Оздоблення диким каменем – використання натурального каменю для оздоблення стін
Зробити зі свого будинку справжній замок, або квартиру перетворити на прекрасний палац, звести справжні статуї, каміни та багато іншого можна за допомогою дикого чи натурального каменю. Цей оздоблювальний матеріал з’явився в житті людини ще в незапам’ятні часи, люди вивчали природу, її особливості та оточували нею свої житла, приєднуючись до неї та насолоджуючись її дарами. Використання дикого каменю для оздоблення стін в інтер’єрі будь-якої кімнати створює магічну та унікальну атмосферу.
Що таке натуральний дикий камінь?
Це оздоблювальний матеріал природного походження, він дуже гарний, а в наш час ще багатолик. Ви можете підібрати для себе практичні будь-які форми, розміри та кольори дикого каменю для інтер’єру. Роблячи такий вибір, зверніть увагу на якості, які притаманні цьому матеріалу.
- Легка вага. Це полегшує роботу з каменем.
- Стійкість до корозії, гниття, грибків та багатьох інших бактерій. А також це екологічно чистий матеріал, який не має речовин, шкідливих для людського організму.
- Не потрібний спеціальний догляд. Відмити натуральний камінь в інтер’єрі можна за допомогою будь-якого миючого засобу.
- Підходить для інтер’єру будь-якої кімнати, коридору або передпокою. Різноманітність дикого каменю дозволяє обробляти їм стіни, каміни, дверні або віконні отвори, колони, кухонні зони і так далі.
«Сусіди» дикого каменю в інтер’єрі
Найбільш вигідно та вдало «сусідять» з диким каменем в інтер’єрі дерево та метал. Вони настільки ж давні, як і камінь і мають таку саму глибоку історію. Союз натурального каменю та металу в оформленні камінів просто чудовий, створюється відчуття природності та середньовічної таємничості. До речі, дикий камінь ідеально підходить для обробки каміна саме через свою теплостійкість.
А доповнивши інтер’єр із натурального каменю деревом, почуваєшся оповитим дикою природою.
Найбільш примітним у поєднанні цих матеріалів, особливо якщо з’єднати і метал, і дерево, і дикий камінь для оздоблення стін в інтер’єрі – це те, що вони підходять до будь-якого стилю, головне правильно все це оформити та піднести. Хоча частіше використовують натуральний дикий камінь для інтер’єрів у класичному та Кантрі стилі, тут цей матеріал почувається найбільш природно і по праву займає лідируючу позицію. З його допомогою ви можете створити неповторну високу атмосферу, наче ви перенеслися в епоху лицарів та королів.
Дикий камінь в інтер’єрі
Дикий камінь в інтер’єрі виглядає благородно, неповторність його рельєфу створює унікальні форми будь-якої поверхні. Можна зробити кам’яне облицювання всієї стіни або лише її частини.
Ідеально і дивно виглядають колони і арки, оброблені натуральним каменем.
Насправді ви можете покрити їм будь-що: підлогу, стіни, стелю, печі, каміни, колони, стовпи, вікна, двері, укоси, арки, сходи, ганок, веранду, поріг, паркан, фасад, доріжки та будь-яке внутрішнє та зовнішнє простір будинку. Якщо вам подобається зовнішній вигляд цього каменю, сміливо використовуйте його для свого інтер’єру. Стіни, оброблені натуральним диким каменем, виглядають приголомшливо.
Адже цей оздоблювальний матеріал має безліч плюсів – влітку кам’яні стіни вкриють вас від спеки, а взимку зігріють. Крім того, психологи відзначають, що натуральний камінь в інтер’єрі будинку чи квартири не тільки тішить око, а й знімає напругу та втому, покращує настрій. Фахівці Фен-Шуй пояснюють це тим, що за той час, який дикий камінь формувався в природі, він нагромадив у собі величезну енергетику цієї природи. А також вони радять для кожного інтер’єру мати хоча б якийсь предмет із дикого каменю.
Прогрес сучасного світу не стоїть на місці, тому технології обробки натурального дикого каменю стали різними. Його шліфують, полірують, пиляють, створюють видимість природного сколу – загалом, все, що забажаєте бачити у своєму інтер’єрі. Видів дикого каменю, як і його обробки, безліч – галька, сланець, малахіт, яшма, мармур, граніт тощо.
Найбільш популярними є мармур та граніт. Про них детальніше.
Мармур. Цей натуральний дикий камінь цінується своїми неповторними природними тонами, перетіканням відтінків, світловими переливами та безліччю тіней. Але крім чудового естетичного вигляду, мармур дуже стійкий до механічних та фізичних навантажень. А також він має антикорозійні властивості у вологому середовищі та теплостійкість. З його допомогою створюються неповторні декоративні шедеври на стінах як у заміських будинках та квартирах, так і у будь-яких інших будинках.
Граніт. Є найдавнішим матеріалом. Майстри кам’яного ремесла в давнину схилялися перед цим каменем за його неповторні властивості надійності та міцності, а також виразності та багатогранності. За допомогою стін із граніту можна створити дуже теплу та спокійну атмосферу в інтер’єрі. А можна яскраву та прохолодну. Але в будь-якому випадку в такому інтер’єрі пануватиме розкіш та шляхетність. Якщо ви вирішили покрити стіни гранітом, то ви отримаєте неповторну та індивідуальну картинку. Ніколи не вдасться повторити фактуру граніту, він настільки унікальний, що кожна річ чи предмет із нього це раритет.
Величезний плюс дикого каменю для інтер’єру полягає в тому, що він дуже довго прослужить вам. Це один із найміцніших матеріалів, звичайно, якщо його доглядати, адже будь-який оздоблювальний матеріал вимагає належного догляду. Але як говорилося вище, натуральний дикий камінь не вибагливий у догляді. А зовнішній вигляд його просто неповторний.