Оформляємо інтер’єр у скандинавському стилі
Скандинавський стиль дуже демократичний – поєднує старі та нові тенденції, дозволяє іноді використовувати проблемні меблі, представляючи зношеність як модний вінтажний елемент, служить засобом наочного вираження інтересів і пристрастей власника, його настроїв та характеру.
В результаті виходить затишний, привабливий і сучасний інтер’єр з елементами еклектики, що допускаються. Наприклад, поруч із грубуватими меблями зі струганих дощок (столи, табуретки, лавки) можуть сусідити м’яке офісне крісло на металевій основі, пластикові дизайнерські стільці родом із середини минулого століття (від Чарльза та Рей Імзов та Ееро Саарінена).
Переважаючі кольори стилю – білий та всі відтінки земляних тонів.
Білий колір символізує снігові простори північної країни, відтінки коричневого – ґрунтовність, захищеність, природність. Колірні блоки (поєднання білого та сірого) застосовують як один із засобів зонування простору – робочий куточок, зони відпочинку, їдальні, кухні, спальні.
Одна з головних ознак стилю — предмети обстановки з натурального дерева. Їх можна зробити своїми руками (або замовити у місцевого умільця). Якщо забезпечити коліщатками журнальний столик або тумбу під телевізор, виконані з відходів деревини, це зробить зручним використання предметів обстановки не тільки за прямим призначенням, але і тоді, коли проводиться прибирання квартири.
Для квартир невеликих габаритів підходять модульні меблі, меблі-трансформери, відкриті стелажі та полиці, комоди «під старовину» з висувними глибокими ящиками, які дозволяють економити простір і раціонально розподіляти в просторі предмети обстановки. Розкладні м’які меблі, що працюють в залежності від часу доби, диваном і ліжком, достатньо місткі. На ній, зібравшись на сімейні або дружні посиденьки, комфортно розмістяться кілька людей. Секційні меблі із закритими фасадами, з ручками для відкривання ліворуч або праворуч, допомагають приховати ті речі, які не використовуються в даний момент.
Впізнаваність стилю проявляється у поєднанні меблів, аксесуарів та предметів декору – килимів з овчини, каркасних елементів на стіні. Саме дрібні декоративні деталі створюють атмосферу тепла та радісних відчуттів. Індивідуалізація простору реалізується за допомогою розміщення фотографій, улюблених зображень, постерів, аплікацій у рамках та без.
Настінні прикраси над диваном виглядають дуже художньо. Дивані подушки, розкидані в довільному порядку, додають інтер’єру динамізм і виразність. Чохли для подушок, накидки на стільці та крісла, а також покривала виготовляються із щільних набивних тканин. Принти з орнаментами, що представляють живу природу Півночі (річки, дерева, птахи, лісові звірі), а також вироби, пов’язані гачком або на великих спицях, здатні зробити гламурною кімнату навіть у сіро-білих тонах. Любов до своєї країни у мешканців Північної Європи проявляється у використанні фольклорних візерунків, стилізованих зображень хреста з національного прапора Данії (Швеції, Норвегії, Ісландії, Фінляндії).
Проблема обмеженого метражу вирішується не лише за допомогою ретельно відібраних предметів обстановки та раціонального їх розподілу на площі. Одне з оптичних прийомів, використовуваний дизайнерами збільшення обсягу, – освітленість. Система ілюмінації включає природні потоки випромінювання, що надходять через вікна, та штучне – стельові, настінні, підлогові та настільні світильники. Напередодні свят цілком доречне декоративне підсвічування у вигляді гірлянди LED-лампочек.
Вікна оформляються за допомогою напівпрозорих штор, жалюзі або залишаються повністю відкритими (в сенсі без завіс).
Прості та чисті форми, що характеризують скандинавський стиль, відкривають величезний простір для творчого самовираження.
Напередодні різдвяних свят об’ємну ялинку цілком замінить її 2D-аналог зі струганих дощок — і запах дерева заповнить кімнату, і багато місця не знадобиться. Невеликі планки на гілках зіграють роль поличок, на яких розмістяться блокнот із записом новорічних побажань, дерев’яні іграшки, яким не загрожує розбитися під час падіння. Мініатюрна жива ялинка у горщику принесе аромат свіжої хвої, а навесні деревце можна буде висадити перед будинком. Гілки у великій скляній банці прикрасять кілька саморобних іграшок із фольги. Бережне ставлення до екології – це також риса скандинавського дизайну, вірніше, дизайнерів, які замість спиляних для виробництва меблів дерев висаджують нові.
Скандинавський стиль – чудове рішення для оформлення житлового приміщення для тих, хто хоче поєднати функціональність, естетику та бюджетну економічність.