз розкішну вазу з тонкого скла, а чоловік може почуватися некомфортно у вишуканому кріслі з тонкими ніжками. Створюючи інтер’єр, враховуйте інтереси тих, для кого він створюється насамперед.


Загальна ідея
Створити гармонійний інтер’єр простіше, якщо відштовхуватися від якоїсь однієї ідеї чи мотиву. Наприклад, колір, інтер’єр в одній колірній гамі. Або оберете морську тематику і обігруйте її в деталях, або квітковий мотив — і прикрашаєте будинок квітами.


Сюрприз пожвавить інтер’єр
Внесіть в інтер’єр вітальні якусь несподівану деталь, зробіть щось не за правилами. Повісьте полицю набагато нижче, ніж прийнято, покладіть на диван подушку зухвалого забарвлення. Експериментуйте. Ці деталі оживлять інтер’єр, зроблять його веселим та неповторним.


Не все майно – напоказ
Слідкуйте за тим, щоб кімната не перетворилася на філію музею чи галереї. Декілька статуеток додадуть затишку, багато статуеток — і експозиція виглядає як прилавок. Не поспішайте виставляти напоказ все, що маєте. Краще періодично, за настроєм, міняти композицію.


А ці правила можна сміливо порушувати:


Білий — дуже мазкий колір, від нього краще відмовитись
Звичайно, білий — маркий колір, але як добре він освіжає інтер’єр, як чудово виділяються на білому тлі інші кольори. Можна підібрати білий матеріал, який легко миється. Білі чохли на дивани та крісла потрібно зробити знімними, щоб можна було їх прати та відбілювати. Тільки не стеліть білий килим, особливо якщо є діти.


Найкраще – нейтральні кольори
Справді, такі кольори як сірий, пісочний, бежевий чудово поєднуються з усіма іншими кольорами. Якщо ви сумніваєтеся у виборі кольору інтер’єру — то вибравши нейтральний, як основний, ви ніколи не помилитеся. Нейтрально може виглядати і білий, і чорний, і теракотовий. Щоб нейтральний не виглядав безбарвно, додайте кілька яскравих плям, це надасть основному фону глибини.


Диван, крісло та столик — обов’язкові атрибути вітальні
Так, у вітальні потрібне місце для відпочинку та місце, щоб поставити чашку або покласти журнал. Але, стандартний набір — диван, крісла, журнальний столик, зовсім не єдині потрібні предмети. Можна використовувати подіум, пуфи, канапе, а столиком, взагалі може служити все, що завгодно, аби це вписувалося в загальну концепцію інтер’єру.


Місце дивана – біля стіни
Виставляти всі меблі вздовж стін, насправді досить нудно. Продумуючи дизайн домашнього інтер’єру, спробуйте розмістити меблі по всій кімнаті, так можна створити кілька різних зон, це виглядає набагато цікавіше і дозволяє раціональніше використовувати приміщення.


Відкрийте дорогу до експериментів, спробуйте порушити правила. Єдиним критерієм має стати ваш комфортний стан у своєму будинку. Якщо вам подобається, ви відчуваєте себе в «своєм середовищі» — значить у вас все вийшло і ви створили гарний і зручний будинок.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *