Поєднання білого та блакитного кольорів в інтер’єрі
У світі інтер’єрного дизайну є речі, які, здається, були актуальні завжди і точно залишаться такими ще багато років. Це стосується не тільки стильових напрямків, тканин або форм, але й кольорової гами. Трохи дивно ділити кольори на консервативні та сучасні, хоч і така градація можлива, але є ряд відтінків, а точніше комбінацій певних тонів, які вже стали класикою.
Таким, наприклад, можна впевнено назвати пару білого і блакитного – це настільки вдале поєднання, що складно навіть уявити собі обставини, в яких ці два кольори виглядали б невдало. Причому це працює незалежно від того, який відтінок блакитного ви вибираєте: можна створювати і дуже м’які пари з ніжно-блакитним, а можна і дуже яскраві контрасти з насиченим синім. Розглянемо докладніше, як можна використовувати це поєднання та яких ефектів при цьому досягти.
Найбільш простий спосіб поекспериментувати з новими поєднаннями кольорів в інтер’єрі — додати відтінок через аксесуари. Ось чому дизайнери радять усім любителям нового створювати базу в нейтральній гамі – на тлі білого, бежевого або сірого кольору завжди можна виграшно розташувати яскраві деталі та змінювати їх так часто, як заманеться. В даному випадку інтер’єр кухні виконаний у білому кольорі, а блакитний служить як цікавий акцент. Для того, щоб надати дизайну деяку багатогранність, врівноважити палітру і, звичайно, для того, щоб зробити кухню більш затишною, було введено один теплий відтінок, а саме золотистий метал.
Поєднання білого і блакитного кольорів безсумнівно дуже красиве, але майже завжди вимагає додавання певної дози «теплоти», інакше простір виглядатиме не надто затишно, а це не виглядає гармонійно, навіть якщо ми маємо справу з інтер’єром ресторану, що вже говорити про житлове приміщення. Якщо ви не бажаєте вводити додатковий колір, то попрацюйте з фактурами та натуральними матеріалами. Найкраще підходить світле дерево з мінімальною обробкою – покриття для підлоги, меблі, декоративні елементи. Також можна прикрасити будинок плетеними кошиками, джутовим килимом тощо. Будь-який декор природного походження чудово вписується в біло-блакитний інтер’єр: живі рослини, незабарвлена шкіра, льон та бавовна.
Не менш цікаво можуть виглядати комбінації контрастного характеру, такі, наприклад, як в інтер’єрі цієї вітальні. Для цього проекту дизайнер підібрав глибокий і насичений блакитний тон, а на його тлі розмістив елементи чистого білого відтінку. Дуже красиво на темному тлі розкривається форма, деталі, архітектурні елементи, втілені в простому білому кольорі. А для того, щоб трохи пом’якшити загальне враження від такого вираженого розмаїття, додане сяюче скло та кілька невеликих деталей жовтого відтінку.
Втім, і білий колір може бути виражений безліччю різних варіантів, зовсім не обов’язково це чистий білий тон. Якщо взяти кремовий відтінок, то поєднання з м’яким блакитним виглядає вже інакше, набагато ніжніше, такий інтер’єр ніби обволікає.
Працюючи з палітрою, основу якої становить білий та блакитний, зверніть увагу також на фактури. Цікаві тканини з явно вираженою текстурою саме в такій гамі виглядають найвиграшніше. Так, наприклад, можна використовувати для декору спальні пледи та подушки, бавовну поєднувати з оксамитом, а незабарвлений льон з шовком або кашеміром.
Якщо говорити про інтер’єрні стилі, в яких найбільш добре виглядатиме біло-блакитна гама, то першими на думку спадають кантрі та еко стилі. Насправді ж це поєднання настільки універсальне і красиве, що його сміливо можна використовувати в будь-якій стилістиці. Так, у цій кухні велика кількість блакитного і білого дуже успішно доповнює сучасний мінімалізм.