Підключення побутової техніки до електромережі: правила та поради
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Підключення побутової техніки до електромережі: правила та порадиКухня вважається найненажерливішим споживачем електрики — адже в цьому приміщенні зосереджено 75-90% всієї домашньої техніки. Сумарна потужність кухонного електроустаткування може становити 12-16 кВт. Саме тому так важливим є правильне підключення всієї техніки на кухні – інакше її працездатність буде нульовою.

Здійснювати підключення техніки необхідно за заздалегідь складеним проектом. Адже потрібно буде заздалегідь вибрати місце для мікрохвильової печі, духової шафи, холодильника, витяжки, варильної панелі та, відповідно, визначити, де встановлюватиметься кожна розетка. Важливо, щоб місця підключення техніки до електромережі розташовувалися так, щоб до них був вільний доступ, але водночас не видно.

Що потрібно знати при підключенні техніки до електромережі

Підключення будь-якої техніки на кухні вимагає прокладання електричного кабелю. Її можна здійснювати 2 способами:

  • прихованим, тобто у стіні;
  • поверхневим – у захисному коробі.

Найкращим способом вважається прихований спосіб, але він вимагає попереднього планування, завдяки якому можна розподілити навантаження на електромережу.

Різниця буде і у випадку, якщо використовується не звичайна, а вбудована техніка. Для вбудованої витяжки, духової шафи, мікрохвильової печі характерні функціональність та декоративність. Крім того, такий спосіб розташування техніки на кухні вважається неймовірно економічним з погляду просторової організації. Важливо не просто зробити підключення витяжки, печі і так далі, але й убезпечити приміщення від можливих аварійних ситуацій, пов’язаних із проведенням. Для цього щиток доповнюється запобіжником – він відключатиме електроенергію по всій квартирі у разі перевищення напругою допустимих значень.

Варто також враховувати і потужність техніки на кухні – для мікрохвильової печі, духової шафи, варильної панелі, витяжки вона може змінюватись від 1 до 6 кВт. Залежно від цього визначається, яка розетка та вилка буде потрібно для підключення того чи іншого приладу. Зрозуміло, що ці комплектуючі повинні виконувати «євро».

Важливо! Деякі фахівці пропонують виключити зв’язку «вилка-розетка» з електричної мережі, проводячи підключення техніки на кухні безпосередньо за допомогою клемників. Вони стверджують, що такий спосіб підключення підвищує надійність електричної мережі. Насправді ж таке підключення є небезпечним – господар приміщення повинен завжди мати можливість самостійно відключити прилад з мережі.

Якщо підключення техніки з великим енергоспоживанням (наприклад, потужної витяжки, духової шафи, варильної панелі) проводиться в квартирі зі старою проводкою, то для кожного окремого виробу монтується власне проведення з відповідного за рівнем навантаження кабелю.

Є також спеціальні рекомендації щодо підключення духової шафи та варильної панелі – для них обов’язково встановлюється силова розетка. Крім того, не варто забувати, що підключення варильної панелі здійснюється лише після того, як буде встановлена ​​стільниця.

Основні правила встановлення та вибору розеток

Найчастіше в кожній квартирі вже є стара електромережа з розетками, але розташовані вони незручно і не дозволяють переносити техніку в потрібне місце. А тому встановлення нових меблів, варильної панелі та духової шафи супроводжується переносом розеток. Може знадобитися додавання розеток на кухні – наприклад, для мікрохвильової печі.

схема електропроводки на кухні

Кожна розетка на кухні встановлюється відповідно до наступних рекомендацій:

  1. Для варильної панелі розетка встановлюється на висоті 15-40 см за плитою або меблями. Розетка встановлюється на 32 А. Висока потужність такої техніки (5-6 кВт) змушує запитувати розетку від окремого автомата.
  2. Для духової шафи (2-3 кВт) монтується стандартна розетка, на тій самій висоті – 10-40 см.
  1. Інші побутові розетки на кухні (наприклад, для мікрохвильової печі) встановлюються на висоті 1,0-1,2 м, вздовж стільниці відповідно до наявного плану розташування меблів.
  2. Розетка для витяжки монтується на висоті 2 метри від рівня підлоги.
підключення вбудованої техніки

Важливо! На одній розетковій лінії підключається стільки приладів, щоб їхня потужність не перевищувала 4 кВт сумарно (зрозуміло, що це для випадків, коли всі прилади працюють одночасно). Якщо ж потужність техніки значно перевищує рекомендовану, то проводиться окрема лінія через автомат.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:22 Середня оцінка: 4,82 із 5)
Підключення побутової техніки до електромережі: правила та поради Завантаження…

https://www.youtube.com/watch?v=YK6f4Imfh0E

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.