Поєднання чорного та білого кольорів у дизайні стін
Що таке чорно-білий інтер’єр? Це, перш за все, найсильніший контраст двох протилежностей, за допомогою якого буде чітко видно будь-яку деталь, навіть найменшу. Чорний колір подібний до глибокої тіні, а білий навпаки символізує абсолютне світло. Ці кольори можуть розташовуватися, де завгодно: підлога, стеля, стіни. У подібному чорно-білому поєднанні чудово виглядають всілякі ажурні малюнки, що імітують елегантну фіранку. А простір, розбитий на квадрати, і зовсім створює відчуття магії, нереальності і навіть зачарованості. До того ж, уживаються ці кольори практично в будь-якому інтер’єрі, на будь-якій поверхні і «дружать» вони абсолютно з усіма іншими кольорами.
Однак, не слід забувати про те, що у них також є безліч різних відтінків, а також про те, що в подібних інтер’єрах найголовніше — це форма, яка насамперед буде підкреслена контрастом, а кольори вже відійдуть на другий план. І у разі допущення будь-яких стилістичних помилок, резонанс у такій ситуації набагато сильніше битиме по очах. Тому дуже важливо, щоб було ретельно дотримано балансу між чорним і білим кольорами.
Створення чорно-білого інтер’єру
В даний час інтер’єри в чорно-білих тонах надзвичайно популярні, особливо в сучасному стилі просто безпомилкова комбінація. Контраст чудово розбавляється яскравими аксесуарами, яких не повинно бути багато.
Оформити в чорно-білих фарбах можна абсолютно будь-яке приміщення, причому в одному випадку буде переважання білого кольору, а в іншому навпаки чорного, а в третьому — можна взагалі додати додатковий колір — вся справа вашого смаку та фантазії, аби потім почуватися затишно і зручно в такому інтер’єрі.
При використанні приглушених кольорів, таких як сірувато-білий, темно-сірий і сталевий, ситуація вийде набагато м’якше і спокійніше. Адже навіть білий колір має безліч відтінків, від білого до кольору слонової кістки. Застосовуючи в оформленні інтер’єру м’якіші відтінки, стиль виходить витонченим, т.к. у ньому не буде різких контрастів.
Чорно-біла вітальня
Наприклад, для обробки вітальні краще використовувати більше білих фарб, т.к. цей колір розширює простір. При цьому одну стіну можна декорувати чорно-білою смужкою або рослинним візерунком.
Можна зробити імітацію шкіри зебри для любителів всього екзотичного. Взагалі, в ідеалі для такого поєднання вітальня має бути просторою, тобто. майже напівпорожній. При цьому, білих і чорних предметів у ній має бути мінімальна кількість.
У кімнаті необхідні додаткові яскраві кольори, щоб зменшити різкий контраст і зменшити монохромність білого і чорного. Використовуючи яскраві колірні акценти, можна надати вітальні більш м’яке та ніжне звучання. До речі, найбільш актуальним та популярним кольором-акцентом у таких випадках у дизайнерів вважається червоний.
Чорно-біла спальня
А ось у спальні стіни можна зробити навіть повністю чорними. Тоді знадобляться білі аксесуари у вигляді постільної білизни та настільної лампи. Як не дивно, така спальна кімната рекомендується людям, які страждають на безсоння, т.к. у ній надзвичайно легко засипати. Звичайно, можна зробити і білі стіни у спальні – у такому разі знадобляться чорні аксесуари та меблі.
Треба сказати, що в спальній кімнаті з чорно-білим поєднанням кольорів категорично не повинно бути рівною мірою. Обов’язково один колір має домінувати. Якщо цього не дотриматися, інтер’єр вийде в кращому разі нудним і несмачним, а в гіршому – просто дратівливим. Якщо потрібно більше простору, то доцільно віддати перевагу білому кольору, якого має бути набагато більше. А чорний, наприклад, використовувати на стінах як оригінальний орнамент. У разі тяжіння до нейтрального та досить спокійного інтер’єру, слід вибрати сірий фон. А білий і чорний у такому разі виступатимуть як додаткові відтінки.
Чорно-біла кухня
Для кухні чорно-білі кольори створять сучасний стиль, причому, бажано, щоб стіни були білого кольору, як і стеля, а меблі та інше кухонне начиння – чорного. Однак, можна використовувати інші варіанти обробки, де стіни будуть виконані в чорно-білій гамі. При цьому матеріали можуть бути будь-якими. Зона фартуха зазвичай оформляється з керамічної плитки, мозаїки, скла або мармуру. Непогано на стінах використовувати шпалери, що мають оригінальний чорно-білий рисунок. Це зробить приміщення затишним та комфортним.
Чорно-біла ванна кімната
У ванній кімнаті для обробки стін дуже часто використовуються наклейки, які непогано виглядають на звичайному білому кахлі. Однак не варто сильно захоплюватися, щоб уникнути перенасичення.
Взагалі, оформляючи в такому контрастному поєднанні ванну, необхідно дотримуватись деяких нюансів. Якщо площа приміщення невелика, то білого неодмінно має бути більше, інакше чорний колір перетворить кімнату на похмуре підземелля, до того ж, значно зменшить її площу, т.к. чорний схильний скувати простір.
У маленькій ванній кімнаті чорний колір в ідеалі має бути тільки в аксесуарах. А ось у просторій ванній чорній можуть бути і меблі, і сантехніка, і аксесуари – все, що завгодно.