Пластикові панелі на стелі кухні – вибір та встановлення (фото, відео)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Пластикові панелі на стелі кухні – вибір та встановлення (фото, відео)Оздоблення пластиковими панелями дозволяє отримати естетичне стельове покриття, яке буде не тільки красивим, але й легким у догляді – при цьому витрати на його монтаж є мінімальними. Чим вигідні пластикові панелі на стелі кухні? Розглянемо їх основні переваги у «кухонних» умовах.

ПВХ-панелей на кухні

Пластикові стельові панелі на кухні

По-перше, така обробка неймовірно легка у догляді. Для її прибирання не потрібно спеціальних речовин — забруднення і кіптяву, що осідають на стелі, легко забираються. Обмеження на вибір засобів для прибирання існують тільки для глянсових і дзеркальних поверхонь – тут не можна використовувати абразиви.

По-друге, ПВХ-панелі переживуть навіть найсильніше затоплення – і висохнуть самостійно без ушкоджень, не вимагаючи жодного втручання. Знімати стелю з пластику доведеться тільки в тому випадку, якщо кількість води, що потрапила у вашу квартиру, дуже велика. Саме завдяки вологостійкості матеріалу його найчастіше використовують для облицювання стелі у ванній кімнаті та на балконі. Ну, а в умовах кухні, оздоблення пластиковими панелями особливо актуальне, якщо вас часто затоплює зверху.

По-третє, панелі для стелі на кухні допомагають приховати комунікації (проводи та труби).

По-четверте, істотний плюс цього виду підвісних стель полягає в тому, що вони не вимагають ідеально рівної стелі і приховують навіть значні його дефекти.

Варто відзначити і такі переваги ПВХ-стелі як:

 • Стабільність та стійкість форми навіть при різких температурних перепадах;
 • Можливість безпроблемного монтажу привабливих точкових світильників у будь-якому місці покриття;
 • Ремонт та заходи щодо встановлення пластикових стель цілком можуть бути виконані самостійно. Для цього збирається каркас, а зверху до нього кріпляться панелі із пластику. Створювати ідеально рівну поверхню основи для цього не потрібно;
 • Таке оздоблення дозволяє виконати додаткову звукоізоляцію за рахунок включення до каркасу відповідних матеріалів;
 • Пластикові стелі екологічно безпечні і не мають стороннього запаху, що вигідно відрізняються від натяжних конструкцій;
 • Доступна ціна.

З недоліків ПВХ-стелі можна відзначити лише те, що конструкція відноситься до навісних, а значить, трохи знижуватиме загальну висоту стелі.

Обираємо дизайн

Оздоблення пластиковими панелями – це ще й безліч різноманітних дизайнерських рішень. Така стеля може стати дзеркальним або напівпрозорим, що імітує кераміку, бамбук, метал або мармур, під дерево або навіть під шкіру.

ПВХ-панелі із малюнком

ПВХ панелі з дизайном під дерево

Звичайно, при виборі фактури та кольору вирішальне значення має загальне стилістичне рішення приміщення, проте темна стеля із пластику робити не рекомендується. Традиційно використовуються пастельні кольори, відтінки блакитного та бежевого. До речі, світлі тони дозволять візуально розширити простір.

Пластикові стельові панелі на кухні
Пластикові панелі на кухні - імітація дерева
Дворівнева стеля із пластикових панелей
Пластикові стельові панелі - світлі

Білий пластик буде дуже схожий на благороднішу білу дерев’яну вагонку і впишеться в інтер’єр будь-якого стилю та кольору.

Матові панелі краще виглядатимуть на кухні, а глянець більше доречний у ванній кімнаті.

На що звернути увагу у магазині

Коли ви визначилися із дизайном, потрібно переходити до питання закупівлі матеріалу. Важливо, щоб ви придбали якісні пластикові панелі, а для цього потрібно враховувати такі рекомендації:

 • Листи пластику та їх краї обов’язково повинні бути рівними – навіть найменші шорсткості у зоні стику призведуть до того, що цілісність підвісної конструкції порушиться;
 • Кожна з ПВХ-панелей має бути рівномірно забарвлена, без вкраплень. Якщо дизайн передбачає переходи кольору в межах одного полотна, він повинен бути рівномірним і плавним;
 • Панелі також не повинні бути надто тонкими та м’якими.
 • Щоб перевірити якість пластику з силою стисніть панель двома пальцями і погніть її куточок кілька разів – якісна панель не повинна тріснути і тим більше зламатися, допустима лише ледь помітна деформація.

Стельові панелі з ПВХ легші і тендітніші, ніж стінові, а тому транспортування та монтаж повинні проводитися з великою обережністю.

Розраховуємо витрати матеріалів: панелей, плінтусів, профілів та кріплень

Товщина ПВХ-панелей найчастіше становить 5-10 мм, ширина 250-500 мм, а довжина варіюється від 2,7 м (стандарт) до 3 м. Стельові плінтуси мають триметрову довжину.

Для розрахунку пластикових панелей спочатку визначте площу стелі, а потім розділіть це число на площу однієї панелі (вказується на упаковці). Додайте до отриманої цифри 15% запасу на обрізи та округліть ці дані у велику сторону.

По периметру кухні необхідно встановити напрямні профілі UD (жорсткий), а поперечні планки каркаса, що несуть, повинні бути легкими, тобто CD.

Порахуйте кількість профілів для виготовлення решетування. Для цього намалюйте на аркуші в клітинку схему вашої стелі в масштабі. Тепер позначте профілі, які будуть встановлені поперек кімнати паралельно. Відстань між ними повинна становити близько 60 см. Порахуйте, скільки профілів буде потрібно з урахуванням тих, що будуть встановлені по всьому периметру кухні. Порахуйте також потрібну кількість дюбелів (для кріплення профілів) та саморізів (для кріплення панелей) з розрахунку: 1 дюбель на 50 см профілю та 1 саморіз на 50 см довжини ПВХ-панелі. Обрешітка може бути з дерев’яних брусів, тоді замість шурупів підійдуть скоби 6 мм. Але майте на увазі, що дерев’яний каркас прослужить не так довго, як металевий.

Щоб порахувати необхідну кількість і довжину плінтусів розділіть периметр стелі на 3 (оскільки довжина плінтуса дорівнює 3 метрам), а потім цю цифру округліть у більшу сторону на число, кратне трьом.

Що потрібно для робіт – необхідні інструменти та комплектуючі

Нам потрібні власне ПВХ-панелі стандартних габаритів (товщина 5-8 мм, довжина 6 метрів, ширина 25 см) та обраного дизайну. Також необхідні:

 • Профілі для створення каркасу;
 • Багет ПВХ;
 • Профіль типу L;
 • Кріпильний кут;
 • Дерев’яні рейки перетином близько 40х20 або 50х25 мм або металеві профілі для кріплення ГК-систем;
 • Металеве кріплення П-типу, що використовується в гіпсокартонних стелях.

Що ж до інструменту та кріплень, то ремонт вимагає наступного:

 • Шурупи, дюбелі із пластику;
 • Металеві міцні скоби та степлер;
 • Шуруповерт/дриль;
 • Плоскогубці;
 • Молоток;
 • Ножиці для металу або ножівка для дерева (дивлячись який матеріал використовується для створення каркасу);
 • рівень;
 • Рулетка;
 • Ніж;
 • Кутник;
 • Олівець/маркер.

Не забувайте, що обробка пластиковими панелями проводиться на кухні, тобто в місці з підвищеною вологістю. Щоб вам не доводилося робити ремонт тут часто, додатково обробіть дерев’яні лати захисним розчином, що підвищує стійкість деревини до вологи. Якщо цього не зробити, дуже скоро ПВХ «поведе».

Підготовчі роботи

Перед тим як навішувати пластикові панелі на кухонну стелю, необхідно провести підготовку основи. До кріплення каркасу з основної стелі збиваються шпаклівка та штукатурка (Не повністю, а тільки фрагменти, що відшаровуються).

Потім розпочинають створення каркаса під пластикові панелі. Для цього потрібно:

 1. Відзначити розташування нижньої частини каркасу – для цього використовується трубчастий водяний рівень.
 2. Якщо ви використовуєте металевий каркас, то спочатку до стіни прикручують UD-профілі. Між нижньою відміткою каркасу та стелею (підставою) має бути не менше 25 мм.
 3. Після встановлення UD-профілів монтуються основні – з металу чи деревини. Вони кріпляться безпосередньо до стелі за допомогою П-подібних металевих кріплень. Між кріпленнями обов’язково витримується відстань менше 70 см. Чим менший крок, тим надійнішим і жорсткішим буде вся конструкція. Для кріплення дерев’яних брусів використовують шурупи, а металеві профілі приєднуються за допомогою «бліх».

Монтаж пластикових панелей на стелю - каркаси з металевих профілів та дерев'яних брусів.

Кріплення пластику

Для початку ПВХ-листи обрізають – так, щоб їхня довжина була меншою за відстань між стінами (в довжину) на 5 мм.

Роботу потрібно розпочинати від вікна. До встановлених профілів потрібно закріпити кріпильні планки, при цьому остання кріпильна планка монтується на протилежній вікні стіни і в останню чергу.

Потім в пази встановлених кріпильних планок вставляємо плінтуси, які були обрізані до потрібної довжини.

Установка підвісної стелі - кріпильні планки

Перша панель засувається у виїмку між плінтусом і кріпильною планкою, вирівнюється і кріпиться саморізами з широким капелюшком. Далі кожна наступна панель кріпиться в паз попередньої панелі і також прикручується шурупами до каркаса.

Через стелю можуть проходити опалювальні труби. Щоб їх обійти, у пластикових панелях вирізають отвори потрібного діаметра. І не забувайте, що поблизу труб оздоблення з ПВХ може покоробитися.

Останній шматок ПВХ перед кріпленням обов’язково підрізається вздовж з боку монтажного краю до потрібної ширини та вставляється у виїмку між планкою та профілем, а потім у паз передостанньої панелі.

Тепер залишилося лише встановити останній плінтус та ремонт стелі на кухні з використанням пластикових панелей можна вважати завершеним.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:16 Середня оцінка: 4,31 із 5)
Пластикові панелі на стелі кухні – вибір та встановлення (фото, відео) Завантаження…

Детальніше про монтаж підвісної стелі з пластикових ПВХ-панелей та виведення проводки для світильника дивіться у наступному відео:

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.