Плитка кабанчик для фартуха: дизайн та укладання (ФОТО)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Плитка кабанчик для фартуха: дизайн та укладання (ФОТО)



Найпопулярніший оздоблювальний матеріал для кухонного фартуха – це керамічна плитка, а найпопулярніший вид плитки – у вигляді декоративної цегли, яку часто називають «кабанчик» або «метро».

Що таке «кабанчик»?

Це прямокутна дрібноформатна глазурована керамічна плитка, схожа формою на цеглу і часто укладається на кшталт цегляної кладки, тобто в розбіжність. Зазвичай плитка «під цеглу» має фаски (фацети), тобто скошені кромки по краю плитки, які надають об’єм та фактурність фанерованій «кабанчиком» поверхні.

Фартух кабанчик в інтер'єрі кухні

А ось фартух «кабанчик» із плиток без фаски.

  • На заході плитку, що імітує цеглу, називають «метро», оскільки багато станцій лондонської, паризької та нью-йоркської підземки оздоблені плиткою саме такого формату. У нашій країні плитку під цеглу називають «кабанчиком» завдяки тому, що болванка для виготовлення плитки мала на торці два наскрізні отвори, через що її вид збоку нагадував свинячий п’ятачок. Неформальна назва пішла у народ і прижилася.

Дивіться також матеріал: Як вибрати плитку для фартуха: 12 нюансів та огляд популярних форматів

Які розміри «кабанчика» бувають?

Як правило, довжину плитки «під цеглу» становлять дві чи три її ширини. Типорозміри кабанчика в залежності від виробника та колекції варіюються таким чином:

  • Довжина – 12-30 см;
  • Ширина — 6-10 см;
  • Найпоширеніший типорозмір – 7,5×15 см, також популярні формати: 10×20 см, 15×30 см, 7,5×30 см.

На фото нижче є приклад класичної плитки «метро» розміром 7,5×15 см.

Кабанчик стандартного розміру

Класична плитка «кабанчик» розміром 7,5×15 см

А ось ще один поширений типорозмір плитки 10х20 см.

Фартух кабанчик 10х20 см

Плитка «кабанчик» розміром 10×20 см

Формат 7.5×30 см виглядає наступним чином (гортайте фото вправо).

  • Плитку потрібно купувати з 10-відсотковим запасом на випадок невдалих підрізок та шлюбу.

В якому стилі інтер’єру доречний такий фартух і наскільки практична біла плитка?

Сьогодні фартух «кабанчик» став як ніколи актуальним завдяки моді інтер’єри кухонь у скандинавському стилі, а також у стилях лофт, індастріал, кантрі і прованс. У наступній збірці фото представлені «цегляні» фартухи в різному дизайні (гортайте).

  • Дизайн «цегляного» фартуха може бути різним залежно від: розміру плиток, їх кольору, фактури, наявності фасок, використання прикрашених вставок, способу укладання «кабанчика», а також кольору затирання та ширини швів.
  • Ви можете вибрати плитку з матовою або кракелюрою глазур’ю (тобто з дрібними тріщинами з ефектом під старовину).

Найпопулярніші та універсальні кольори фартуха – це білий, бежевий та кремовий.

  • Наскільки легка у догляді плитка «кабанчик» білого кольору у фартуху? Сама по собі керамічна плитка – один із найпрактичніших оздоблювальних матеріалів. Завдяки гладкій глазурі на кераміці, пил та бруд до неї не прилипають і легко протираються. А білий фартух, який здається марким, на практиці є не більш марким, ніж фартух будь-якого іншого кольору. Більше того, пил, жир, плями бруду та розлучення на світлій поверхні помітні менше, ніж на темній, а вид робочої зони кухні на тлі білого «кабанчика» буде набагато охайнішим. І не забувайте про здатність світлих відтінків візуально збільшувати простір і робити його світлішим. Однак один недолік у цегляного фартуха все ж таки є — це наявність западин-швів, які дещо ускладнюють прибирання, але не настільки критично, щоб від нього відмовлятися, якщо він вам подобається.

Чорний фартух теж затребуваний, але майте на увазі, що у догляді він анітрохи не легший за білий.

Чорний фартух Кабанчик

Які методи укладання бувають?

Традиційний фартух «метро» імітує цегляну стіну, тому найчастіше кладеться в розбіг з різним зміщенням або «шов у шов» (на фото праворуч). В останньому випадку акцент у дизайні фартуха ставиться на шви, тому найчастіше затирання вибирається контрастного кольору, а самі шви робляться дуже акуратно та рівно.

Укладання фартуха з плитки кабанчик

Яке затирання вибрати?

Затирання (її ще називають фугою) для швів фартуха з плитки можна вибрати: у тон «кабанчика», універсальну білу, бежеву, сіру або чорну.

Вибір кольору затірки

Вибір кольору затірки

  • Якого б кольору ви не вибрали затірку, вона повинна бути водостійкою, розрахованою на часте миття та перепади температур. Вибирайте якісне затирання — дешеві суміші швидко темніють.
  • Щоб уникнути потемніння швів, ви можете купити затиральну суміш на основі епоксидної смоли, яка не темніє, тому що майже не вбирає бруд та воду. Але вона швидко застигає, тому працювати з нею потрібно спритно та спритно.

Укладання плитки «кабанчик» на фартух кухні

Укладання фартуха з плитки кабанчик у внутрішніх кутах

Укладання кабанчика своїми руками не є таким складним завданням, і все ж, назвати простим цей процес не можна. Адже плиток багато, кожну потрібно акуратно укласти, частину плиток обрізати, врахувати розетки, облицьовувати складні місця за трубами та газовою колонкою та при необхідності облицювати зовнішні та внутрішні кути.

Якщо ви не впевнені, що впораєтеся – найміть професійного плиточника. Якщо укладання плитки вам вже знайоме, то ось які рекомендації вам знадобляться.

  • Найголовніше в укладанні фартуха плиткою під цеглу – це добре вирівняти та підготувати стіну, друга вимога – зробити розмітку та попередню розкладку на підлозі;
  • Фартух можна укладати як до установки гарнітура, так і після, але в першому випадку вам буде легше зорієнтуватися, де почати і закінчити кладку;
  • Яким має бути розмір швів? Чим тонше шов, тим складніше вам буде викласти плашки рівно, відповідно, чим він більший – тим простіше буде робота. Невеликий відсоток похибки неминучий навіть при високій майстерності, але якщо шов великий, уникнути нерівностей буде легше, і вони будуть менш помітні. Оптимальна товщина шва – 2-5 мм.

Маленькі та великі шви між плитками

Покрокова інструкція з укладання фартуха «кабанчик» своїми руками:

  1. Вирівнюванням стіни за рівнем, шпаклюємо, ґрунтуємо, чекаємо на повне висихання стіни;
  2. Відміряємо відстань від підлоги до фартуха, висоту фартуха та довжину, наносимо на стіну розмітку за допомогою рівня, лазера чи схилу;
  3. По нижній горизонтальній лінії розмітки кріпимо металевий профіль або куточок, який спростить нам вирівнювання та фіксацію нижнього ряду плиток;
  4. Замішуємо клей по інструкції за допомогою будівельного міксера або перфоратора;
Болгарка з алмазним диском для підрізування плитки
  1. Тепер, одягнувши окуляри та респіратор, приступаємо до нарізки плиток. Це можна зробити за допомогою болгарки з алмазним диском (на фото праворуч) або якісного плиткорізу;
  2. Наносимо клей на стіну за допомогою зубчастого шпателя і починаємо укладання, вставляючи «хрестики» між плашками. Як тільки клей висохне (приблизно за 24 години) хрестові вставки і профіль, що підтримує, можна буде прибрати і приступити до затирання швів;
  3. Затирання наноситься та розподіляється невеликим гумовим шпателем і після висихання надлишки фуги витираються губкою;
  4. При необхідності монтуємо плінтус по краях та зверху.

Дуже докладну інструкцію з фото та відео з укладання фартуха дивіться у матеріалі: Монтуємо кухонний фартух із плитки самостійно.

Як укладати плитку «кабанчик» у кутах?

Облицювання зовнішніх і внутрішніх кутів викликає питання при укладанні навіть звичайної плитки, а об’ємний «кабанчик» у цьому плані складніше.

  • Щоб кути вийшли акуратно плитку потрібно спилювати під кутом 45 градусів;
  • Найкраще, якщо крім прямокутної плитки ви купите і квадратну плитку в тому ж кольорі і з тієї ж колекції;
  • Не завжди можна придбати додаткову квадратну плитку для оформлення кутів, тому часто потрібна підрізка плиток. І тут на кут накладаються цілі, нерізані «цеглинки», а різані вставляються всередині ряду;
  • В крайньому випадку, ви можете використовувати ПВХ-куточок, який закриває собою стик плиток на розі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:44 Середня оцінка: 4,43 із 5)
Плитка кабанчик для фартуха: дизайн та укладання (ФОТО) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *