Підсвічування для кухні – світлодіодне та точкове (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Підсвічування для кухні – світлодіодне та точкове (фото)Отже, збирання кухонного гарнітура завершено, залишилося встановити світильники під шафи, щоб підсвітити робочу зону. Як створити комфортне освітлення, щоб світло не зліпило очі, щоб світильники добре виглядали чи були непомітні, а продукти на стільниці виглядали апетитно? Давайте розберемося в цих та інших питаннях меблевої підсвічування для кухні.

Комфортне освітлення робочої поверхні кухні

Варіанти підсвічування кухонного гарнітуру

Де і куди можна встановити/вбудувати світильники для підсвічування кухонного гарнітуру?

 1. Під навісні шафи: у кутку між нижньою поверхнею шафи та фартухом, посередині нижньої поверхні шафи або ближче до торця, як показано на фото нижче;

Підсвічування робочої зони кухні під шафою

 1. Під верхню шафу прямо над раковиною – таке підсвічування буває як вбудовуваною, так і накладною. Вона може бути яскравішою, ніж підсвічування під шафами, але, водночас, важливо, щоб вона не зліпила очі. І, звичайно ж, світильник над раковиною не повинен боятися вологості та бризок води;

Підсвічування кухонного гаринтуру над раковиною

 1. Над навісними шафами кухонного гарнітуру;

Підсвічування кухні зверху над шафами

 1. Усередині шаф та ящиків;

Підсвічування всередині шафи

 1. У цоколі кухонного гарнітура, щоб створити ефект «парячих» меблів.

Підсвічування цоколя кухні

Останні варіанти мають декоративне і радше другорядне значення, а перший варіант – дійсно обов’язковий для освітлення робочої поверхні кухні, тобто стільниці та раковини.

Види меблевих світильників та ламп

Світильники для кухні, що встановлюються під шафи:

 • Вбудованими – вони виглядають набагато акуратніше, їх не видно знизу, за рахунок цього світло не б’є по очах, але таке підсвічування вимагає ретельнішого планування робіт і свердління нижніх частин навісних шаф;

Світильники для кухні та вимикач

 • Накладними – такі світильники зручні у зміні ламп, їх можна встановити будь-де і для цього не треба вирізати отвори для вбудовування.

Вбудовані та накладні світильники для кухні

А тепер розглянемо докладніше різні типи світильників та ламп:

 1. Накладні світильники із люмінесцентними лампами денного світла. Існують спеціальні кухонні серії з можливістю монтажу під шафами та над раковиною. Електроживлення підключається тільки до першого пристрою в лінії, при цьому в одній лінії можна встановити до 10 ламп, таким чином проводів буде не багато. А ще радимо пошукати моделі на кшталт рейлінгів, на які можна навішувати кухонні прилади.

Люмінісцентні накладні лампи для кухні

Таке підсвічування стільниці зручне і не вимагає свердління отворів у навісних шафах для вбудовування. Всі роботи з монтажу освітлення до кухонних меблів можна провести самостійно та швидко. Щоб зробити таке підсвічування більш декоративним, накладні лампи можна встановити за спеціальним профілем. Тоді світло не йтиме вперед, а ось поверхня стільниці буде повністю освітлена.

 1. Освітлення для кухонного гарнітура на основі світлодіодів також користується заслуженою популярністю. Тим більше що для таких систем часто використовуються дистанційні панелі та сенсорні перемикачі. Основні переваги світлодіодного підсвічування в наступному: діоди у світильнику розташовуються дуже часто, що робить стрічку цілком гідною альтернативою накладному світильнику яскравістю світлового потоку. На фото нижче видно, як добре освітлена робоча поверхня.

Світлодіодне підсвічування кухні своїми руками

Світлодіодне підсвічування фартуха та стільниці кухні

Крім того, ці системи компактні, а варіантів дизайну освітлення кухні можна придумати дуже багато — з їх допомогою легко формувати трикутні, круглі конфігурації в різних кольорах. Установка світлодіодного підсвічування своїми руками дуже проста. Однак світлодіодний модуль коштує досить дорого, вимагає підключення через трансформатор, а яскравість світлодіодів з часом знижується.

 1. Для підсвічування стільниці та кухонного гарнітуру можна використовувати і точкові світильники – споти зі світлодіодами. Вони виглядають так само, як і денні лампи, але не втрачають яскравості та не виділяють тепло. Точкове підсвічування також буває різних розмірів і видів, споти можуть бути як поворотними, що вбудовуються, так і накладними. Ідеально комбінуються для освітлення кутових та лінійних зон.

Точкове підсвічування кухні спотами

Основи комфортного та красивого освітлення стільниці

 • Підсвічування на кухню під шафи найкраще виглядає у білому спектрі. Цей спектр не спотворює кольори і максимально наближений до природного – а це важливо при приготуванні їжі;

Підсвічування кухні у білому спектрі

 • Якщо ви хочете зробити кухню більш затишною і додати їй відчуття тепла, вибирайте лампи з традиційним теплим світлом;

Тепле світло підсвічування кухні

 • Добре, коли стільниця висвітлюється не одним-двома джерелами світла, а відразу декількома – так з робочої зони усуваються різкі тіні та освітлення стає м’яким;

Рівномірне освітлення над кухонною стільницею

 • Підсвічування для кухні на шафи обов’язково має відповідати стилю інтер’єру, гармоніювати з кухонними меблями та обстановкою. Наприклад, у класичному дизайні краще використовувати нейтральне біле або тепле світло для підсвічування кухні під шафами, всередині них та над раковиною. Холодне освітлення зверху та у цоколі підійде далеко не для кожного стилю.

Підсвічування кухні у класичному стилі

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:23 Середня оцінка: 4,52 із 5)
Підсвічування для кухні – світлодіодне та точкове (фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *