Поєднання кольору ламінату та дверей: який колір підлоги вибрати
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Поєднання кольору ламінату та дверей: який колір підлоги вибрати


Робота з поєднаннями кольорів завжди передбачає наявність нюансів. Існує тонка грань між гармонійністю та «неохайністю». Тому при ремонті важливо вже на початкових етапах продумати всі деталі послідовно та ґрунтовно: фактура та колір стін вплинуть на меблі, стелю та підлогу. Від меблів буде залежати декор та аксесуари, а від підлоги міжкімнатні двері. Таким чином, моделювання однієї деталі спричиняє проекцію іншої і так далі. Багатьом це навіть допомагає легше збудувати загальний дизайн інтер’єру. Але зараз не про це. Двері та підлога створюють другорядне тло кімнати після стін та меблів, звичайно. І враження від цього самого другого фону так само важливо, як і від першого (стіни та меблі). Тому і важливо побудувати грамотне поєднання міжкімнатних дверей та покриття для підлоги.

Отже, мова піде про поєднання кольору дверей та ламінату. Чому ламінату? Тому що це найпопулярніший варіант оформлення підлоги. Він чудово імітує дерево, при цьому не такий примхливий у догляді. Також ламінат відрізняється легкістю монтажу, високою зносостійкістю, міцністю та доступними цінами.

Хоча фахівці не рекомендують використовувати дане покриття там, де рух найінтенсивніший. Справа в тому, що ламінат складається з дошки та верхньої декоративної плівки, яка не настільки стійка. Але саме вона диктує весь зовнішній вигляд статі та її поєднання. І є кілька варіантів малюнка на декоративній плівці ламінату.

 1. Імітація деревини. Це найпоширеніший варіант за рахунок власної нейтральності. Дерево або його імітації підходять практично до будь-якого інтер’єру та дизайну. Отже, покриття такого ламінату може бути представлене, як дерево після тонування, моріння та будь-яких інших обробок. До речі, не забувайте, що термін служби якісного ламінату становить близько 15 років, це говорить про те, що його колір у кімнаті матиме одне з базових значень.
 2. Імітація каменю. Крім фактури деревини, ламінат може мати малюнок під дикий камінь, граніт, мармур, базальт і так далі. Правда, такий варіант вибирається рідше за рахунок того, що не завжди вдається легко скомбінувати його з атмосферою.

І ось, виходячи вже з того, який ламінат ви вибрали (малюнок, колір, фактуру) і підбиратимуться двері. Як правило, всі міжкімнатні двері повинні мати загальну колірну гаму, а також фактуру (двері передпокою, туалету та ванної є винятком). Отже, колір ламінату може кардинально відрізнятися від кольору дверей або бути на тон світлішим, або буде повний колірний збіг.

Але як правильно вибрати варіант колірного поєднання? І в якій кімнаті буде доречний той та інший союз? У професіоналів є кілька порад.

Повний колірний збіг дверей та ламінату доречний для:

 1. кухні
 2. передпокою
 3. невеликої кімнати
 4. мало освітленої кімнати. Тут більше підійде світло-золотистий колір і для ламінату, і для дверей, щоб візуально збільшити простір.

Якщо ви купуєте дорогий ламінат гарної якості, який прослужить багато років, то краще, якщо його колір буде універсальним. Це дозволить уникнути проблем, якщо вам захочеться змінити дизайн, а ламінат все ще буде в хорошому стані.

Універсальні кольори:

 1. акація;
 2. медова береза;
 3. світлий дуб;
 4. світла вільха;
 5. ясен.

До цих кольорів неважко буде підібрати колір стін, меблів та, відповідно, дверей.

Універсальне покриття для підлоги

Колір ламінату та дверей, як уже було сказано вище, створює друге тло, яке має важливий вплив на атмосферу кімнати, тому:

Ламінат з матовим покриттям, що має яскраво виражену структуру, створить теплу та затишну атмосферу;

Матова поверхня ламінату

Глянцеве покриття ламінату додасть приміщенню ошатності, але позбавить затишку;

Глянцева поверхня ламінату

Рудий відтінок ламінату виглядає нудно. Для цього в інтер’єр додають кілька яскравих плям;

Рудуватий відтінок ламінату

Для темного або чисто чорного ламінату підходять переважно двері або того ж кольору, або світлі (білі).

Темний ламінат та білі двері

Вибираючи колір плінтуса, також потрібно знати кілька тонкощів.

 1. Темний ламінат плюс світлі двері дають нам світлий плінтус (поєднання з дверима).
 2. Світлий ламінат і темні двері припускають вже обидва варіанти плінтуса як світлий, так і темний.

Це поєднання кардинально відмінних кольорів: світлий ламінат та темні двері і навпаки. Щоб цей союз виглядав красиво та ефектно, потрібно вибирати загальну температурну приналежність кольорів та ламінату та дверей. Тобто або вони належать до холодної гами, або до теплої. З цього приводу можна проконсультуватись із фахівцями.

Це варіант, коли ламінат світліший за двері на один тон. При цьому цікаво змориться, коли частина малюнку та двері, і підлоги має один колір. Тут теж має бути загальна колірна температура. Навіть якщо ви допускаєте несильний збіг у відтінку, то поєднання теплого та холодного кольорів і навпаки виглядатиме неохайно.

Тут має бути максимальний збіг за кольором і, бажано, фактурою і підлоги, і дверей. Для цього при виборі ламінату можна уточнити у продавця або в інструкції поверхня якої деревини імітує даний ламінат, і підібрати двері з тієї ж породи або її імітації. Необов’язково домагатися цілковитого збігу, вистачить і того, щоб гамма, тон та дерев’яний візерунок були однакові.

Отже, ми вже визначилися, що від кольору ламінату залежатиме колір дверей. І кожен відтінок має свої особливості. Розглянемо варіанти поєднань кольорів, запропоновані дизайнерами.

Світло-бежевий

Це нейтральний відтінок, який не дуже вимогливий до підбору тону дверей. Тобто для цього ламінату підійдуть двері практично будь-якого світлого відтінку — акація, світлий дуб, медова береза, ясен і таке інше. Але сюди не підходять рудуваті тони.

Світло-бежевий ламінат

Сюди допускаються відтінки сірого від молочного до димчастого. Для ламінату такого кольору потрібно підбирати колір дверей максимально наближений за тональністю. Незважаючи на те, що сірий є універсальним кольором (оскільки це суміш білого і чорного) і чудово поєднується з будь-яким холодним відтінком, присутність його в інтер’єрі в декількох варіантах не дає можливості легко ввести інші кольори. Щоб було зрозуміліше, більше трьох відтінків сірого в інтер’єрі не повинно бути. Саме тому краще, якщо колір дверей повністю співпадатиме з ламінатом.

Сірий ламінат

Рудо-коричневий

Такий ламінат незважаючи на свою яскравість створює відчуття тепла та затишку. Але підібрати до нього колір дверей не так просто. Добре поєднується з таким ламінатом двері теплих відтінків: теракотові, зелені, помаранчеві і таке інше. Не виключений варіант розмаїття, наприклад, червоно-коричневі відтінки дверей.

Рудо-коричневий ламінат

Для білого ламінату підходять двері теж білого кольору. Але обов’язково має бути збіг за температурною спрямованістю. Відомо, що білий може бути виражений і в холодних відтінках і в теплих, так ось, якщо ламінат виконаний в холодних тонах білого кольору, то і двері повинні бути в тих холодних тонах і, навпаки. Ще один нюанс: якщо віконні рами тут представлені не в білому варіанті, можна використовувати поєднання з дверима світлого золотисто-бежевого і молочно-сірого відтінку. Але якщо білі вікна ніякі варіанти, крім білого не підходять.

Для темного ламінат нічого більше не підходить, як такі самі темні двері. Бажано збіг за структурою та малюнком.

Темний ламінат

Комбінований ламінат

Такий вид покриття для підлоги має поєднання декількох відтінків і візерунків. До цього ламінату можна підібрати двері, чий колір поєднуватиметься хоча б з одним з відтінків ламінату. Для більшої збалансованості можна підібрати плінтус під колір дверей.

Комбінований ламінат

Порад, думок і суджень з приводу поєднання кольорів і застосування цих поєднань безліч. Але багато все ж залежить від бачення самих господарів, якщо вам щось не подобається, але це щось є ультрамодним, не слід бігти за модою, оточуйте себе тільки тим, що принесе задоволення саме вам. Кожному дане своє життя і своє ставлення до нього.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *