Поради щодо візуального збільшення маленької квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Поради щодо візуального збільшення маленької квартири


Кожна людина хотіла б бути власником просторої квартири, оформленої в одному стилі та грамотно розділеної на зони. На жаль, житла більшості мешканців нашої країни мають вкрай невелику площу. Як зробити так, щоб навіть найменшагабаритна квартира не була схожа на склад, забитий речами?

Розглянемо базові принципи, дотримуючись яких можна візуально розширити простір навіть найменшої квартири.

Використання насичених, яскравих відтінків
Оформлення маленької квартири

Не слід лякатися навіть темних кольорів, хоч вони й звужують простір. Крім цього недоліку, у відтінках цієї гами є і переваги – вони дають дизайну інтер’єру глибину насиченості. Від цього приміщення не програє, а навпаки, виграє.

Об’єднання простору єдиною фактурою, стилем, кольором
Ідеї ​​для маленької квартири

Якщо пофарбувати стіни у суміжних приміщеннях єдиним кольором і використовувати однорідне покриття для підлоги, то квартира здаватиметься візуально більшою.

Використання світлої фарби для стелі
Як збільшити площу в квартирі

Зрозуміло, квартири з низькими стелями вкрай проблематично уявити просторими. Тим не менш, якщо зробити стелю хоча б на тон світлішим, ніж стіни і шпалери, то кімната насправді здаватиметься просторішою.

Правильне розташування світла
Освітлення у маленькій квартирі

Масивні люстри зорово зменшують простір. Краще вибирати невелику люстру з плафоном, що закриває лампочки. Хорошим варіантом є й точкове освітлення.

«Ні!» зайвої кількості аксесуарів та декору
Як оформити маленьку квартиру

Квартири, в яких дуже багато прикрас та аксесуарів (наприклад, важких килимів, оксамитових драпірувань, канделябрів, фігурок, привезених з подорожей, сувенірів тощо) виглядають захаращеними та тісними.

Використання кожного вільного куточка
Облаштування маленької спальні

Кожен вільний куточок у квартирі може принести користь несподіваним чином. Кожна ніша, кожен закуток може виявитися ідеальним місцем для розташування, наприклад, ліжка. Це ж можна сказати і про розташування шафи, або, наприклад, столу. Дуже часто буває, що незвичайне планування маленької квартири може дати набагато результат набагато прекрасніше, ніж планування великогабаритних апартаментів.

Вибір інших штор для вікон
Маленька вітальня фото

Рулонні штори чи римські жалюзі значно збільшують простір. Якщо з вікон видно, припустимо, парк чи дахи старовинних будинків, то добрим варіантом буде взагалі відмова від штор. В цьому випадку в кімнатах буде світліше в денний час і вигляд за вікном стане продовженням приміщення.

Використання дзеркальних панелей
Гарний інтер'єр маленької ванної кімнати

Дзеркальні панелі можна закріпити на стінах квартири та навіть на стелі. Вони допоможуть візуально розсунути стіни. Такого ж ефекту можна досягти, якщо поставити шафу-купе на всю стіну із дзеркальними розсувними дверима. Крім того, шафа-купе – відмінне місце для зберігання речей, що захаращують простір.

Використання найпростіших прийомів перепланування
Розсувні двері в інтер'єрі

Маленька квартира виглядатиме набагато просторіше, якщо, наприклад, замінити звичайні двері на розсувні в японському стилі.

Не варто ставити всі меблі вздовж стін
Квартира студія інтер'єр

У маленьких квартирах не дуже раціонально розташовувати всі меблі вздовж стін. Простір можна використовувати по вертикалі. Наприклад, повісивши на стіну полиці, що йдуть до стелі. Там можна розмістити книги та речі, які не використовуються щодня.

Дизайн у якому стилі найкраще розширює простір?

Для маленьких квартир найкраще підійде дизайн у японському стилі. При такому оформленні ніщо не перевантажує простір, воно спокійно та виразно структуроване. У дизайні в японському стилі використовуються лаконічні форми та бездоганні відтінки кольорів. Використовується мінімальна кількість меблів та інших звичних атрибутів будинку. Це робиться для економії простору в територіально невеликій, але перенаселеній Японії. Тому дизайн в японському стилі — найкращий варіант для квартир маленької площі.

Оформлення маленької квартири фото

Кольори використовуються у переважно світлій гамі – бежевий, білий, кремовий, молочний. Меблі у японців також світлого відтінку. При її виготовленні використовуються гладкі нефактурні матеріали. Тканини також використовуються світлими відтінками.

Варіанти облаштування невеликої квартири

Інтер’єр, оформлений у японському стилі, заспокоює. Секрет тут саме без зайвих деталей, які відволікають увагу. Всі предмети начиння та інші речі заховані у вбудованих шафах. Двері використовуються розсувні з тканини або бамбука.

Як збільшити простір у будинку

Японці вміють фантастичним чином грати зі світлом і простором. Використання багатостулкових ширм та розсувних екранів створює нову геометрію простору, дозволяє усамітнитися навіть у найменшій кімнаті. Замість килимів використовуються циновки. Світла в інтер’єрі японського стилю має бути дуже багато. Використовуються абажури найпростіших форм із рисового паперу. Ці абажури роблять світло розсіяним та м’яким. Це візуально розширює простір.

Спальня в японському стилі

Аксесуари також використовуються найпростіші. Це ікебана, скульптура, невеликі лаконічні статуетки. Як аксесуари можна підібрати і скриньки, керамічні вази, віяла з малюнками, що асоціюються з Японією (наприклад, зображення квітучої сакури).

Японська атрибутика у квартирі

Обов’язковим мешканцем житла у японському стилі є карликове дерево бонсай. Така сосна, квітуча слива чи будь-яке інше дерево навіює господарям оселі думки про безсмертя.

Квартира в японському стилі

Крім того, найважливішою рисою японського інтер’єру є ієрогліфи. Для шанувальників японського стилю пропонуються третєри, постільна білизна, посуд та інші предмети побуту, прикрашені японськими стилізованими національними малюнками.

Вананя у японському стилі

На завершення скажемо, що в японському стилі кожна дрібниця має своє призначення – зберігати та примножувати гармонію у будинку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *