Планування електрики у приватному будинку
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Планування електрики у приватному будинку


Планування електрики у приватному будинку має свої особливості та нюанси. Необхідно знати про деякі моменти, які важливо враховувати у процесі складання проекту. Звичайно ж, багато побутові електромонтажні роботи можна виконати самостійно, але все одно краще знати, з чого все починається і на що слід звернути увагу.

З чого розпочати планування електрики у приватному будинку

Квартира та приватна садиба схожі між собою основними житловими приміщеннями. Однак в останньому є завдання та місця, яких немає у тій же квартирі, наприклад.

Все починається із введення електрики в будинок. Для цього необхідно мати на руках дозвіл від контролюючих органів на підключення, а також саме введення електрики. Якщо це все є, добре. Якщо ні — необхідно звернутися до енергопостачальної фірми. Там вам запропонують написати заяву на підключення, а потім видадуть технічні умови для неї. У них все буде розписано — яким саме чином вам можна здійснити підключення.

Професіонали рекомендують за наявності такої можливості підключати 3 фази одразу загальною потужністю 15 кВт, а не одну 5-кВт. Вона у будь-якому випадку вам знадобиться у приватному будинку. Найчастіше керуюча компанія дозволяє самостійно підключатися, а потім потрібно викликати перевіряльника для підписання документації, опломбування і т.д.

Основний момент, який буде вказано в технічній документації – розташування щита обліку. Зазвичай його рекомендують встановлювати поряд із будинком у доступності перевіряючим. Далі ви самостійно можете вирішити, як саме монтувати лінію до будинку.

Перший варіант — підключення повітрям. Доречно, якщо відстань невелика. Але й за великого також можна використовувати цей спосіб. Тільки знадобиться встановлення додаткових опор або трубостійок.

Другий варіант – монтаж броньованого кабелю під землею.Планування електрики у приватному будинку

Заземлення та розподільні щити

В обов’язковому порядку у приватному будинку потрібно подумати про заземлення. Це ваша безпека, тому приділіть час цьому моменту. Контур заземлення може бути зроблений простим способом — за допомогою смуг і сталевого прокату. Також його можна виконати за допомогою штирьових готових комплексів заземлення.

Основним вступно-розподільним пристроєм є електричний щит, про який написали вище. Від нього заходить основним кабелем електроживлення до будинку і розподіляється по приміщеннях.

Якщо у вас великий будинок, заплануйте додаткові щити. Щоб зекономити на цьому, можна встановити локальні щити. Так, наприклад, якщо це триповерховий особняк, що ставлять основний щит на першому поверсі, він має велике навантаження. Додаткові електрощити ставляться на другому та третьому поверхах.

Важливо, щоб розміщені щити були у доступному та зручному місці. Зазвичай основний ставиться у бойлерної чи передпокої. Монтаж електрики у бойлерній має свої нюанси та правила. Так, розташовуватися розетки не повинні ближче ніж 50 см до газопровідних труб. Кабелі прокладають не ближче ніж 40 см до газопровідних труб. Сам електрощит не може стояти ближче, ніж за 1 метр від газового приладу або труби. Якщо ви не дотримуватиметеся цих відстаней, газова компанія може вам не підключити свої послуги і навіть оштрафувати.

Освітлення ганку будинку

Начебто просте питання, але часто виникають нюанси, про які також слід знати. Висвітлення може включатися кількома способами:

  • в будинку;
  • на вулиці.

Але обидва ці варіанти не дуже зручні. Вимикач у першому випадку не ввімкнеш, доки не зайдеш до будинку. А якщо повертаєшся пізно? При вході установка вимикача теж не дуже рентабельна — потрібно спочатку по темряві до нього дійти.

Сьогодні часто ставлять датчики руху — вони реагують на ваше наближення або догляд і включають-вимикають світильники.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *