Оздоблення підлоги в будинку  Ремонт без проблем
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Підлога для будинку | Який матеріал вибрати для оздоблення підлоги


Коли будівництво будинку або оздоблення квартири підходить до кінцевого етапу, настає час подумати про вибір підлогового покриття. Підлога є основою будь-якого приміщення, тому від того, які покриття для підлоги будуть обрані, залежить стиль і комфорт всього приміщення. Міцністю, довговічністю та значною звуко- та теплоізоляцією відрізняються сучасні покриття для підлоги, види їх, представлені на ринку, вражають кількістю і якістю. Правильний вибір покриття підлоги знаходиться в прямій залежності від матеріальних можливостей, специфіки використання приміщення та його дизайну.

Ламінат

Це штучна панель, яка отримана з плит на основі ДСП чи ДВП. Є найпопулярнішим покриттям для підлоги. Має ряд переваг: невисока ціна, простота укладання, стійкість до подряпин, ударів та інших видів ушкоджень, здатний імітувати будь-які породи деревини: їх забарвлення та фактуру. З мінусів можна виділити: не натуральний, виділяє хімічні речовини під час горіння, складний у реставрації.

Керамічна плитка

Керамічна плитка (кахель) – це стійкий до агресивних середовищ та вологи матеріал. Тому найчастіше використовується на кухні і в ванною. Безперечною перевагою даного матеріалу є широка кольорова гама, різноманітність текстур, фактури та малюнка.

Лінолеум

Лінолеум через свою економічність та тривалий термін служби вважається найбільш відомим видом підлогового покриття. Ось тільки підлога, закрита лінолеумом не дихає, а через хімічні складові лінолеуму в повітря виділяються незначні кількості шкідливих сполук.

Ковролін

Ковролін – це альтернатива насамперед популярним килимам. Це покриття підлоги створює в будинку затишок, по підлозі можна гуляти босими ногами і почуватися при цьому дуже комфортно. До недоліків такого покриття можна віднести те, що йому потрібне ретельне та регулярне чищення.

Паркет

Паркет і паркетна дошка виготовляються з натурального та екологічно безпечного матеріалу. Головним недоліком паркету та паркетної дошки можна вважати їхню високу ціну та складність у укладанні.

Пробкова підлога

Пробкова підлога відноситься до одного з різновидів покриття для підлоги для будинку, що недавно з’явилися на будівельному ринку. Завдяки своїй екологічності та гарній звуко- та теплоізоляції він, безсумнівно, набирає популярності. Єдиний мінус – низька стійкість до деформації через пористу структуру.

Вище перераховані були лише найпоширеніші покриття для підлоги. Види, які можна вважати менш популярними:

  1. вінілове покриття для підлоги;
  2. мармолеум;
  3. натуральний лінолеум;
  4. полімерна або скляна підлога.

Яким буває найкраще покриття для будинку?

Для монтажу в приміщення, відповідно до тих функціональних особливостей, які воно виконує, є можливість вибрати найкраще покриття для підлоги.

Таблиця
  1. У передпокої підлога має бути стійкою до пошкоджень і при цьому досить легко митися. Найкраще для цих цілей підійде ламінат. Він не погіршується від ударів, тертя, падіння на нього важких предметів і впливу води не псується.
  2. Кухня відноситься до приміщень робочої зони, в якій члени сім’ї знаходяться багато годин. Її підлога часто піддається дії агресивних речовин (різні жири, засоби для чищення, пара і температура). Для кухні найбільш прийнятним матеріалом буде плитка. Міцність, зносостійкість та практичність головні відмінні якості матеріалу. Єдиний мінус — плитка досить холодна, тому краще заздалегідь підключити «теплу підлогу»
  3. Для вітальні найбільше підходить дерев’яний паркет. Якщо використовувати різні породи дерева, то можна отримати цілий художній твір або вистелити підлогу з паркетної дошки.
  4. Спальні і дитяча відносяться до кімнат для відпочинку. У спальні цілком доречним буде килим, паркет або пробкова підлога. А для дитячої краще використовувати ламінат (ламінований паркет), тому що в дитячій дитина, граючи, багато часу проводить на підлозі і покриття для підлоги в цьому випадку має бути практичним.

Таким чином, для кожного приміщення можна підібрати найкраще покриття для підлоги, повною мірою задовольняє всім вимогам.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.