Оригінальний килимок у ванну кімнату з пробок своїми руками
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Оригінальний килимок у ванну кімнату з пробок своїми руками


З винних пробок можна виготовити багато цікавих речей. Один із варіантів – виготовлення оригінального килимка. Корок відмінно вбирає рідину, тому такий килимок можна покласти у ванній кімнаті або біля вхідних дверей.

Створення половника з пробок не вимагатиме багато часу та сил, до того ж цей предмет чудово впишеться у будь-який стиль інтер’єру – від кантрі до сучасного.

1. Готуємо матеріал

Зберіть достатню кількість пробок. Для невеликого килимка потрібно 100-150 штук. Якщо у Вас немає необхідної кількості, пробки можна придбати в інтернет-магазині.

Ретельно промийте матеріал у теплій воді з милом. Щоб видалити плями від вина, просто залиште пробки у воді з невеликою кількістю відбілювача на ніч. Потім промийте в проточній воді і добре просушіть.

Перший етап виготовлення килимка із пробки

2. Розрізаємо пробки

Розріжте кожну пробку на дві частини. Зручніше робити це на обробній дошці. Для захисту пальців можна надіти спеціальні рукавички. Так як доведеться розрізати велику кількість пробок, працювати краще з перервами.

Розрізаючи пробки на дошці, не рекомендується розташовувати їх на боці: таким чином легко поранитися.

Нерівні поверхні після розрізу потрібно зашкурити.

Другий етап виготовлення килимка із пробки

3. Підготовляємо основу для килимка

Візьміть основу для майбутнього килимка: це може бути стара циновка для душу, гумова тканина, будь-який м’який пластик. Також знадобиться м’яка тканина для середньої частини килимка:

  • визначте розмір майбутнього килимка: тут все залежить від Вашого бажання;
  • виріжте необхідний розмір основи;
  • виріжте із щільної тканини середню частину такого самого розміру.

4. Викладаємо пробки на основу

Тепер потрібно викласти пробки на основі так, як вони будуть кріпитись надалі. Починати можна із заповнення килимка по периметру, поступово просуваючись до центру. Якщо наприкінці пробки не підходять за розміром, їх можна обрізати. Викладати пробки можна так, як показано на малюнку нижче (по черзі розташовуючи по горизонталі та вертикалі) або в одній послідовності, без візерунка.

Третій етап виготовлення килимка із пробки

Склейте дві частини майбутнього килимка. Приклейте гарячим клеєм половинки пробок до основи, також просуваючись від країв до центру. Надлишки клею видаляйте відразу ж за допомогою м’якої тканини. Так як раніше Ви вже викладали пробки у потрібній формі, можна не сумніватися в тому, що якісь деталі не вмістяться, або ляжуть неправильно.

Четвертий етап виготовлення килимка із пробки

Дайте килимку добре просохнути. Для того щоб він не пропускав вологу, можна обробити краї та нижню частину герметиком. Якщо Ви вирішите розташувати килимок у ванній кімнаті, для запобігання появі плісняви, рекомендується сушити його на сонці не менше одного разу на місяць.

П'ятий етап виготовлення килимка із пробки

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *