Ось чому інтер'єр здається неохайним: 10 поширених помилок
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ось чому інтер’єр здається неохайним: 10 поширених помилок


Якщо навіть після хорошого прибирання ваш будинок здається неприбраним і брудним, то, швидше за все, проблема не у вашій неакуратності, а в оформленні інтер’єру. Розповідаємо, які помилки найчастіше припускаються обивателі і навіть професійні дизайнери.

  • Стаття знадобиться і тим, хто тільки планує ремонт з нуля і хоче уникнути помилок, і тим, хто хоче поліпшити обстановку будинку, що вже склалася.

Прибрана кухня

1. Бракує світильників

Коли приміщення освітлює лише одна люстра, вона створює різкі тіні – саме вони створюють відчуття безладдя в будинку і вбивають затишок. Особливо погано виглядають кімнати з тьмяним стельовим освітленням.

Кухня з тьмяним світлом

Підказка:

  • Додайте хоча б одну настільну лампу, торшер або настінне бра, і ви побачите, що інтер’єр став приємнішим і чистішим на вигляд. Пам’ятайте, різнорівневе освітлення – це добре.

Освітлення вітальні

2. Занадто багато поверхонь, що відбивають

Існує поширена помилка, що дзеркала та глянець привносять в інтер’єр відчуття легкості та простору, візуально збільшуючи простір. З одного боку, це справді так, хоча б тому, що блискучі поверхні відбивають світло… Проте разом із ним вони відображають і все, що знаходиться в приміщенні! Іншими словами, всі принти, різномасні речі, яскраві акценти можна помножити на два і отримати візуально захаращений і барвистий інтер’єр. Додайте до цього ще й відблиски, які лише посилюють відчуття хаосу, а також відбитки пальців тут і там.

Багато дзеркал в інтер'єрі

Підказка:

  • Ми не закликаємо відмовлятися від глянцевих поверхонь і дзеркал, але краще використовувати їх у міру. Наприклад, якщо ви вирішили встановити глянцеві натяжні стелі, варто відмовитися від глянцевих меблів і дзеркал.
  • Більше, ніж дзеркала, візуально перевантажують і дроблять простір дзеркала з піскоструминним малюнком або фацетом.

Дзеркало з фацетом

  • Замість глянсових фасадів, скажімо, кухонного гарнітура, практичніше вибирати фасади з напівглянцевим фінішом.
  • Оформляючи інтер’єр з дзеркалами і глянцем з нуля, постарайтеся оформити його в стриманій колірній гамі (краще монохромної), без принтів і візерунків.

Глянцева кухня

3. Багато відкритих полиць

Стелажі, полиці, кухонні рейлінги, рейли на коліщатках та гачки гарні тільки якщо:

  • Ви продумуєте їхнє наповнення, розстановку речей за кольорами та певним порядком.
  • Ви готові прибирати відкриті системи зберігання частіше (вони швидко покриваються пилом).
  • Ви використовуєте їх у міру.

Так, наприклад, щоб рейли з одягом виглядали так само стильно як на журнальних картинках, розвішувати речі потрібно в певній гамі (бажано під інтер’єр як показано на фото нижче) і в порядку від темного і важкого до легшого світлого. Якщо цих прийомів не дотримуватись (а дотримуватися їх у реальному житті занадто клопітко), то інтер’єр вийде неакуратним.

Рейл із одягом

4. Помилка у поєднанні візерунків та принтів

Візуальне відчуття безладдя та перевантаженості може виникнути через неправильне поєднання візерунків та принтів шпалер, текстилю, меблевої оббивки та ін. Ось 3 помилки:

  1. Візерунки на шпалерах занадто великі і яскраві для маленького приміщення — в результаті воно здається ще меншим, ще безладнішим. Шпалери з великим або яскравим принтом в інтер’єрі маленької кухні краще використовувати в міру, наприклад, в оформленні однієї акцентної стіни.

Ось чому інтер'єр здається неохайним: 10 поширених помилок

  1. В інтер’єрі дуже багато візерунків і малюнків і не всі їх поєднуються між собою і з колірною гамою/стилем інтер’єру в цілому.
  2. В інтер’єрі застосовуються візерунки одного типу. Наприклад, так часто буває з візерунком дамаск та вензелями, які можна побачити і на шпалерах, і на подушках, і на шторах, і на оббивці стільців (див. фото нижче).
Класичний інтер'єр

Невдалий приклад інтер’єру

5. Багато темних поверхонь

На темному тлі, наприклад, на підлогах, фартуху кухні або фасадах, будь-які крихти, порошинки, краплі води, подряпини і сколи помітніші ніж на кольоровій, строкатій і навіть білій поверхні.

Підказки:

  • На кухні з міркувань практичності темними можна зробити лише верхні шафки.
  • Темні поверхні можуть бути немаркими, якщо вони мають малюнок (наприклад, стільниця з граніту).
  • Майте на увазі, що непрактичне комбо, яке тільки можна придумати, це темна поверхня з глянцевим фінішем і без ручок.
Чорна глянсова кухня

На фото така кухня виглядає чудово, але в житті завдає господарям чимало клопоту.

6. Занадто багато декору на стінах

Постери, фотографії в рамках, картини в помірній кількості та в продуманій композиції роблять інтер’єр затишним та цікавим, а у надмірному – неохайним та захаращеним.

Декор стін надлишковий

Підказки:

  • Дотримуйтесь «правилу трьох»планування оформлення або переоформлення стін.
  • Пам’ятайте, що для маленької кімнати декор стін повинен бути помірним – декору 1-2 стін 3-5 предметів буде достатньо.

Декор стін

7. Не продумана схема розміщення розеток

Провід і подовжувачі не тільки заважають нам пересуватися по кімнаті та ускладнюють прибирання, але й суто візуально створюють відчуття безладу в будинку.

Порада:

  • Якщо ремонт вже зроблений і штробити стіни вже пізно, то просто постарайтеся зафіксувати всі дроти, які тільки можна, за плінтусами та стінами за допомогою спеціальних кліпс.
  • Якщо вам тільки належить ремонт будинку, то до питання розміщення розеток потрібно підійти максимально уважно. Постарайтеся спланувати їх розміщення із запасом, з урахуванням своїх побутових звичок і так, щоб розетки не впадали у вічі (наприклад, за телевізором, за меблями тощо). У деяких місцях, наприклад на кухонній стільниці, можна встановити потайні висувні розетки.

Розетки

8. На столах та підвіконнях зберігаються речі

Кухонна стільниця, робочий стіл, підвіконня та консолі часто бувають перевантажені з міркування «все необхідне має бути під рукою і на виду». Але це пастка! На будь-яких столах повинні зберігатися речі лише першої необхідності, якими ви користуєтесь щодня кілька разів. По можливості столи взагалі варто утримувати порожніми. Так, наприклад, на підвіконнях не варто влаштовувати оранжереї – пари-трійки рослин буде достатньо. Також і з кухонною стільницею – два-три електроприлади (наприклад, чайник, кавомашина та тостер) залишаємо, а все інше ховаємо у шафки та дістаємо лише за необхідності.

Кухня-вітальня у хрущовці

9. Надто яскраві акценти

Занадто яскраві, скоріше навіть отруйні кольори, часто створюють візуальний безлад у просторі (особливо невеликому). Їх краще або не використовувати взагалі, або утихомирювати спокійними базовими відтінками.

Інтер'єр вітальні

У цьому інтер’єрі жовтий колір утихомирили сірим та білим.

10. Занадто об’ємні або довгі штори

Оформлення вікон грає дуже велику роль у сприйнятті простору. Якщо оформити їх неакуратно, помилитися з розміром полотна та місцем встановлення карниза, то відчуття хаосу не уникнути. Ось кілька найпоширеніших помилок:

  • Занадто об’ємні, багатошарові, що драпіруються в густі складки або дуже довгі штори, що лежать на підлозі, при скромних розмірах вікна і самого приміщення.
  • Занадто складний фасон штор, наприклад, з ламбрекеном.
  • Занадто безформні штори.

Льняні штори на кухні

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:100 Середня оцінка: 4,58 із 5)
Ось чому інтер'єр здається неохайним: 10 поширених помилок Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *