Основи колірної гармонії в інтер'єрі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Основи колірної гармонії в інтер’єрі


Основи колірної гармонії в інтер'єрі

Різноманітність та багатство відтінків колірного спектру дозволяє виявити фантазію в дизайні інтер’єру. Вибір будь-якого кольору несе в собі певний сенс, відображає особливості сприйняття кольору і навіть риси характеру окремої особистості. Різні кольори та їх поєднання здатні викликати відчуття радості, тепла та затишку, підбадьорити чи заспокоїти, додати легкості чи викликати занепокоєння, подіяти гнітюче. Все це потрібно враховувати при дизайні інтер’єру різних за призначенням приміщень.

Крім того, слід брати до уваги розташування вікон щодо сторін світла. Для кімнати з вікнами, що виходять на південь, більше підійдуть холодні тони, на північ – краще теплі.

Для оформлення їдальні та вітальні в більшості випадків підійдуть яскраві та насичені тони. Кухня чудово буде виглядати у світлих тонах, можна використовувати м’які та теплі відтінки червоного, жовтого чи оранжевого кольору.

Для дизайну ванної кімнати краще використовувати світлі тони, це зробить її візуально більш просторою. Блакитний і білий кольори асоціюються з чистотою і водою, і підійдуть дуже до речі. Також можна використовувати світлі відтінки рожевого, жовтого, зеленого, пастельні тони.

Підбираючи предмети інтер’єру, слід враховувати, що вони повинні гармоніювати із основним кольором стін приміщення. Необхідно пам’ятати і про погано поєднані між собою кольори, такі як червоний і зелений.

При розробці проекту дизайну орієнтуйтесь на чотири основні групи кольорів, перехідні відтінки яких гармонійно поєднуються між собою: червоно-сині, жовто-червоні, зелено-жовті та синьо-зелені.

Червоний колір покращує травлення. Однак його надлишок може спричинити зайве збудження та дратівливість.

Помаранчевий – колір бадьорості та радості.

Жовтий колір підвищує творчу активність та допомагає зосередитись. Заспокоює, знімає втому та напругу зелений колір.

Синій дає відчуття спокою та розслабленості, знімає емоційну напругу, тому ідеально підходить для спальні. Не варто занадто захоплюватися коричневим кольором, тому що поряд з відчуттям спокою він може спричинити похмурі думки.

Сірий колір вдало гармонує з рештою кольорів, є чудовим фоном, що робить його універсальним і таким улюбленим при розробці проекту дизайну.

Чорний краще застосовувати на невеликій поверхні, як відтінок інших кольорів, а улюблений усіма білий служить прекрасним фоном і може займати велику площу.

Не забувайте про простір: яскраві та насичені кольори зорово зменшують розмір приміщення, а світлі та холодні візуально роблять кімнату більш просторою. Правильно підібраний відтінок дозволяє вигідно відтіняти або маскувати деталі інтер’єру. Краще, якщо у приміщенні переважають світлі тони, а яскраві займають меншу поверхню. З усього різноманіття кольорів та відтінків ви можете вибрати найбільш підходящі для вас, виявивши свою індивідуальність та уяву.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.