Осіння палітра в інтер’єрі
Природа завжди була головним джерелом натхнення дизайнерів та декораторів. З усіх пір року саме осінь дарує нам таку шикарну палітру кольорів: усі відтінки осіннього лісу, парк, наповнений яскравими фарбами – нескінченні джерела натхнення. Навіть якщо вам до душі більш прохолодна, легка і нейтральна гама, точкове включення червоного, оранжевого, коричневого, золотистого кольорів може зробити палітру багатшою, а інтер’єр цікавішим.
Багатий коричневий колір сам по собі завжди виступає ведучим, що привертає увагу, а якщо додати до нього насичений помаранчевий, то виходить далеко не найпростіша в роботі палітра. Ця пара виглядає елегантно та оригінально, дає асоціативний остиг до фарб осені. Щоб уникнути надмірної кидкості, пом’якшити інтер’єр, вирішено було додати білий у досить великому обсязі.
Зрозуміло, варто відзначити, що подібне рішення виглядає чудово ще й завдяки великій кількості денного світла у приміщенні. Втім, якщо у вашій спальні не так багато природного світла або вона трохи меншої площі, ви можете використовувати коричневий у дуеті з помаранчевим. Але в такому випадку потрібно зменшити кількість коричневого кольору, для чого краще відмовитися від фарбування стін та залишити коричневою лише одну з них. Інший варіант — забарвлення в темний тон лише нижній третині стін, інші повинні бути світлими.
Інтер’єр цієї затишної спальні може бути чудовим прикладом того, як навіть у невеликій або погано освітленій кімнаті можна використовувати темні, глибокі відтінки. Насичений червоний міг би створити відчуття давить, тісного простору, але за рахунок того, що об’єм кольору зведений до мінімуму, а основним залишається білий, подібний ефект нівельований.
Соковитий помаранчевий – один із головних кольорів осені, саме він став ключовим акцентом цього інтер’єру. Погляньте, як гарно поєднується такий яскравий і теплий тон із кольором натуральної деревини. Інакше як втіленням затишку декор цієї спальні і не назвеш.
Осіння палітра перетворює навіть найаскетичніший інтер’єр. Особливо ефектно виглядає подібна гама в стилях лофт, мінімалізм або хай-тек.
Можливо, наважитися змінити палітру не завжди легко, адже буває, що кольори здаються красивими на картинці, але інакше відчуваються «наживо». Для вирішення цієї проблеми є гарний прийом: почніть із дрібниць. Так, наприклад, фарбування стін і покупка пледа не коштуватимуть надто дорого, але дозволять оцінити, наскільки добре той чи інший колір виглядає у конкретній кімнаті. У разі роботи з настільки насиченими відтінками ця порада особливо актуальна.
Гарні кольори осені та для роботи з декором столової зони. Тут ми проводимо не так багато часу, а значить, можна використовувати темніші, глибокі кольори. Вони додадуть нотку урочистості будь-якій сімейній вечері, зроблять інтер’єр їдальні оригінальним і, як стверджують психологи, сприятимуть гарному апетиту.
Соковитий відтінок гарбуза у парі із сірим сьогодні часто використовуються для створення інтер’єрів кухонь у сучасному стилі.
Помаранчевий у будь-якому його прояві прекрасний для декору кухні, він символізує оптимізм і бадьорість, крім того, помаранчевий добре поєднується з більшістю нейтральних тонів.
Якщо ви прикрашаєте квартиру з відкритим плануванням, то насичений помаранчевий чи червоний допоможе ефектно зонувати приміщення. Використовуйте нейтральний світлий відтінок для основної частини простору, а одну зону виділіть за допомогою кольору.
Незвичайний прийом використаний в інтер’єрі цієї кімнати. Верхня частина стін обклеєна шпалерами яскраво-червоного кольору, тоді як частина, що залишилася, світла. Такий спосіб обробки дозволяє візуально зробити високі стелі трохи нижче, адже іноді ця властивість не бажана і навіть погіршує загальний вигляд кімнати.