Поради дизайнера: поетапний план самостійного перепланування
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Поради дизайнера: поетапний план самостійного перепланування


Самостійне перепланування у новобудові

Хто не мріє стати господарем квартири, а тим більше якщо це квартира в новому будинку і саме Ви її перший господар. Однак перед святкуванням довгоочікуваного новосілля вам доведеться подолати нелегку дорогу ремонту. Зрозуміло, можна скористатися послугами професійного дизайнера та його готовими дизайн-проектами інтер’єру. Якщо такий варіант вам здається нудним і нецікавим, то здійснення самостійного перепланування в новобудові це ідеальне рішення для вас.

Ознайомтеся з нашими порадами та рекомендаціями та ретельно обдумайте всі зміни у вашій квартирі, і тоді на святкуванні новосілля ви гордо заявите друзям та близьким про свій дизайнерський талант.

Квартира, яка дістанеться вам після введення будинку в експлуатацію, складатиметься з голих стін з перегородками. Стандартні проекти, згідно з якими будується більшість нових багатоповерхівок, навряд чи відповідатимуть вашому уявленню про комфортне сучасне житло. Довгі та вузькі коридори, невеликих розмірів кухні, незручні ванні кімнати — всіх цих недоліків вам потрібно позбавлятися ще на етапі проектування, до початку основних ремонтно-будівельних робіт. Розгляньмо, як компетентно перепланувати квартиру.

Етап перший

Спочатку необхідно скласти список приміщень, які, на вашу думку, потрібні у квартирі. Обов’язково слід взяти до уваги не лише кількість спалень та дитячих кімнат, а й необхідні підсобні приміщення, комору, вбиральню, господарську кімнату. Зрозуміло, список має відповідати площі квартири. Якщо ж площа квартири невелика, складаючи дизайн-проект квартири, віддайте перевагу найнеобхіднішим приміщенням, а вільну площу розділіть між незначними приміщеннями. Обміркуйте призначення кожної кімнати, прийнявши до уваги потреби і захоплення кожного члена сім’ї.
Дуже важливий момент на етапі проектування — не бажано залишати кімнати нефункціональними, пізніше буде набагато складніше в реальному просторі вашої квартири розмістити всі приміщення. Кожен куточок квартири повинен бути потрібним і корисним для життєдіяльності.

Етап другий

Після складання остаточного списку всіх кімнат і обмірковування цільового використання кожної з них, необхідно розділити весь простір на дві основні зони: індивідуальну і громадську, тобто провести зонування місця.


Громадською зоною в квартирі є простір, в якому розташовуються всі члени сім’ї, а також їх гості, не відчуваючи дискомфорту. Власники квартири, заздалегідь обміркувавши місцезнаходження суспільної зони, застрахують себе від неприємних почуттів, спричинених вторгненням у особисте життя.

До громадської зони однозначно належить вітальня, їдальня або кухня. Особистою зоною у квартирі є місце, до якого закрито вхід для сторонніх. До неї відносяться приватні приміщення, де розташовані особисті речі: спальні, дитячі кімнати, вбиральні.

Зрозуміло, строгих правил поділу всіх кімнат у квартирі на особисту та громадську зону не існує. Розробляючи інтер’єр квартири, слід визначитися, як виглядатиме кожна кімната. Обов’язково порадьтеся з усіма, хто житиме в ній. Наприклад, дитячу кімнату дитини підліткового віку, в якій вона гратиме, вчиться і спати, сміливо можна віднести до громадської зони — адже вона навряд чи захоче приймати своїх друзів у вітальні. А дитяча кімната малюка — це переважно особиста зона, хоча б до досягнення ним трирічного віку. Або, наприклад, кабінет може бути місцем, де можна усамітнитися, почитати або спокійно попрацювати. Або ж навпаки, місцем, де ви зможете приймати своїх друзів за чашкою кави або бізнес-партнерів. Вибір, звичайно ж, залишається за вами, тому потрібно ретельно обдумати всі дрібниці на етапі проектування.

Етап третій

Поділивши всі приміщення на основні зони, необхідно накреслити їх грамотне розміщення в квартирі. З цією метою вам необхідно скласти проектне креслення квартири та позначити на ньому вікна, двері, несучі стіни та конструкції. Є спеціально призначені програми, легкі у використанні, застосувавши які можна скласти готовий проект, змінити його відповідно до свого бажання, а потім переглянути готовий малюнок у 3D форматі і навіть зробити знімки створеного вами проекту з різних ракурсів.
Громадську зону слід розміщувати ближче до входу в квартиру. Це логічний варіант, оскільки гості зможуть відразу опинитися у вітальні, не проходячи через приватні кімнати та не засмучуючи ритм життя господарів. Спрямованість руху від вхідних дверей коридором повинна бути запланована так, щоб привернути гостей у бік вітальні.

Належним чином, особисту зону бажано розташовувати подалі від сторонніх поглядів та зайвого шуму. Дитячі кімнати та спальні розміщуйте подалі від входу до квартири.

Після цього слід обміркувати розташування приміщень усередині зон. Головним правилом при цьому є прив’язка всіх кімнат до вікон. Це один із найважливіших факторів планування проекту дизайну квартири. Вітальня, спальня, дитяча кімната, кабінет — досить рідко ці приміщення можна продати без вікон.

Зверніть увагу на те, як взаємодіятимуть між собою приміщення громадської зони. Наприклад, вітальню та їдальню можна об’єднати і вони будуть одним житловим простором, але можуть бути і різними кімнатами, проте основним завданням є збереження можливості легкого доступу з однієї кімнати в іншу. Важливим є і прямий доступ до їдальні та вітальні з кухні, це потрібно для зручності, щоб подаючи частування спокійно спілкуватися з гостями.

Особисту зону квартири можна відокремити від громадського, використовуючи двері, розсувну перегородку або кут стіни. Якщо є можливість, бажано спроектувати два санвузли: один розташувати ближче до входу в квартиру, він ставитиметься до громадської зони, а господарський санвузол слід розмістити в особистій зоні, таким чином приховавши його від сторонніх.

Етап четвертий

Узгодження перепланування є дуже важливим, на цьому етапі здійснюється обов’язкове узаконення процесу перепланування квартири, а саме, всі зміни первісного проекту. Для будь-яких значних змін у плануванні квартири потрібно отримати дозвіл в органах технічної інвентаризації та провести реєстрацію переробки в технічному паспорті. Можуть виникнути такі варіанти розвитку подій:
– перший – звернення до місцевої адміністрації до здійснення перепланування;
– другий – звернення до суду для узаконення вже проведеного перепланування.
Стандартно в першій ситуації особливі проблеми не будуть, просто потрібно надати проекти квартири до і після перепланування, і отримати дозвіл на здійснення робіт, а потім отримати новий технічний паспорт.

Друга ситуація практично виглядає набагато складніше. Перепланування збережуть, тільки якщо законні права та інтереси громадян не порушуються, і відсутня загроза їх життю та здоров’ю. Оформляючи позов у ​​суді, вкажіть інформацію про себе: ПІБ, адреса, телефон для контактів. Роль відповідача у разі виконуватиме місцева адміністрація міста чи району.

Суд виносить позитивну ухвалу, якщо перепланування не порушує встановлені норми і вам видають новий технічний паспорт.

Трапляються випадки, коли житловим інспектором у процесі огляду приміщення виявляється факт самовільного перепланування. Сподіватимемося, що вас такі проблеми обійдуть стороною, проте про всяк випадок розглянемо, чим загрожує здійснення самовільного перепланування квартири. Ст. 29 ЖК РФ та ст. 7.21 КоАП передбачає відповідальність за проведення незаконного перепланування приміщень. Житловим інспектором виноситься попередження, після накладається штраф на господаря житла та вимогу повернути приміщення у колишній вигляд. Якщо власник не слідує цим заходам, справу передають до суду, і вже там вирішується питання про те, чи можна зберегти квартиру в такому вигляді і оформити узаконення перепланування або ж слід виставити квартиру на публічні торги, а потім повернути їй первісний вигляд. У процесі продажу такої квартири ціна на неї зменшується на 20%. Навіть якщо комунальними службами проведене перепланування залишиться непоміченим, ви все одно не зможете здійснити угоди, пов’язані з даруванням, продажем або заповітом без виявлення факту перепланування, зробленого самовільно. Саме з цієї причини бажано оформити перепланування першим способом, не звертаючись до суду.

Ну що ж, ключі від квартири у вас ви ознайомилися з нашими порадами і рекомендаціями, тому сміливо можете приступати до створення проекту. Ретельно продумайте своє уявлення про комфортне житло, не забудьте врахувати побажання своєї сім’ї, і тоді ви створите індивідуальний, унікальний вигляд своєї квартири.

Вдалих починань!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *