поєднання червоних та світлих відтінків у дизайні квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

поєднання червоних та світлих відтінків у дизайні квартири


Поєднання червоного з білим – це дуже сміливе, а часом і зухвале рішення для інтер’єру, проте саме такі нестандартні варіанти оформлення житла виходять дуже цікавими та оригінальними. Життєрадісне та життєствердне поєднання цих кольорів популярне ще з часів Стародавньої Русі та Імператорського Китаю. Але для того, щоб кімната була не тільки яскравою, а й гармонійною, потрібно дотримуватися кількох простих правил, до яких вдаються дизайнери у своїй роботі. Гламурна спальня із дзеркалом

Для початку слід визначитися з кількістю того та іншого кольору. Велика кількість червоних відтінків зробить атмосферу кімнати напруженою, а максимум білого кольору створить відчуття стерильності. Тому, незважаючи на самодостатність поєднання червоного з білим, краще таку складну для сприйняття комбінацію розбавити нейтральним чорним або сірим кольором.

Одне з основних питань, яке стає при створенні інтер’єру з чітко контрастними кольорами – це вибір переважаючого відтінку. У разі червоно-білого інтер’єру все досить просто. Тут, як не крути, але білий у результаті все одно виявиться основним, тому що він не здатний стати акцентом. Тому найбільш органічне поєднання вийде при комбінації кольорів у співвідношенні 1:4 або 1:5, звичайно переважати повинен білий колір.

Якщо ви хочете створити червоно-білий інтер’єр з використанням текстилю або шпалер з візерунками, то краще віддати перевагу великому малюнку, який виглядає стильно і сучасно і не зіллється, втративши яскравий контраст. Однак варто відзначити, що візерунки не повинні заповнювати всю кімнату, достатньо буде кількох акцентів, щоб розбавити нудний лаконізм інтер’єру. В іншому випадку можна отримати кімнату родом з минулого.

Червоний колір є кольором лідерства та влади. Крім того, це один із небагатьох кольорів, який підштовхує до дії та вважається кольором творчого сплеску. З його допомогою легко можна сконцентрувати увагу та знайти в його яскравості джерело натхнення, з його допомогою легко перемогти депресію та меланхолію. Однак безмірне застосування будь-якого відтінку червоного не бажане, адже водночас цей колір асоціюється з небезпекою та агресією. Так, він здатний підштовхнути до дії і змусити наш розум працювати значно швидше, але в інтер’єрі із значною кількістю червоних елементів досить важко розслабитись та відпочити емоційно.Червоний килим у спальні Ліжко біля вікна у спальні

Білий колір символізує чистоту, свободу та спокій. Він легко врівноважить зухвалість будь-якого кольору, у тому числі червоного. Водночас він є джерелом натхнення та віри.

Звідси виходить, що червоно-білий інтер’єр у будь-якому випадку вийде гармонійним, адже кольори ідеально доповнюють один одного і, зливаючись, стають одним цілим, компенсуючи недоліки одного гідністю іншого.

Кухня — це одне з важливих місць, де кожен член сім’ї, насичуючи, отримує запас життєвої енергії. Тому саме тут ідеальне місце для використання квітів, які дарують заряд емоційної бадьорості. Червоно біла кухня може бути оформлена кількома способами. Це може бути кухонний гарнітур з червоними фасадами на фоні білих стін або навпаки білі шафи у поєднанні з покійними білими стінами, доповнені нейтральною чорною підлогою та сталевою кухонною технікою.

Ще один досить цікавий варіант – це комбіновані меблі з білою стільницею та бордово червоними фасадами та робочою стіною, викладеною мозаїчною плиткою у сіро-білих тонах. Або ж повністю біла кухня, включаючи гарнітур, оздоблення стін стелі та підлоги з незначними червоними елементами у вигляді світильників, вази, годинника та одиночних плиток на підлозі, розведених чорною стільницею та стільцями біля обіднього столу.

Білий колір є кольором чистоти та стерильності, а тому він якнайкраще підходить для оформлення ванної кімнати. Але щоб білий інтер’єр не виявився нудним його слід оживити. Стіна, вкладена мозаїкою, або тумба під умивальник з фасадами насиченого червоного кольору, стануть оригінальним доповненням до чистого білого інтер’єру.Червона стіна у ванній кімнаті Червоний умивальник у ванній кімнаті

Для самодостатніх особистостей, цілеспрямованих та впевнених у собі спальня у червоно-білих тонах це те, що потрібно! Чи це будуть матові лаконічні поверхні або грайливі візерунки – це справа смаку, але так чи інакше червоного тут не повинно бути занадто багато, адже спальня призначена для відпочинку та заспокоєння. Ідеальний варіант для червоно-білої спальні – це червона стіна біля ліжка або сама спинка, а також червоний декор на білих гардинах та численні червоно-білі декоративні подушки.

Елегантне поєднання червоного та білого кольору просто ідеальне для оформлення вітальні. Це чудове рішення для будь-якого з відомих стилів інтер’єру, починаючи від стилізації під старовину і до модерну або арт-деко.

Варіантів тут просто багато. Це можуть бути червоні стіни у поєднанні з білою стелею плінтусами та наличниками на дверних отворах, контрасти яких доповнюються оригінальними дизайнами оббивки м’яких меблів. Або цілком спокійна атмосфера нейтральних відтінків з переважанням білого кольору і яскраво червоний диван, що оживляє весь простір своєю присутністю, який мило заграє з дрібними елементами декору в тому ж кольорі.

Багато хто вважає, що червоний колір неприйнятний в оформленні дитячої кімнати, оскільки він розбурхує нервову систему дитини. Однак, якщо правильно використовувати цей колір, то цілком можливо створити оригінальну збалансовану атмосферу в дитячій кімнаті. Однозначно, що білий колір повинен виступати як основний, а червоний бути лише як акценти. Білі стіни, стеля і навіть підлога створять простір, що обволікає, дарує спокій і умиротворення, а червоні елементи привернуть увагу і подарують кімнаті запал.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *