підвісний унітаз в інтер'єрі на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

підвісний унітаз в інтер’єрі на фото


Нещодавно у ванних кімнатах і санвузлах наших співвітчизників з’явилися підвісні унітази. У зарубіжних будинках це сантехнічне нововведення вже встигло завоювати популярність і зайняти свою нішу у сфері предметів інтер’єру, що допомагають економити корисний простір приміщень та час його прибирання. Давайте розберемо докладніше всі переваги та недоліки такої покупки, дізнаємося про «підводні» камені унітазів з інсталяціями та способи вибору ідеальної моделі для вашого інтер’єру.

Підвісний унітаз у сучасному інтер'єрі

Особливості конструкції

Ще недавно наші співвітчизники, що побачили в журналах або на сторінках інтернет-ресурсів дизайн-проекти ванних кімнат і туалетів з підвісними унітазами могли тільки дивуватися — яким чином, така на перший погляд ненадійна конструкція, кріпиться? Звичною для більшості з нас кріпильної ніжки немає, жодних елементів кріплення до стіни також не видно. Сьогодні вже більшість домовласників, які спантеличувалися питанням купівлі сантехніки, знають, що стійкість підвісного унітазу надає інсталяція — масивна рама, найчастіше виконана зі сталі. Така рама може бути прикріплена тільки до стіни або додатково до підлоги. Ілюзія підвішеного стану унітазу виникає через те, що кріпильна рама (інсталяція) закривається фальштеною, виконаною, як правило, з гіпсокартону.

Унітаз підвісний з інсталяцією

Підвісна конструкція

Підвісний унітаз найчастіше монтується в ніші санвузла, де розміщуються комунікації водопроводу та каналізації. У цьому випадку зливний бачок разом із усіма аксесуарами ховається за гіпсокартоновою стінкою. Якщо для установки унітазу вибирається інше місце, все одно доведеться спорудити поглиблення величиною 20-25 см для монтажу зливного бачка. Кріпитися бачок буде в чотирьох точках, дві з яких розташовуються на підлозі, що дозволяє регулювати висоту судини з водою. Зливний бак виконується не з кераміки або порцеляни, як це буває із звичайними конструкціями, а із міцного пластику. Доступ до зливного бачка буде здійснюватись через кнопку зливу, яка розташовується над унітазом. За допомогою отвору цієї кнопки можна буде перекривати воду або здійснювати незначний ремонт елементів, що кріплять, частин комунікацій.

Лаконічний дизайн

Інтер'єр санвузла

Мінімалістський дизайн

Єдине, що буде видно нашому погляду – чаша унітазу. Але до вибору цього елемента конструкції варто підійти з усією відповідальністю не лише через це. Сучасний асортимент моделей частіше унітазів дозволяє нам здійснити вибір за такими критеріями:

 • форма — від традиційних овальних до прямокутних, квадратних і навіть багатогранників;
 • колір — від класичного білого до чорного або червоного;
 • матеріал – кераміка, порцеляна, скло, полімербетон, «рідкий мармур», сталь.

У сучасному стилі

Інтер'єр утилітарного приміщення

Незвичайне оздоблення

Якщо говорити про особливості вибору матеріалу виконання чаші унітазу, то пластик досить дешевий, але не практичний. Матеріал легко дряпається і швидко втрачає свій «товарний» вигляд. Недолік полімербетону в тому, що його не будь-якими засобами можна очищати. У змаганнях із практичності фаянс програє фарфору. Вироби з порцеляни гладкіші, їх простіше чистити і робити це доведеться рідше.

Гармонійний союз

Ванна кімната у бежевих тонах

Контрастні поєднання

Упередження, пов’язані з підвісними унітазами


 1. Спробуємо розвіяти перше упередження, пов’язане з підвісними унітазами з інсталяцією, що говорить про те, що ці конструкції ненадійні і не можуть витримати вагу дорослої і тим більше повної людини. Багато хто думає, що опасистим людям не можна встановлювати консольні унітази у своїх оселях. Але важливо розуміти, що надійність кріплення конструкції забезпечує сталева рама, яка, крім іншого, монтується до стіни та забезпечує стійкість та міцність усієї споруди. Сучасні виробники сантехніки заявляють у технічних паспортах своїх товарів, що підвісний унітаз здатний витримувати вагу від 100 до 400 кг. Деякі беруть планку вище, вказуючи граничну вагу 600 кг. Можна сміливо стверджувати, що подібні межі допустимості не мають навіть підлогові моделі сучасної сантехніки.

Незвичайний дизайн санвузла

Природні відтінки інтер'єру

Прохолодна палітра приміщення

 1. Багато покупців, які стоять перед вибором сантехніки для ванних кімнат і туалетів, бояться, що в разі поломки будь-якої складової конструкції, до неї неможливо буде дістатися через гіпсокартонну фальшпанель, що приховує всі елементи. Але виробники неспроста встановлюють вбудований бачок, виготовлений із міцного пластику. Такий елемент може прослужити довгі роки без ремонту. Заміна будь-якої частини може знадобитися хіба що в найзливальнішій системі, отримати доступ до якої можна через кнопку зливу. Знявши панель з кнопки змивання, можна дістатися елементів зливної конструкції – механізм з поплавком і запірний клапан завжди можна відрегулювати або замінити.

Оригінальне оздоблення ванної

Сучасний дизайн санвузла

Світла палітра

Також важливо згадати, що кран подачі води (за допомогою якого можна перекрити доступ і здійснювати ремонт або заміну частин зливної системи) влаштований не зовсім типово. На крані оригінальне різьблення і кріпиться він за допомогою деталі із пластику, яку нескладно відкручувати. Якщо буде виявлено несправність системи, то кран можна просто вийняти або залишити відкритим, у цьому випадку вода перекриватиметься зовні.

У темному інтер'єрі

Незвичайне оздоблення мозаїкою

 1. Деякі з домовласників турбуються про те, що у разі поломки однієї з деталей конструкції знайти аналогічну буде складно або вона дорого коштуватиме і замовлення доведеться довго чекати. Слід зазначити, що спочатку підвісний унітаз з інсталяцією укомплектований усіма необхідними деталями. Елементи на заміну можна придбати в магазинах сантехніки так само, як і для будь-якої іншої моделі сантехніки. Крім цього, зливну кнопку покупець вибирає сам (необов’язково купувати ту, що рекомендується з цією моделлю підвісного унітазу) і може наперед з’ясувати наявність запасних частин у продажу магазину сантехніки.

Оригінальний туалет

Інтер'єр з неоновим підсвічуванням

 1. Ще один занепокоєння власників квартир і приватних будинків, які задумали ремонт санвузла, полягає в тому, що для спорудження конструкції з фальшпанеллю знадобиться більше місця, ніж для встановлення звичайного унітазу. Але суть у тому, що підвісний унітаз, на відміну від підлогового, розташовується впритул до стіни. Простір, який зазвичай займає зливний бачок звичайного унітазу, відводиться в даному випадку для інсталяції. Якщо ця рама кріплення встановлюється в ніші для комунікацій, то в наявності не тільки зайва витрата корисного простору ванної кімнати, але навіть економія дорогих сантиметрів.

Унітаз оригінальної форми

Біла сантехніка на темному тлі

Лаконічне виконання

 1. І останній, але не за важливістю для більшості росіян міф пов’язаний з тим, що вартість підвісної конструкції нібито дорожча за підлогову. Насправді, якщо порівнювати бюджетні моделі підлогових унітазів з підвісними, то останні справді коштують дорожче. Але якщо говорити про моделі однакової якості (матеріал виконання, виробник, рівень міцності фурнітури), то і підвісні та підлогові моделі знаходяться приблизно в одному секторі цінової політики виробників сантехніки.

Оригінальне оформлення

Незвичайний підхід до оформлення

Світла кольорова гама

Також необхідно сказати, що на вартість підвісного унітазу дуже серйозно впливає ціна за сталеву раму, яка може бути придбана окремо від основної конструкції. Але фахівці не радять економити на цьому важливому елементі конструкції, адже саме рама забезпечує надійність і міцність кріплення, є кістяком всієї споруди.

Оригінальна пара

Гармонійна спілка сантехніки

Переваги та недоліки підвісних унітазів

Як і у будь-якого сантехнічного пристосування, у підвісного унітазу є свої переваги та недоліки. Серед очевидних плюсів можна відзначити такі:

 • унітаз виглядає дуже компактно та акуратно за рахунок того, що всі супутні елементи заховані за фальшстеною;
 • очевидна зручність в очищенні — сам унітаз швидше і простіше мити, так само легше мити підлогу у ванній кімнаті або санвузлі під сантехнікою, не потрібно вимивати важкодоступні місця за конструкцією, як це відбувається зі звичайними моделями підлоги;
 • при наборі води в зливний бачок шуму набагато менше, тому що посудина знаходиться за гіпсокартоновою стінкою;
 • існує можливість налаштування повного чи часткового спуску води;
 • надійність кріплення;
 • стильний і сучасний зовнішній вигляд, який тим часом гармонійно впроваджується у будь-який стиль виконання інтер’єру, навіть класичний.

Економія простору

Універсальна модель

Незвичайна ванна кімната

До мінусів установки підвісного унітазу можна віднести:

 • необхідність виклику спеціаліста для монтажу конструкції – в інтернеті багато роликів, на яких показуються випадки самостійної установки (за наявності певних навичок та набору інструментів), але ризикувати надійністю та міцністю конструкції, якою користуються всі члени сім’ї щодня, не варто, краще витратитись на послуги майстра ;
 • у деяких випадках установка підвісного унітазу неможлива без перенесення комунікацій, а це спричиняє додаткові витрати на матеріали та роботу, а також збільшує термін монтажу;
 • якщо в санвузлі немає ніші для комунікаційних ліній, то необхідно буде спорудити поглиблення для встановлення підвісної моделі, що також тягне за собою додаткові витрати;
 • надалі фальшстена може перешкоджати доступу до загальних комунікацій, якщо трапиться поломка у системі водопроводу чи каналізації.

Яскраві акценти

"Смугастий" інтер'єр

Декілька порад для ефективного вибору підвісної моделі унітазу

Серед безлічі виробників сантехнічних пристроїв, найбільшої довіри у російських покупців заслужили компанії з Німеччини та Італії. Якісні моделі в середній ціновій категорії виробляють чеські та болгарські фірми.

Яскравий дизайн ванної кімнати

У просторому приміщенні

Підвісний унітаз може здатися вам зовсім мініатюрним, але перед покупкою обов’язково переконайтеся, що його «скромні» розміри відповідають вільному простору у вашому утилітарному приміщенні. Зробіть усі необхідні виміри ще до рішення піти до магазину сантехніки.

Стильна та лаконічна ванна кімната

У білому образі

Якщо ви, крім іншого, планували купувати біде, то зверніть увагу на те, що у багатьох виробників, що зарекомендували себе, є моделі, в яких присутні відповідні функції, і ви можете придбати 2 в 1, заощадити. Якщо ж ви купуватимете два сантехнічні пристрої, то практичніше і доцільніше встановити їх на одну інсталяцію. Так пара не лише виглядатиме гармонійно, а й надійно встановлена ​​з економією для господарів.

Унітаз та біде в сучасному інтер'єрі

Для просторого утилітарного приміщення

Перед придбанням моделі, що сподобалася, обов’язково ознайомтеся з сертифікатами якості, технічною документацією, інструкцією з встановлення та використання. Виробники, що поважають себе, обов’язково дають гарантію на свій товар — переконайтеся в її наявності.

На темно-сірому фоні

Пастельні відтінки

З погляду практичності найкраще вибирати круговий змив для унітазу – так набагато простіше підтримувати чистоту чаші.

Біла ванна кімната

Білий порцеляни на сітому фоні

Кнопка бачка зливного може бути приєднана до загальної арматури за допомогою пневматики або механічних пристроїв. Саме вони – важелі та троси, вважаються більш надійними елементами, які служать кілька років без перебоїв.

Ванна з ефектним підсвічуванням

На тлі практичного оздоблення

Для економії води фахівці рекомендують встановлювати двокнопкову систему зливу – для повного спустошення бачка та часткового (найчастіше не більше половини від наявної рідини). Також можна встановити систему зупинки зливу при повторному натисканні на зливну кнопку – так ви зможете самостійно регулювати кількість води, що спускається в чашу унітазу.

Ванна з темним фартухом

Інтер'єр просторого утилітарного приміщення

Оригінальний та сучасний інтер'єр

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *