паркани та огорожі для приватного будинку на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

паркани та огорожі для приватного будинку на фото


Будь-який домовласник розуміє, що захистити свою територію, хоч би умовно – це обов’язковий атрибут приватного домоволодіння. За огорожу ділянки від сторонніх очей, непроханих відвідувачів та просто декоративну прикрасу ландшафту відповідає паркан. Залежно від того, де розташований приватний будинок – у галасливому місті чи за його межами, огорожа може виконувати різні функції та мати різні варіанти висоти, конструкції, дизайну, способу виготовлення та монтажу.

Декоративний паркан

Металевий частокіл

Плануючи встановлення паркану по периметру ділянки, важливо врахувати деякі аспекти:

 • місце розташування приватного домоволодіння (у місті, біля шумної дороги, будівля потребуватиме більш глухої та високої огорожі, яка здатна захистити господарів не тільки від не прошених гостей та дрібних тварин, а й від шуму, пилу міських доріг);
 • розміри самого домоволодіння (є негласне правило, що навіть високий паркан краще не зводити вище першого поверху приватного будинку);
 • тип і стиль основної будівлі – приватного будинку або котеджу, особняка (огорож формує загальне уявлення про імідж всього архітектурного ансамблю і буде краще, якщо його конструкція перебуватиме в гармонії з головною будівлею та ландшафтним дизайном двору);
 • особливості місцевого ландшафту (наявність ґрунтових вод та порожнин у ґрунті, горбиста та інші особливості території);
 • фінансовий бюджет на будівництво паркану (від цього багато в чому залежатиме вибір матеріалу для вашого огородження);
 • відносини із сусідами (не останній важливий аспект для вибору типу огородження);
 • мета, з якою ви плануєте будівництво паркану, огорожі або умовного позначення меж вашої ділянки.

Оригінальний дизайн

Капітальна огорожа

Перш ніж приступити до вибору будівельного матеріалу та дизайну паркану для вашої ділянки, визначтеся, для чого саме він вам потрібен:

 • позначення меж ділянки двору;
 • захист від відвідувачів, у тому числі тварин;
 • огородження від пилу та шуму;
 • ширма від сторонніх очей (дотримання приватності та деякої ізольованості);
 • основа для майбутньої живоплоту;
 • декоративні функції, прикраса ландшафтного дизайну.

Комбінований паркан

Нині вибір матеріалів виготовлення заборів тих чи інших моделей дуже широкий, до найпопулярніших можна віднести такі:

 • дерев’яні;
 • кам’яні;
 • цегляні;
 • вінілові (морозостійкі);
 • металеві ковані та сітчасті;
 • бетонні
 • з полімерних матеріалів
 • із шиферу та профнастилу.

У сірих тонах

Дерев'яні рейки

Мій дім моя фортеця

Якщо основною метою зведення паркану буде захист від людей, тварин та охорона неприступності та приватності житла, то краще віддати перевагу кам’яним, цегляним, залізобетонним чи комбінованим огородженням значних розмірів.

Паркан із бетонних блоків

Розглядаючи варіант серед запропонованих ґрунтовних огорож, не маловажливими факторами будуть собівартість матеріалу, робіт та складність будівництва паркану.

Капітальна огорожа

Кам'яний паркан

Наприклад, паркан, повністю зведений з каменю, матиме неймовірно привабливий з погляду естетики вигляд, прослужить не роки, а десятиліття і чудово гармоніюватиме з кам’яною кладкою самої будівлі або її фундаменту. Але цінова категорія вихідного матеріалу для будівництва висока і роботи зі зведення вважаються досить непростими, без послуг професіоналів не обійтися, якщо у вас немає досвіду роботи муляром. У результаті кам’яний паркан може стати найдорожчим варіантом. Але все залежить і від довжини огорожі. Для невеликих ділянок міських приватних будинків, подібна модель огородження цілком прийнятна з погляду співвідношення ціни та якості.

Цегляна кладка

Дещо дешевше і простіше з точки зору монтажу, може обійтися цегляний паркан. Це досить міцна і довговічна огорожа буде привабливо виглядати, якщо основна будівля викладена з аналогічного матеріалу. До того ж цегляний паркан можна декорувати — використовувати матеріал різних відтінків, прикрасити отвори для воріт або хвірток арками, невеликими колонами або баштами. Фантазії немає межі, вага обмежується лише територією двору та вашими фінансовими можливостями.

У білому кольорі

Що стосується залізобетонних конструкцій, то це найбільш доступний за вартістю варіант надійного огородження, яке приховає від сторонніх очей ваше житло. У нашій країні такі паркани завоювали чималу популярність не лише через демократичні розцінки, а й можливість досить швидко отримати огорожу будь-якої висоти та форми. Безліч фірм пропонують широкий вибір способу відливання таких огорож для будь-яких смакових переваг домовласників. Ви можете самі творити індивідуальний стиль не тільки вашої огорожі, а й зовнішнього вигляду всієї ділянки, адже паркан – важливий елемент архітектурного ансамблю вашого домоволодіння.

Комбінаторика матеріалів

Комбінуючи різні матеріали для виготовлення капітального огородження ділянки, можна досягти не тільки високої міцності, надійності та довговічності конструкції, але й унікального зовнішнього вигляду, який підвищить рівень оригінальності та креативу вашого житла разом із ділянкою.

Бетон та профнастил

За допомогою комбінування бетонних блоків і металопрофілю в конструкції паркану, можна створити дійсно надійну та міцну споруду, яка убезпечить ваше житло від усіх видів непроханих вторгнень. При фарбуванні профнастилу в відтінок, що підходить до бетонної кладки, можна домогтися ще й естетично привабливого зовнішнього вигляду огорожі.

Під колір фасаду

Оригінальна модель

Кам'яний паркан з дерев'яною хвірткою

Паркани з металу та комбіновані конструкції

Наступні в ціновій лінійці, а також за рівнем надійності та популярності – капітальні огорожі з металевих конструкцій, а також із металопрофілю чи профнастилу. Такі моделі парканом можуть або монтуватися з кованих елементів, або складатися з профільних металевих листів на каркас з аналогічного матеріалу. Якщо такий паркан помістити на кам’яний фундамент, його конструкція не тільки прослужить довше, але і буде більш міцною, надійною.

Кований паркан

Сітчаста конструкція

Ковані паркани міцні та надійні, але через свою «прозорість» не зможуть захистити ваше житло від сторонніх очей. Якщо ви не плануєте біля паркану висаджувати кучеряві рослини і згодом отримати комбіновану огорожу з живими насадженнями.

Металева сітчаста конструкція

Сітчасті металеві огородження чудово виглядають і прослужать довше, якщо помістити їх на бетонну або залізобетонну основу. Якщо високий фундамент облицьовувати плиткою, пластиком або іншим матеріалом в тон до металевих конструкцій, може вийти вельми цікавий образ огорожі, яка служитиме вам довгі роки.

У світлих тонах

Огородження з металопрофілю має набагато більш високий рівень захисту приватності. Такий паркан забезпечить абсолютно глуху ізоляцію вашого домоволодіння. Але є й мінуси у подібних огорож – у плані надійності та довговічності такий паркан суттєво програє кам’яним та цегляним спорудам. Справа в тому, що металеві листи схильні до деформації при постійному механічному впливі (уникнути якого вкрай складно). Подряпини та сколи можуть стати причиною зародження іржі, яка суттєво скорочує термін служби конструкції.

Метал та полікарбонат

Високий паркан із металевим каркасом та вставками з полікарбонату не тільки надійно захистить ваше житло від сторонніх очей та відвідувачів, але й стане сучасною окрасою ділянки, разюче виділяючи її серед сусідів по вулиці.

Живі вставки-панно

Оригінально виглядатиме досить надійна конструкція з металевих стовпчиків та заповнених за допомогою дерев’яних дощок простору між ними. Останнім трендом в організації ландшафтного дизайну є живі стіни, огорожі, панно з квітів і вічнозелених рослин. Образ вашого паркану буде неповторним, унікальним та креативним при використанні живих панно у проміжках між огорожами.

У бронзовому кольорі

Для міського приватного будинку

Нещодавно дерев’яні огорожі були чи не єдиним доступним способом захистити свою територію для наших співвітчизників. Адже дерево – матеріал широкодоступний, відносно недорогий, легко монтується та обробляється. До того ж дерево можна декорувати, покривати фарбою або лаком і не турбуватися про екологічність вихідного матеріалу.

Дерев'яний забор

Дерев'яна конструкція

Дерев’яні паркани поступаються в довговічності та міцності кам’яним, бетонним та цегляним моделям, але й коштують вони дешевше. Зводити дерев’яні паркан можна з дощок, штакетника, рейок, колів, гілок, так званого кругляка та інших пиломатеріалів.

Особливості ландшафту

Залежно від того який саме варіант деревини ви застосовуєте можна отримати як високу капітальну огорожу, так і невеликий паркан, тин або частокіл. Все залежить від зовнішнього вигляду вашого будинку та ландшафтного дизайну на ділянці та того результату, якого ви очікуєте від дерев’яної конструкції.

Для міського домоволодіння

Темне дерево

Надійний заслін від сусідів

Всупереч поширеній думці, дерев’яні паркани гармонійно виглядають не тільки за містом, але і як спосіб огорожі міського приватного сектора, особливо якщо під дерев’яною огорожею є кам’яний, бетонний або цегляний фундамент.

На кам'яному фундаменті

Пофарбований фундамент

Задній дворик

Патіо на задньому дворі

Фундамент комбінованих огорож може бути виконаний з різних матеріалів, але в будь-якому випадку він виглядатиме естетичніше, якщо його оштукатурити і пофарбувати в тон, який поєднуватиметься з фасадом будівлі або елементами ландшафтного дизайну присадибної ділянки або невеликого заднього дворика.

У комплекті з невисокими парканчиками

Комбінація розташування дощок

Оригінальне оформлення входу

Залежно від того, яким чином ви маєте в своєму розпорядженні штакетник — вертикально, по горизонталі або, комбінуючи розташування дощок, можна отримати різні образи вашого огородження. Невисокі паркани в аналогічному виконанні можуть послужити для зонування простору вже у дворі.

Ландшафтний дизайн

Під колір дерев'яного помосту

Якщо матеріал паркану застосовується і у внутрішньому облаштуванні ландшафтного дизайну двору, наприклад як основа для альтанки, лавок, лавок або помосту, то в результаті може вийти неймовірно гармонійний, закінчений образ архітектурного ансамблю.

Дерево та полікарбонат

Комбінувати дерев’яне виконання паркану можна з різними синтетичними матеріалами, наприклад, полікарбонатними листами. Сучасний і цікавий образ огорожі не поступатиметься за міцністю та надійністю звичайній дерев’яній огорожі, зате унікальності вашій ділянці додасть.

Декоративна огорожа у східному стилі

Подібні конструкції дерев’яних огорож не захистять ваше домоволодіння від цікавих очей, але декоративну роль виконають на 100%. Унікальний дизайн паркану здатний не тільки прикрасити ділянку, але й підняти статус всього архітектурного ансамблю вашого житла.

Яскрава деревина

Як правило, паркан, виготовлений з натурального дерева, не фарбують, щоб зберегти природний відтінок деревини. Для продовження терміну служби вашої дерев’яної огорожі необхідно покривати штакетник або дошки спеціальним лаком для вуличних конструкцій та оновлювати покриття раз на 1.5-2 роки.

Паркан із дерев'яних дощок

Паркан із декором

Паркан із пиломатеріалів

Забарвлене дерево

На фундаменті

Куточок для відпочинку

Популярна модель паркану

Варіантів матеріалів для виготовлення огорож безліч, як і способів їх комбінування та декорування конструкцій. При такому великому асортименті варіантів вибрати свою модель паркану для огородження двору або присадибної ділянки зможе домовласник з будь-яким розміром гаманця та смаковими уподобаннями

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *