Оздоблення стін на кухні: який матеріал вибрати, види оздоблення
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Оздоблення стін на кухні: який матеріал вибрати, види оздоблення





Оздоблення стін на кухні: який матеріал вибрати

Кухня є одним з найвибагливіших приміщень у будинку через підвищену вологість, часті зміни температури, кіптяви і крапель жиру, що розлітаються. Особливо на небезпеку наражається настінне покриття, яке не завжди можуть захистити навіть найпотужніші витяжки. Але що робити, якщо хочеться гарно оформити кімнату? Пропонуємо вам ознайомитися з 10 найкращими матеріалами для обробки стін на кухні та вибрати найбільш оптимальне рішення!

1. Керамічна плитка

Почнемо з найпопулярнішого варіанту оздоблення. Керамічна плитка використовується в оформленні багатьох сучасних квартир, і не дарма: це довговічне, стійке облицювання з високими декоративними властивостями. Може переносити високі температури, має стійкість до вологи, а також гарячого жиру. За плиткою легко доглядати з використанням засобів для чищення.

Крім цього, матеріал має естетичний зовнішній вигляд, різноманітність колірних і фактурних рішень. Відмінно підходить для найнебезпечнішої зони на кухні, де розташована плита. В інтер’єрі може поєднуватись з іншими видами оздоблення, створюючи гармонійну композицію.

При виборі керамічної плитки зверніть увагу, що вона буває кількох видів: гладка, фактурна, матова чи глянсова. Ця класифікація враховує візуальний аспект, не торкаючись технічних властивостей. В інтер’єрі кухні подібне облицювання може стати яскравим акцентом, «оживляючи» навіть найстриманіший дизайн.

Оздоблення стін на кухні - Керамічна плитка
Оздоблення стін на кухні - Керамічна плитка

2. Шпалери

Універсальний варіант для будь-якого інтер’єру. Тільки слід враховувати, що для кухні не підійдуть традиційні паперові шпалери через низьку стійкість та відносну недовговічність. Сьогодні можна знайти інші, більш удосконалені види, які не лише героїчно витримають будь-які види робіт у кухонному просторі, а й допоможуть створити гарний дизайн.

Відмінно зі своїми завданнями справляються вінілові шпалери. Вони двошарові: як основа виступає папір, на який наноситься шар з полівінілхлориду. Останній елемент якраз захищає стіни від механічних та хімічних впливів, а також збільшує термін експлуатації.

На відміну від вінілових, основою флізелінових шпалер є флізелін. Вони здатні приховувати нерівності стін та часто використовується для подальшого фарбування. За технічними властивостями мають багато спільного з попереднім виглядом, причому вважаються більш дорогим варіантом.

При виборі виду шпалер відштовхуйтеся від фінансових можливостей, дизайнерських потреб та вимог до довговічності. Щодо декоративних властивостей — на сучасному ринку можна знайти варіанти найрізноманітніших кольорів, малюнків та фактур.

Оздоблення стін на кухні.

3. Фарба

Бюджетний, а також мінімалістичний варіант, здатний привнести відчуття чистоти та гармонії в інтер’єр кухні. Все, що вам потрібно – це фарба та ідеально рівна поверхня. Необхідність в останньому компоненті вважатимуться одним із недоліків, тому що в такому випадку стіни вимагають додаткової підготовки. Але якщо вам нема чого приховувати, то фарбування стане ідеальним варіантом.

Звичайна фарба для обробки не підійде — краще віддати перевагу вологостійким варіантам, що миються. Тоді догляд за стінами не буде проблематичним, а довговічність покриття стане додатковою перевагою.

Комусь може здатися, що однотонне настінне покриття виглядає нудно та непривабливо. Все залежить від дизайну кухні: якщо у вашому інтер’єрі не вистачає яскравих акцентів, рекомендується комбінувати кілька кольорів, матову чи глянцеву фарбу.

Оздоблення стін на кухні.
Оздоблення стін на кухні.

4. Декоративна штукатурка

Бажаєте створити унікальний дизайн на кухні? Декоративна штукатурка – це ідеальний матеріал для цієї мети. Навіть якщо дуже постаратися, вам навряд чи вдасться створити дві стіни з однаковою фактурою — залежно від нанесення, малюнок відрізнятиметься.

До складу декоративної штукатурки входять різні суміші зі сполучними речовинами. У зв’язку з цим, існує безліч видів, але для кухні підійдуть тільки силікатні та з кам’яною крихтою.

Такий оздоблювальний матеріал приховує недоліки стін, але вимагає максимально рівну поверхню. Відрізняється довговічністю, екологічністю та дуже зручний у догляді.

Оздоблення стін на кухні - Декоративна штукатурка

5. Панелі

Цей вид обробки користується меншою популярністю, але часто застосовується у випадках, коли необхідно урізноманітнити інтер’єр. Найбільш поширений матеріал — пластик, який легко монтується та коштує недорого. Найчастіше комбінується з іншими варіантами оздоблення, тому що в деяких інтер’єрах суцільні стіни з панелями можуть виглядати монотонно та нудно. Тим не менш, вони добре підходять для кухні завдяки стійкості до вологи і різним забруднювачам. До недоліків можна віднести неекологічність матеріалу, а також короткий термін експлуатації.

Якщо ви вибрали стиль кантрі для вашої кухні, то без дерев’яних панелей буде складно обійтися. Але такий вид обробки стін вимагає додаткової обробки для збільшення стійкості до вологи. До того ж він досить дорогий, але ці гроші коштують теплоти та затишку, які дарує текстура дерева.

Оздоблення стін на кухні.
Оздоблення стін на кухні.

6. Декоративний камінь

Привнести в інтер’єр трохи вишуканості та ексклюзивності допоможе декоративний чи штучний камінь. Від натурального він відрізняється легкістю, що особливо актуальна при транспортуванні, високою міцністю, а також стійкістю до зовнішніх подразників. До складу матеріалу може входити пісок, бетон, глина або навіть гіпс, що робить його досить екологічним. При виборі слід віддати перевагу вологостійким варіантам, інакше доведеться використовувати спеціальне захисне покриття.

Декоративний камінь найкраще підходить для просторих, світлих кухонь, особливо у поєднанні з іншими оздобленнями. Незважаючи на «штучне» походження, стіни виглядатимуть природно та оригінально.

Оздоблення стін на кухні - Декоративний камінь
Оздоблення стін на кухні - Декоративний камінь

7. Цегла

Цегляні стіни – ключовий елемент будь-якого лофтового дизайну. Але і для інших стилів він підійде як брутальний, свіжий акцент. Звичайно, візуально кладку можна створити за допомогою панелей чи шпалер. Однак якщо у вас є гола цегляна стіна без штукатурки, то вважайте, що вам пощастило.

Такий вид стін приваблює низькою вартістю оздоблення та легкістю створення. Тільки для кухні цегляну кладку краще обробити спеціальними захисними засобами.

Як і у випадку з декоративним каменем, цегла гармонійніше виглядає у великих просторах. При цьому поєднувати його можна як з темними, так і зі світлими тонами в інтер’єрі.

Оздоблення стін на кухні - Цегла
Оздоблення стін на кухні - Цегла

8. Пробкові покриття

Відзначимо відразу, що пробка, швидше за все, більше підійде для обідньої зони, ніж для робочої. Вона не дуже міцна, має низьку стійкість до механічних пошкоджень і не відрізняється довговічністю. Втім, сучасні захисні спреї, потужні витяжки та елементарна акуратність здатні нівелювати ці недоліки.

Коркові покриття приваблюють своєю варіативністю, красивою текстурою та цікавими техніками укладання. Наприклад, існують пробкові плити, шпалери або навіть рідка пробка. Це натуральний матеріал, який допоможе створити затишок в інтер’єрі кухні, заощадивши значні кошти.

Оздоблення стін на кухні.

9. Мармур

Цей матеріал для обробки стін на кухні точно не можна назвати дешевим. Мармур не дарма вважається елітним каменем, що підходить для розкішних чи мінімалістичних інтер’єрів. Він має гарну природну текстуру, благородний глянець, широку варіативність відтінків. Підійде як для фартуха кухні, так і для інших зон.

Мармурові поверхні досить зручні в експлуатації. Вони стійкі до забруднень, перепадів температури і легко піддаються догляду. Можна з упевненістю сказати, що це стіни на віки — про термін експлуатації точно не доведеться хвилюватися.

Оздоблення стін на кухні.

10. Скло

І насамкінець, найнезвичайніший матеріал, який найкраще підійде для фартуха кухні. Йому не страшні волога та високі перепади температур. Хтось може сказати, що на таких поверхнях помітніший жир або відбитки пальців. Насправді слідів стільки ж, скільки на керамічній плитці, при цьому доглядати за склом набагато простіше.

Рекомендується використовувати загартоване скло — воно міцніше і безпечніше звичайного, а в робочій зоні без нього взагалі не обійтися. Окрім технічних властивостей, слід зазначити декоративні. Крім безбарвного скла, на сучасному ринку можна зустріти поверхні з фотодруком, малюнками на плівці або просто забарвлені. Варіантів для дизайну безліч. Головне – грамотно вписати в інтер’єр.

Оздоблення стін на кухні - Скляний фартух
Оздоблення стін на кухні - Скляний фартух

Відео: Ідеї оздоблення стін на кухні

https://www.youtube.com/watch?v=buiCnBRMTgg

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *