переваги та недоліки на фото
Серед різноманітності матеріалів для виготовлення стільниць особливої уваги заслуговує скло. Сучасні способи обробки дозволяють використовувати цей тендітний на перший погляд матеріал для виготовлення елемента інтер’єру, що зазнає частого і сильного впливу.
Скляні елементи легко вписуються у будь-яку обстановку. Особливо якщо її доповнити іншими деталями зі скла: поличками, фартухом над робочою поверхнею, скляними панелями для стін та іншими.
Переваги та недоліки скляної робочої поверхні
Однією з головних переваг скляної стільниці є її ексклюзивність та та обстановка, яка створюється на кухні завдяки цій деталі. Таке дизайнерське рішення чудово поєднує у собі естетичну складову з практичністю.
Оскільки до всіх предметів меблів на кухні висуваються підвищені вимоги, скляна стільниця наділяється необхідним рівнем міцності. Така властивість перешкоджає швидкому зносу та передчасному старінню матеріалу. Скло захищене від перепадів температури, від бризок жиру і протистоїть руйнівному впливу хімічних засобів для чищення.
Скло виключить поширену проблему, пов’язану з плитковою поверхнею. Тут немає швів, в яких може залишатися бруд і з’являтися пліснява. Це стане важливим фактором для людей, які страждають на алергію на плісняву або хімічні засоби, необхідні для її викорінення. Загартоване скло завтовшки 6 мм здатне витримати механічну дію в сім разів більше, ніж звичайне скло. Для додаткового збільшення показників міцності можна використовувати триплекс – багатошарове скло з прошарком із спеціальної плівки.
Зазвичай виготовлення скла для стільниць використовуються природні речовини: кварцовий пісок, вапно, сода. Завдяки цьому особливий догляд за поверхнею можна виключити зі списку недоліків. Стільниця буде відрізнятися гігієнічністю та простотою дезінфекції.
Крім того, до переваг можна віднести різноманітність відтінків і текстур, якого можна досягти різними технологіями обробки. Скляна поверхня може виглядати як метал, камінь чи дерево.
Незважаючи на високі вимоги до стійкості до ударів, скляна стільниця може розбитися або дати тріщину. Незважаючи на те, що виробники подбали про те, щоб уламки вийшли товстими з тупими краями, ними все ж таки можна поранитися. Простий скол чи тріщину не можна ліквідувати. Тому виникає потреба у повній заміні всього полотна. Це свідчить про необхідність певної техніки безпеки використання скляних поверхонь. Гарячий посуд необхідно ставити на спеціальну підставку, а важкі предмети опускати м’яко, щоб не пошкодити стільницю.
Питання економічності не можна розглядати однозначно як перевагу чи нестачу. Сам собою такий елемент декору коштує дорожче, ніж будь-який інший сучасний матеріал. При цьому він не потребує додаткових засобів покриття чи обробки. А також є довговічним. Це означає, що за період експлуатації скляної стільниці потрібно буде поміняти жодну стільницю з дерева або пластмаси.
З метою безпеки кути стільниці заокруглені. Можлива небезпека та травматичність елементів конструкції зведена до мінімуму. Це особливо важливо, коли у будинку є діти.
Використання скляних стільниць для інтер’єру кухні
Однією із причин величезної затребуваності скляних стільниць у сучасному дизайні кухні є різноманітність асортименту та технологій оформлення такого елемента декору.
Наприклад, скляна стільниця з фотодруком дозволить помістити на видному місці ваші улюблені фотографії окремо або у колажах. Ця перевага властива головним чином триплексу. Цей матеріал передбачає використання:
- кольорової плівки;
- плівки з фотодруком;
- плівці із малюнками.
А також з іншими декоративними елементами, розміщеними між двома стеклами.
Така стільниця дуже ефектно виглядає в інтер’єрі будь-якої кухні. Незвичайним рішенням може стати імітація на склі мармуру, бурштину, малахіту та іншого натурального каменю. Край скла можна обробити за фацетною технікою із заданою шириною рамки.
Стільницю також можна виконати із дзеркального скла. За дотримання технології виробництва така поверхня буде особливо стійкою до появи подряпин, а її декоративну роль в інтер’єрі кухні складно переоцінити.
Найпростішим способом нанесення малюнка на скло є декоративна плівка. З її допомогою можна надати стільниці бажаного відтінку, нанести необхідний малюнок або декор. Це відносно недорогий варіант оформлення. Більш складним і дорогим буде ультрафіолетовий друк. Такий малюнок протримається без видимих спотворень довше. Крім того він не схильний до впливу високої температури поблизу варильних поверхонь.
Заламіноване у триплекс зображення захищене від руйнівного впливу середовища з усіх боків. Це найбільш раціональний спосіб нанесення візерунка, оскільки його пошкодження неможливе.
Якщо тильний бік скла пофарбувати в один тон, то така технологія називатиметься стемаліт. Для цього способу використовується пігмент, який перемішується зі скломасою. Стійкість такого фарбування знаходиться на високому рівні завдяки запіканню всього скла за температури 700 градусів.
За допомогою піскоструминної обробки скло можна перетворити на матове покриття, а також нанести на нього всілякі візерунки. Така прикраса буде модною і підійде для кухні, витриманої в будь-якому стилі.
Підсвічування відіграє важливу роль у зовнішньому вигляді елементів зі скла. Гра променів здатна перетворити нічим не примітне покриття на чарівну знахідку з казки. Поєднання освітлювальних приладів з піскоструминним декоруванням змушує стільницю заграти новими фарбами. Крім цього світлодіодні елементи використовуються з плівкою, що розсіює. Це дозволить створити додаткове освітлення у приміщенні.
Важливо, щоб стільниця поєднувалася з іншими деталями інтер’єру. Це можуть бути полички з того самого скла або фартух над робочою поверхнею. Крім цього, за допомогою технологій нанесення малюнка можна повторити на стільниці візерунок штор або шпалер. Це подарує кухні особливу гармонію і допоможе досягти ідеального поєднання предметів.