Поняття косметичного ремонту квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Поняття косметичного ремонту квартири


Косметичний ремонт квартири

Найекономічнішим варіантом ремонту є косметичний ремонт квартири. При цьому ремонт легко досягається ефект оновленого вигляду приміщення. У недавньому минулому до косметичного ремонту квартири відносилося банальне переклеювання шпалер, оновлення статевого покриття та ремонту стелі. В наші дні такий ремонт охоплює ширший комплекс ремонтних робіт.

Професійною мовою косметичний ремонт має на увазі зорове оновлення квартири без усіляких перепланувань. Якщо ви вирішили ґрунтовно вирівняти підлогу або замінити комунікації, то вам знадобиться проводити капітальний ремонт, аж ніяк не косметичний. А ось викласти кахель на кухні, встановити натяжні стелі або замінити віконні профілі цілком можна при косметичному ремонті.

Що ж потрібно виконувати на початковому етапі косметичного ремонту? Насамперед необхідно звільнити повністю приміщення від будь-яких предметів меблів. Якщо меблі великих розмірів не виходить перемістити в іншу кімнату, то просто її можна розмістити в центрі кімнати, а для того, щоб зберегти зовнішній вигляд, накрити її спеціальною плівкою. Всі ці маніпуляції потрібні для того, щоб доступ до вікон був не обмежений. При цьому полегшується доступ до стелі, з якою виконуватимуться ремонтні роботи. Якщо ж косметичний ремонт зачіпатиме і підлогове покриття, меблі необхідно видалити з кімнати повністю.

Якщо підлогове покриття змінюватися не планується, тоді треба накрити його тим, що захищає від пошкоджень. Наприклад, товстими картонними листами, які зверху покриваються плівкою, складеною у кілька разів. А щоб плівка не елозила і не з’їжджала, непогано було б скріпити її звичайним скотчем. При цьому полотнища плівки повинні перехльостуватися приблизно на десять сантиметрів. Щоб не засмічувати будівельним пилом плінтуса, які найчастіше засмічуються під час ремонту, необхідно їх обклеїти будівельним скотчем по всьому периметру. Якщо фарбувати плінтуса під час ремонту не будуть, їх можна обклеїти спеціальним малярним скотчем, який виготовлений на паперовій основі і знімається з поверхні дуже легко.

Дотримуючись техніки безпеки, необхідно знеструмити всі електричні прилади в приміщенні. А декоративні облицювання, розташовані навколо розеток, необхідно зняти. Начинки відкритих розеток заклеюють скотчем на паперовій основі.

Подальшим кроком у косметичному ремонті буде оздоблення стін та стелі. Стеля необхідно повністю очистити від колишнього покриття, при цьому треба пам’ятати, що якщо стеля була покрита водно-дисперсійною фарбою, спроби змити її водою не приведуть до потрібного результату. Таке покриття необхідно видаляти, озброївшись шпателем. Якщо ж стеля була покрита вапном, то перед початком косметичного ремонту її треба змити водою. Головною умовою при виконанні цієї роботи є ретельність змивки, оскільки залишки вапна можуть призвести до неякісного ремонту стелі новим покриттям. При товщині покриття кілька міліметрів практично буде застосування малярного валика, за допомогою якого можна розм’якшити шар вапна, а потім прибрати шпателем.

Той самий принцип можна використовувати при видаленні старих шпалер зі стін. Валиком, добре змоченим у воді, проводять кілька разів за тими фрагментами шпалер, які не видаляються легко, а потім їх просто знімають зі стін. Спосіб розм’якшення шпалер зручно користуватися в тому випадку, якщо раніше стіни були обклеєні шпалерами виду триплекс. Такі шпалери неймовірно легко знімаються зі стін, залишаючи лише тоненький виворітний шар паперу, на цей шар можна сміливо клеїти нові шпалери. Вони дуже щільно триматимуся.

Розтріскане старе лакофарбове покриття видаляється з поверхні вікон, дверей та лиштви. Така поверхня елементів приміщення не має естетичного вигляду і також потребує косметичного ремонту. Найчастіше не обмежуються частковим ремонтом, а видаляють покриття з усієї площі поверхні. Спроби відреставрувати частково призведуть до просвічування старих нерівностей.

Видалити алкідну або масляну фарби можна за допомогою так званих «змивок». Такий спосіб відноситься до хімічних способів. Альтернативою такого способу є термічний спосіб видалення фарби. Суть його полягає в тому, що струмінь гарячого повітря прямує на поверхню, під дією якого фарба розм’якшується, а далі видаляються технічно надлишки. Правда, треба зазначити, що будівельний фен коштує не дешево, а ось застосовувати побутовий фен у цьому випадку марно.

Після ретельної зачистки стелі і стін необхідно їх обробити спеціальним складом, що чудово вбирає вологу. Найбільш глибокі вибоїни та сколи ретельно закладають розчином цементу. Такі роботи проводять після ґрунтування оброблюваної поверхні. Наступним етапом накладають шпаклівку і, тільки після цього, ретельно вирівнюють поверхню. Оптимальна товщина шару шпаклівки, що наноситься, — 2 мм. Якщо вибрані шпалери досить щільні, можна прошпаклювати лише найбільш нерівні ділянки. Якщо ж тонкі шпалери, то обійтися шпаклюванням частково не вдасться, так як темні ділянки поверхні можуть просвічуватися через шпалери, що може негативно вплинути на естетичний вигляд стін.

Якщо ви збираєтеся скористатися водоемульсійною фарбою для покриття стелі, то шпаклівку теж можна застосувати частково, але після такої процедури, як тільки шпаклівка висохне, необхідно обробити поверхню стелі наждачним папером. Це додасть рівності та гладкості поверхні. В цьому випадку якість покриття стелі буде ідеальною.

Щоб якісно зробити фарбування стелі необхідно заздалегідь придбати спеціальний валик, довжина ворсу якого має бути середньою. Для віджимання надлишків фарби необхідно придбати пластикову ванну, яка дуже зручна у застосуванні при виконанні робіт з фарби стелі квартири. Всі найменші дефекти повинні бути видалені зі стелі. Вони, як правило, залишаються після його шпаклювання. Для цього використовують водно-дисперсійну фарбу, яка допомагає виявити невеликі дефекти. Тільки після цього приступають безпосередньо до покриття стелі не розведеною фарбою.

Тільки після того, як повністю готова стеля та її покриття висохло, можна сміливо переходити до наступного етапу – обклеювання стін шпалерами. Різноманітність асортименту шпалерного клею дуже велике і будівельний ринок пропонує різні види такого клею. Примітно, що використання клею не викликає труднощів у застосуванні. Для цього існує докладна інструкція, яку необхідно суворо дотримуватись.

При розведенні шпалерного клею дуже часто утворюються грудки, які згодом залишаються на шпалерах. Від цього страждає якість ремонту. Щоб цього уникнути, необхідно правильно розводити суху клейову суміш із водою. Для цього наповнюють відро необхідною кількістю води та різкими рухами розмішують за допомогою палиці. У відрі виходить своєрідний вир. У середину вирви, що утворилася при інтенсивному перемішуванні, повільно всипають суху суміш клею. При такому способі розчинення клею можна бути впевненим як шпалерний клей.

Розведеним водою клеєм роблять грунтовку поверхні стінок. Це обов’язкова умова для поліпшення якості виконуваних робіт. Клей так само рівномірним шаром необхідно нанести на зворотний бік шпалер. Але є винятки. Обклеювання стін флізеліновими шпалерами відбувається трохи інакше. При використанні такого виду шпалер необхідно ретельно вивчити інструкцію, що додається до товару.

Наклейка шпалер внахлест іде у минуле. Сучасні різновиди шпалер клеяться переважно встик. У цьому послідовність розташування шпалер стіні перестав бути принципової. Сучасні види ремонтних робіт мають на увазі початок обклеювання стін шпалерами з будь-якого зручного місця в приміщенні — чи це вікно, двері або кут. Поєднуючи полотна шпалер, необхідно подбати про збіг малюнка. Але якщо немає досвіду в оздоблювальних роботах, краще вибрати шпалери однотонного кольору. З виворітного боку обмазують клеєм, потім складають удвічі та витримують хвилин п’ять. Після цього шпалери не розповзаються і не розриваються в руках під час роботи.

Після наклейки шпалер на стіни їх необхідно ретельно розгладити за допомогою жорсткої щітки. Така маніпуляція допомагає запобігти утворенню бульбашок та зморшок. Але щоб не пошкодити малюнок шпалер, не рекомендується використовувати тканинні матеріали для їх розгладження. Тканина можна використовувати лише при розгладжуванні вінілових шпалер.

Залишки шпалер, що залишилися звисати на плінтусі, потрібно відрізати спеціальним будівельним ножем під лінійку. Важливо, щоб ніж був дуже гострим, щоб уникнути пориву шпалер. Найважливішим моментом є недопущення, навіть найменшого протягу до приміщення. Такий недогляд загрожує нерівномірним висиханням шпалер і, як наслідок, їх відпаданню.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *