Поради від професійного дизайнера під час створення класичного інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Поради від професійного дизайнера під час створення класичного інтер’єру


Поради від дизайнера при створенні класичного інтер'єру

Початок формування класичного інтер’єрного стилю можна віднести до XVII століття, тоді зародилися його основні риси: чіткість ліній, правильність пропорцій, стриманість і елегантність, гармонія у всіх проявах. Минали століття, змінювалися епохи, реалії, стилі, проте «класика» пережила всі зміни, потрясіння і збереглася майже незмінному вигляді.

Класичний стиль: французька, англійська, російська

Класицизм в інтер’єрі може мати деякі специфічні риси, своєрідний акцент, який залежить від місця його виникнення. Справа в тому, що формування стилю відбувалося одночасно в кількох країнах: Англії, Франції, Росії. Від національного менталітету і сьогодні залежить особливості класичного стилю різних народів.

Так, французькому класицизму властиві геометрично бездоганні архітектурні форми декоративних елементів, античні мотиви (колони, пілястри) разом із розкішною позолотою. Англійський класичний інтер’єр будинку схожий на самих британців – дещо сухуватий та аскетичний, педантичний та стриманий. Російський класичний стиль зароджувався трохи пізніше, тому він і став своєрідним «міксом», увібравши в себе найкращі риси традиційних іноземних стилів та інтерпретувавши їх у істинно російському «прочитанні».

Основні риси класицизму у дизайні

Класика не терпить дешевої «розкоші», фальші, несмаку та безглуздої химерності. Класичні інтер’єри – це насамперед дорогий дизайн. Його постійні елементи: ліпнина та плафонний розпис, портики та каміни, паркет із цінної натуральної деревини, плитка з мармуру та інших порід натурального каменю. Бібліотека з рядами старовинних томів теж не буде зайвою, адже класицизм – це епоха просвітництва.

Створювати класичний дизайн інтер’єру у невеликій квартирі не варто – цей стиль вимагає достатньої свободи простору, розмаху, високих стель. Декоративні деталі (арки, портики, фрески) повинні бути присутніми не тільки в архітектурі приміщення, але і в конструктивних елементах меблів. Колірні рішення обробки приміщення та меблів, текстильний декор не допускають жодних яскравих контрастів, а тільки стримані тони теплої палітри: пісочний і бежевий, кремовий і рожевий, пастельний зелений і жовтуватий. Такі відтінки підкреслюють фактуру меблів з натурального дерева, виграшно виглядають на дорогих важких шпалерах, шовку, гобеленах.

Меблі у класичному стилі

Меблі «під старовину» – це потрібний напрямок у меблевому виробництві сучасних виробників. Тільки натуральне дерево, дорогі тканини та шкіра використовуються для створення таких виробів. Вітаються позолота та інкрустації, тонке різьблення та мальовничі мініатюри, фігурки тварин та масивні завитки – всі ті риси та особливості, які притаманні антикварним зразкам.

Не менш важлива роль приділяється тут і аксесуарам. Картини та скульптури, великі дзеркала та дорогі фарфорові сервізи, старовинний годинник та витончені срібні статуетки – кожен із цих елементів буде доречним доповненням у створенні загального стилю. Однак важливо «не перевантажити» дизайн квартири деталями, не допустити несмаку.

Використання світильників у класичному інтер’єрі

Традиційні люстри – постійний атрибут класики. Їх виготовляють із кришталю, прозорого виробного каменю, венеціанського скла. Бронзові люстри, позолочені світильники та канделябри чудово гармонують з класичним інтер’єром. Не слід забувати і про настінні світильники-бра та торшери, проте важливо, щоб їх дизайн був виконаний в єдиному стилі зі стельовими світильниками. Природне освітлення теж не повинно бути забуте — вдень світло повинен проникати в приміщення через великі віконні отвори.

Текстиль – завершальний «штрих» у класичному дизайні

Малюнок та фактура тканини для текстильного декору в класичному інтер’єрі можуть бути різними: від ніжного шовку, блискучого атласу або аристократичного гобелену до важкого оксамиту або розкішної парчі. Це можуть бути однотонні тканини або полотна із сюжетними малюнками, вензелями, рослинними принтами, картинами античної тематики. Форма штор залежить від фактури тканини та її тяжкості. Наприклад, традиційні портьєри прикрашають ламбрекенами і підхватами, бахромою, шнурами і кистями; на легких тканинах створюють вишукані пластичні драпірування.

Побутова техніка – сучасна складова класичного інтер’єру

Розумне рішення під час створення класичного інтер’єрного стилю – маскування всіх «новомодних» виробів розсувними шафами, нішами, закритими полицями. Але в нинішні часи існує можливість придбати побутову техніку з поверхнею, вже спочатку декорованою під дерево або позолоту.

Втім, немає необхідності в такому ретельному маскуванні, ергономічні форми сучасних побутових приладів можуть не зруйнувати, а, швидше, відтінити красу класичного дизайну, який є показником респектабельності власника житла.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *