поєднання чорних відтінків на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

поєднання чорних відтінків на фото


Атмосфера в приміщенні багато в чому залежить від поєднання елементів інтер’єру. Основне навантаження беруть він великі деталі: підлога, стеля, стіни.

Граючи відтінками, можна візуально змінити форму та розміри кімнати. Цей факт має як позитивні, і негативні наслідки. Темні відтінки складно гармонійно поєднувати так, щоб не створювати похмурого настрою. Але є ряд особливостей, знаючи які, дизайнери оформляють приголомшливі по красі та затишку приміщення.

Однозначно оцінювати можливості та результати використання темних відтінків в інтер’єрі складно. Прийнято вважати, що кімната вийде похмурою та тісною. Але можна поглянути на ситуацію і з іншого боку: темні фарби глибші та насиченіші.

На цьому твердженні побудовано нову тенденцію у сучасному дизайні. Майстри оформлення інтер’єру рекомендують створювати додатковий об’єм та простір у великих приміщеннях, використовуючи світлу палітру. Приміщення скромних розмірів при правильному підході перетворяться на затишні кімнатки, оформлені темними елементами. Вийде якась скринька, в якій зберігаються цікаві речі. Такий інтер’єр підійде для спальні чи невеликого кабінету.

Вміти правильно подати глибокі відтінки темних кольорів потрібно вміти. Грамотний дизайнер зможе зробити так, щоб колір заграв, коли неправильне застосування відтінку може, наприклад, «опустити» стелю.

Темний колір сповнений загадковості і це передається приміщенню. Багато хто вважає такі експерименти з декором ризикованими, а темні тони похмурими та холодними. Але при ближчому розгляді можна вловити магнетизм, властивий лише їм.

Незважаючи на те, що темні стіни в інтер’єрі виглядають елегантно, багато хто не ризикує використовувати цей прийом. Побоювання, що кімната стане тісною та гнітючою, не дозволяють таким людям оцінити всі можливості створення унікального інтер’єру.

Щоб темний відтінок не пригнічував, у першу чергу необхідно подбати про достатню кількість світла. Найкраще, щоб світильники не були спрямовані на стіни, тому що чорне поглинає світло. Промені повинні йти від стін. Тут на допомогу прийдуть сучасні освітлювальні прилади, які можна сховати під гіпсокартонні конструкції або втопити прямо на стіні.

Яскраві елементи декору теж пожвавлять темні стіни і змусять такі кольори виглядати зовсім інакше. Яскрава картина чудово виглядатиме на темному тлі, як і інші декоративні елементи. Кольоровий акцент можна поставити за допомогою меблів. Правильно розмістивши її по всій площі кімнати, можна скласти чудовий ансамбль.

Матеріалами для оздоблення стін можуть виступати:

  1. кахельна плитка;
  2. фарба;
  3. шпалери;
  4. ламінат;
  5. вагонка;
  6. натуральне дерево та багато іншого.

Відтінків також може бути дуже багато. При цьому стіні можна надати незвичайну фактурність або поєднувати на ній кілька тонів одного і того ж темного кольору.

У ванній та кухні чорна плитка чи водостійкі шпалери дозволять створити необхідний стиль, зберігши при цьому практичність. З такою плиткою краще використовувати чорну затірку. Це поєднання дасть неповторний результат.

Необов’язково всі стіни робити темними. Можна пофарбувати лише одну з них, або навпаки виділити її світлим. Тоді ефект, вироблений великою кількістю певного забарвлення, буде таким нав’язливим.

Кімната, забарвлена ​​у темний колір, дає відчуття самотності. Для спальні така інтимність підійде якнайкраще. При цьому не варто забувати розбавляти монотонність одного кольору вкрапленнями інших відтінків у вигляді аксесуарів, картин чи скульптур.

Дуже ефектно на темній стіні виглядає велике дзеркало. Його можна повісити у рамі або без неї. Колір рами має трохи відрізнятися від кольору стіни. Це дозволить вплести дзеркало в інтер’єр максимально гармонійно.

Поєднання темних відтінків підлоги та стін

Комбінація темної підлоги та темних стін не завжди дає очікуваний результат. Іноді такий інтер’єр у поєднанні з білою стелею створює відчуттів підвального приміщення, де джерело світла розташоване тільки над головою. Щоб цього уникнути, слід враховувати всі особливості такої комбінації.

Якщо передбачається поєднання з чорними стінками, колір підлоги повинен бути нейтральним. Тоді стіни можна пофарбувати у будь-який темний колір. Темно-сіра підлога дещо звузить спектр вибору, а ось для поєднання з коричневим підійдуть будь-які відтінки. Пов’язано це з тим, що коричневий розкладаєте на кілька відтінків і зможе збалансувати деякі прояви кольору, яким покриті стіни.

Світла вітальня з великим вікном у темних тонах

Для кольорових темних підлог слід заздалегідь підібрати відповідний у пару колір. Наприклад, темно-червона підлога дратуватиме на тлі темно-зелених стін. Така комбінація є неприйнятною для житлових приміщень. У будинку, де люди проводять багато часу, слід використовувати гармонійні поєднання. Нехай із шоколадною підлогою сусідять темно-коричневі стіни іншого відтінку. А чорна підлога добре виглядатиме з темно-сірими стінами. Різких контрастів і незвичайних поєднань краще уникати, тому що саме собою поєднання темних підлог і стін вже незвичайно для житлової кімнати.

Вітальня з чорною блискучою стіною

Якщо скромні габарити кімнати все ж вимагають візуального розширення, то можна застосувати інші прийоми дизайнерів. Використовуючи смуги в малюнку на стінах і на підлозі, можна кілька розсунути межі кімнати, зберігаючи темний колір поверхонь. Основні принципи розташування смуг діють і тут: вертикальні подовжують поверхні, горизонтальні розширюють. Крім цього, можна використовувати малюнок паркету або ламінату. Розташування та напрямок дощок теж допоможуть візуально додати приміщенню площі.

Кухня з темною підлогою

Темні поверхні у будь-якому приміщенні виглядатимуть благородно. Головне, вдало розбавити гаму, що вийшла, елементами декору і обстановки. В результаті вийде затишна незвичайна кімната, в якій людина зможе поринути у свій внутрішній світ і відволіктися від метушніх буднів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *