Пластикові панелі на кухні — характеристика видів та встановлення (ФОТО, ВІДЕО)
Традиційно фартух і стіни кухні облицьовуються керамічною плиткою, проте пластикові панелі можуть багато протиставити цьому матеріалу – і в плані дизайну, і в плані практичності. Щоб зрозуміти чому це так, розглянемо класифікацію матеріалу.
Які бувають пластикові панелі для кухні
Пластикові панелі для кухні виготовляються із екструдованого полівінілхлориду (ПВХ). Класифікується вони на типи згідно з габаритами:
- Вагонка ПВХ: шириною 10-12,5 см, довжиною до 3 м, як правило, монохромного фарбування;
- Власне стінові пластикові панелі: ширина 15-50 см (більше поширені 25 см), довжина до 3 метрів, безшовне з’єднання;
- ПВХ-лист: товщиною від 1 до 30 мм; з рівною, гладкою поверхнею, матовою або глянсовою.
Плюси панелей із пластику
Стіни та фартух кухні, облицьовані пластиковими панелями, відрізняються такими перевагами:
- Легкість конструкції, що робить ПВХ кріплення неймовірно простим;
- Швидкість проведення кріпильних робіт – кухонні панелі із пластику кріпляться у 10 разів швидше, ніж керамічна плитка;
- Фартух та стіни з пластику неймовірно прості у догляді – їх можна протирати серветками або мити стандартними миючими засобами (неабразивними);
- Пластикові панелі для кухні виконуються із твердого ПВХ, стійкого до високих температур (поріг чутливості – 120°);
- Сучасне оздоблення з пластику дозволяє створити фартух кухні з будь-яким дизайном — з незвичайними принтами, об’ємними візерунками або оригінальними забарвленнями, нерідко використовуються прозорі стінові панелі;
- І головна перевага – облицювання стін та фартуха із пластику – бюджетна та доступна.
Мінуси пластикової обробки
Звичайно ж, стінові панелі із пластику мають свої недоліки – у більшості випадків вони є противагою доступної вартості. До основних негативних показників пластику можна віднести:
- Невеликий запас міцності, низький опір зносу;
- Можливість пошкодження лицьової декоративної панелі через тривалий контакт з миючими речовинами або ультрафіолетовими променями;
- Горючість при контакті з відкритим вогнем – це варто враховувати при розміщенні кухонного фартуха.
Є ще один аспект — стінові ПВХ-панелі для кухні обов’язково повинні мати всі сертифікати, у тому числі гігієнічний, що підтверджує виготовлення матеріалу з безпечної сировини, що не виділяє шкідливих речовин при нагріванні.
Не варто думати, що оздоблення кухні пвх-панелями непрактичне або невигідне. Головне – вибрати правильний матеріал.
Рекомендації щодо вибору стінових панелей
Вибираючи кухонні стінові панелі, слід дотримуватися таких рекомендацій:
- Габарити пластикового листа або панелі повинні бути більшими за зону фартуха – для того, щоб матеріал заходив за шафи і був трохи нижчим від робочої поверхні.
- Якщо ви плануєте розташовувати пластик близько до варильної поверхні, то не забудьте переконатися, що матеріал має сертифікати пожежної безпеки.
- Колірна гама підбирається залежно від особливостей кухні: великі малюнки та темні кольори переважні у просторих приміщеннях, а в невеликих будуть доречніші стінові панелі з дрібним рослинним орнаментом або спокійних світлих тонів. Безпрограшний варіант — світлі однотонні або дерево, що імітують, панелі без глянцю.
- Можна вибрати стінові панелі унікальних дизайнерських фактур: металізовані для хай-тека, цегляні для мінімалізму, Деревні — для класики, імітації старих зображень або орнаментів – для vintage.
За допомогою пластикових панелей у фартуху і на стінах можна навіть візуально розширити кухонний простір, якщо вони встановлені горизонтально, і підняти стелю при вертикальному розташуванні.
Порада! Пластиковий фартух варто доповнити бордюром, що захищає стики панелей від вологи та забруднень.
Кріпимо стінові панелі своїми руками
Щоб закріпити панелі у фартух або на стіни, вам знадобляться наступні інструменти:
- Перфоратор-дриль та шуруповерт;
- Олівець, рулетка;
- Виска, або рівень;
- Будівельний степлер; скоби до нього;
- Клей;
- Профіль з металу або дерев’яні бруси для створення решетування;
- Підвіси;
- Дюбелі, саморізи;
- Власне ПВХ-панелі обраного типу та розміру.
Спосіб 1. Пластикові панелі можна приклеїти безпосередньо до стіни. Це легкий у реалізації спосіб, проте демонтувати матеріал без пошкоджень за необхідності не вдасться. Крім того, приклеювання можливе лише у випадку, якщо кухонні стіни рівні та їхній перепад становить не більше 1 сантиметра. Додатково слід фіксувати панелі в кутах шурупами.
https://www.youtube.com/watch?v=clAEE7MUfpM
Спосіб 2. Можна прикрутити матеріал безпосередньо до стіни – для цього просвердлюються монтажні отвори, панель закріплюється, а місця, де розташовані гвинтові головки, маскуються заглушками. Для такого способу кріплення потрібно попередньо підготувати стіну: закласти тріщини та вибоїни, вирівняти, загрунтувати.
Спосіб 3. Пластик можна встановити і на решетування – спочатку панелі прикручуються (кріпляться) до профілю або планки, а потім вже кріпляться на стіну.
Спосіб 4. Установка пластикових панелей за допомогою металевих профілів та скоб проводиться за схожою технологією з використанням решетування.
Пластикові панелі для облицювання кухонного фартуха та стін – це безмежний вибір дизайну, завдяки якому ваша кухня перетвориться. Можна вибирати з найширшої палітри кольорів — від білого до чорного, гладкі або фактурні поверхні, що імітують шкіру, тканину або будь-який природний матеріал, об’ємні малюнки, фотодрук, напівматове, матове, глянсове або дзеркальне покриття. А за бажанням, пластикову панель легко змінити, оскільки матеріал бюджетний. Докладніше про пластиковий фартух можна дізнатися з матеріалу: Фартух із пластику – інформація для покупця.
Читайте також: