Поєднання шпалер в інтер’єрі – 80 ідей (фото)
У наш час популярним прийомом оформлення житлових просторів виступає комбінування різних видів шпалер, які можуть відрізнятися за кольором, малюнком, фактурою. Такий дизайн дозволяє створювати унікальні неповторні інтер’єри, приховувати недоліки обстановки і змінювати геометричні похибки кімнат. У сьогоднішній статті ми розглянемо, як правильно поєднувати шпалери в інтер’єрі та що потрібно врахувати під час вибору матеріалу.
Що потрібно врахувати?
Намір оформити обробку кімнати комбінацією шпалер, слід правильно вибрати основний тон. Якщо приміщення невелике, краще віддати перевагу світлим фарбам. Також варто врахувати розташування вікон приміщення щодо сторін світла: якщо кімната виходить на південну сторону, де достатньо сонячного світла, краще використовувати холодні тони, а для північних приміщень – теплі.
Великі візерунки і темні полотна – прерогатива великих кімнат, у маленькому приміщенні вони можуть бути лише як акценти, виділення певної зони. Також за допомогою їх можна скоригувати простір. Наприклад, обклеївши одну зі стінок темними шпалерами або полотнами з великими принтами, ви зможете візуально її наблизити. Такий прийом нерідко використовується у вузьких кімнатах – контрастним кольором оформляють одну з коротких сторін – тоді кімната набуває більш правильної квадратної форми.
Вибираючи комбінації, врахуйте і вплив розташування візерунків на візуальне сприйняття простору – горизонтальні лінії здатні розширити стіни, але водночас знижують їхню висоту, тому це не найкращий варіант для приміщень з невисокими стелями. Вертикальні лінії, навпаки, здатні «підняти» поверхню стель.
При комбінуванні важливо правильно виконати перехід від одного полотна (або матеріалу) до іншого. Існує кілька варіантів:
— Без переходу — полотна клеяться встик, без будь-яких обрамлень. Для подібного оформлення потрібно ретельно вирівняти стіни та по можливості підібрати полотна однакової товщини;
— Оформлення молдингами – такий спосіб дає можливість прикрасити стіни своєрідними панноми в гарній оправі. Цей прийом нерідко зустрічається в класичному стилі, хоча при правильному компонуванні матеріалів цілком можна прикрасити таким чином і сучасний інтер’єр;
— Оформлення бордюру — спосіб позначення горизонтальної комбінації шпалер, який вносить своєрідну особливість в інтер’єр.
На сьогоднішньому ринку оздоблювальних матеріалів надано величезний асортимент, серед яких найчастіше нелегко вибрати потрібні шпалери для комбінування. Якщо ви вагаєтесь з вибором, зверніть увагу на готові колекції, де виробник пропонує вже скомпоновані полотна.
Способи комбінування шпалер
Сучасними дизайнерами розроблено безліч способів поєднання шпалер в інтер’єрі. Це можуть бути комбінації полотен за кольором, фактурою, візерунком або іншими оздоблювальними матеріалами. Різні поєднання допомагають провести зонування приміщення, виділити територію, скоригувати простір, а також приховати недоліки обстановки: відвернути увагу від застарілих меблів або дефекти стін.
Поєднання кольорів
Вибір колірного діапазону для обробки кімнати — найбільш пріоритетний момент. Поєднувати шпалери можна декількома способами, які ми розглянемо за допомогою кольору, представленого на фото. Найбільш простий і безпрограшний варіант — монохромна комбінація, коли вибирають один провідний колір, який доповнюють його ж відтінками, що відрізняються насиченістю. Як правило, контрастними фарбами позначають одну із зон або коригують, розділяють простір.
Наступний спосіб колірного комбінування — використання сусідніх тональностей колірного кола. У такому разі відтінки плавно перетікатимуть один в одного, створюючи гармонійну обстановку.
Найбільш суперечливий варіант — так зване, комплементарне поєднання, коли створюються союзи з протилежних палітр, наприклад, червоний колір є сусідом із зеленим, жовтий з фіолетовим і т.д. На перший погляд, таке оформлення може здатися несподіваним, але з правильним підбором відтінків для певного інтер’єру, можна створити досить привабливу обстановку. Спальню або вітальню можна оформити у спокійних відтінках, а дитячу – яскравіших.
Щоб трохи спростити вам завдання, відразу зазначимо, що є кілька кольорів, які відмінно комбінуються з будь-якими іншими – це білий, чорний, сірий (назвемо їх універсальними). Бежеві тони відмінно поводяться в оточенні свого рідного спектру, універсальних тонів, а також у поєднанні з червоними, блакитними палітрами. Для зеленого найкращими союзниками стануть жовтий (помаранчевий), шоколадний, золотистий. До синього можна підібрати червоний, зелений, універсальний тон. Червона палітра вважається найбільш контрастною, тому розбавити яскравість допомагають комбінації з білим, жовтим чи зеленим.
Комбінування різних фактур
Сучасні шпалери відрізняються не тільки розмаїттям кольорів, та й фактур. Залежно від матеріалу виготовлення вони можуть бути паперовими, флізеліновими, текстильними, скловолоконними, металізованими, рідкими. До дорожчих можна віднести шкіряні, пробкові та бамбукові полотна, які є найбільш екологічно чистими. Комбінації різних фактур створюють в інтер’єрі найцікавіші архітектурні особливості. Їх часто використовують для оформлення дверних, віконних арок, позначення кутів, ніш, колон, а також настінних декоративних фрагментів, обрамлених молдингами.
На окрему увагу заслуговують рідкі шпалери. Якщо розібратися, цей вид обробки дуже схожий на штукатурку, коли матеріал наноситься шпателем, що дозволяє створювати не тільки однакові полотна. Різноманітність палітри кольорів і можливість застосування різних декоративних добавок у вихідну суміш, дозволяють створювати унікальні візерунки і цілі картини, які можуть стати справжньою окрасою інтер’єру на тлі однотонного оздоблення.
Фотошпалери по праву можна назвати найефектнішим оздоблювальним матеріалом, який здатний не лише декорувати, а й кардинально змінити сприйняття простору. Зокрема, це стосується полотен із 3D-зображеннями, які створюють враження нескінченності простору, відчуття перебування всередині малюнка. Шпалери розміщують на одній зі стін в оточенні однотонного фонового оздоблення. Але варто врахувати, що справжній ефект можна отримати лише за умов просторої кімнати.
Поєднання однотонних шпалер
Однотонні полотна досить популярні в сучасних інтер’єрах – вони вносять певну строгість і впорядкованість в обстановку, тому частіше використовуються в таких стилях, як мінімалізм, хай-тек, модерн та ін. У той же час комбінації різних відтінків допомагають зробити акценти і скоригувати площу.
Підбираючи шпалери, варто звернутися до одного з трьох варіантів комбінування кольорів, розглянутих нами вище та визначитися з чільним тоном. За допомогою світлих шпалер можна освітлити затемнені ділянки кімнати, куди найменше надходить природне світло. Темні полотна наближають площини, тому їхнє розміщення буде доречним на коротких стінах вузької кімнати. Щоб інтер’єр не здавався нудним, можна поєднувати гладкі поверхні з рельєфними.
Комбінування шпалер з малюнком
Шпалери з малюнками-принтами характерні для багатьох стильових напрямків – вони широко використовуються у класичних, сільських, ретро інтер’єрах. У цьому випадку існує кілька варіантів:
1. Поєднання однотонних та шпалер з візерунком. Досить популярний прийом комбінування, де полотна з малюнком прикрашають акцентну стіну, а однотонні полотна є тлом. У такому разі малюнок може бути яскравим і виразним.
2. Поєднання шпалер з різними візерунками. Вибираючи як обробку полотна з різними візерунками, необхідно підібрати матеріал з однієї палітри кольорів і, бажано, зі схожим не контрастним малюнком. Щоб інтер’єр не виглядав «наляписто», можна вибрати основний візерунок для декількох стін, а одну – акцентну, оформити полотнами з принтом, що відрізняється.
3. У стилі пэчворк. Це, мабуть, найбільш складне, але, водночас, ефектне комбінування, коли стіна оформляється з «клаптиків» шпалер з різними візерунками. Важливо грамотно підібрати вихідний матеріал, щоб поєднувалася кольорова гама та товщина полотен. При цьому текстура і фактура мають бути різними, а малюнок мати високу якість.
Комбінування шпалер з іншими матеріалами
Шпалери чудово поєднуються з будь-якими іншими оздоблювальними матеріалами. Такий прийом дозволяє як створити ефектне оформлення, а й послужити практичну службу. Наприклад, на кухні шпалерами оформлюють обідню зону, яка менш схильна до забруднень, вологості та перепадів температур, а керамічною плиткою робочу зону. У коридорі найбільш забруднені ділянки можна обробити ПВХ-панелями, а віддалені шпалерами або виконати горизонтальне комбінування.
Гарне поєднання виходить при поєднанні шпалер з фарбуванням. Наприклад, у спальні рівні забарвлені поверхні чудово доповнять полотна з хитромудрим принтом біля ліжка. У вітальні можна скомбінувати шпалери зі штучним каменем, яким оформлюють кути, арки, ніші та акцентні стіни біля каміна чи домашнього кінотеатру.
У сучасному дизайні велику популярність набула цегляна кладка, правдоподібну імітацію якої створюють за допомогою ПВХ-панелей. Для провансу можна підібрати виконання під білу цеглу, яка поєднуватиметься з витонченим принтом шпалер. Для агресивного лофтового інтер’єру часто підбирають більш темну цегляну кладку і однотонні шпалери.
Декоративна штукатурка також досить часто зустрічається в сучасних інтер’єрах. З її допомогою можна отримати різноманітні гладкі та рельєфні покриття. Матеріал складає основне тло приміщення, а шпалери – акцентну зону. Залежно від концепції дизайну, можна використовувати однотонні полотна, шпалери з непомітним малюнком або фотошпалери.
Поєднання шпалер в інтер’єрі.
Поєднання шпалер в інтер’єрі відкриває безліч можливостей для створення унікального дизайну з необхідними акцентами та функціональними зонами. Переконатися в цьому допоможе наша фотогалерея, де зібрано багато вдалих прикладів. Дивіться та надихайтеся!