Оздоблення стін декоративним каменем: фото та опис
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Оздоблення стін декоративним каменем: фото та опис


Останнім часом все більше цінуються та використовуються натуральні матеріали, такі як камінь та дерево, адже насамперед матеріал має бути екологічно безпечним. Природний декоративний камінь, як і штучний, дозволяє створити неповторний інтер’єр у будинку. Поєднання каменю зі склом або металом за наявності гарного освітлення та живих рослин зробить приміщення стильним та затишним. Найчастіше оздоблення стін каменем використовують у вітальні, передпокій, а також на кухні.

Види каменів, що застосовуються під час обробки

Для облицювання стін широко застосовують такі види природного каменю, як вапняк, сланець, піщаник, граніт, мармур, камінь. З їхньою допомогою можна обробити як внутрішні, так і зовнішні елементи приміщення. Для різання цього каміння може знадобитися спеціальне обладнання, але сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує вже підготовлений камінь у вигляді прямокутних плиток з плоскою стороною, також існують інші менш популярні форми форми.

Єдиним недоліком природного каменю можна вважати його високу вартість. Дешевшим вважається штучний камінь, виготовлений з піску, гіпсу, глини або бетону з додаванням барвників. Такий матеріал легкий укладання, безпечний, має широкий спектр кольорів, за рахунок невеликої ваги не створює великого тиску на конструкції.

Декоративний камінь має низку переваг:

  • естетичний вигляд;
  • міцність до механічних впливів;
  • стійкий до грибків та плісняви;
  • екологічно безпечний;
  • легкий у догляді;
  • довговічний.

Вибір каменю для оздоблення стін

Оздоблення каменем фото стін Оздоблення каміна каменем Оздоблення каменем Оздоблення каменем фото

Якість каменю є основним критерієм, визначальним його вибір. Наявність контрастних колірних переходів та кольорових вкраплень надасть більшої ефектності стіні або колоні, на яких він буде використаний. При виборі штучного каменю слід звернути увагу на відсутність слідів від кисті, наростів та плям. Для міцного утримання облицювального матеріалу на стіні його зворотний бік не повинен бути ні надто гладким, ні надто пористим і нерівним. У разі застосування штучного каменю для облицювання стін приміщень з підвищеною вологістю, бажано наявність вологовідштовхувальних властивостей. У разі їх відсутності виникає необхідність покривати стіну спеціальним водовідштовхувальним складом кожні кілька років.

Рекомендації щодо застосування декоративного оздоблення стін каменем

Стіни, декоровані каменем, повинні бути забезпечені хорошим освітленням, що акцентуватиме увагу на переливах і переходах кольорів, підкреслюючи текстуру матеріалу. У разі обробки стін передпокою потрібно використовувати місцеве підсвічування. При цьому розміщення світлодіодів над і під стіною надасть каменю вишуканості. За наявності у вітальні каміна задекорувати каменем можна сам камін, а можна і стіну, в якій він змонтований. Якщо забезпечити хороше освітлення не надається можливим, варто вибрати камінь світлих тонів або використовувати облицювання фрагментами (наприклад, прикрашати каменем не всю стіну, а лише кут або арочний отвір). Важливим моментом є правильна комбінація каменю та інших оздоблювальних матеріалів, адже в маленькому приміщенні велика кількість каменю виглядає «важко».

Розглянемо процес обробки декоративним каменем на відео

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *