облаштування та дизайн, класифікація видів та їх особливості
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

облаштування та дизайн, класифікація видів та їх особливості


Мансарда — це надбудова верхнього поверху під дахом будинку, що є житловим приміщенням. В силу особливостей свого розташування вона, відповідно, має низку конструктивних особливостей, що в свою чергу накладає відбиток як на загальний дизайн, так і на декор вікон.

Оформлення мансардних вікон залежить від конструктивних особливостей приміщення
Красивий інтер'єр мансарди з красиві вікна.
Ефектне оформлення мансардного вікна
Мансардні приміщення мають свої особливості, як і конструкції вікон.
облаштування та дизайн, класифікація видів та їх особливості

Які ж особливості має конструкція мансарди

Розташовуючись під самим дахом, конструкція мансарди має особливості, що впливають безпосередньо на вікна, які мають скат, що визначає форму приміщення. Дах у свою чергу може бути односхилим з наявністю однієї стіни під кутом і двосхилим з наявністю двох таких стін.

Двосхилий дах мансарди

В даному випадку вікна знаходяться під нахилом безпосередньо в самому схилі (при односхилим даху) або в прямій частині приміщення (фронтальної), хоча, в більшості випадків вони мають неправильну форму, яка не може не позначитися на оформленні вікон. Тут головне врахувати неправильну форму мансарди, на яку не прийнятні класичні форми з прямими лініями. Зазвичай мансардні вікна декоруються за допомогою карнизів та низки додаткових елементів, про які нижче поговоримо докладніше.

Вікна на мансарді мають свої конструктивні особливості, як і приміщення.
облаштування та дизайн, класифікація видів та їх особливості

Класифікація видів мансардних вікон

З одного боку незвичайна форма мансарди потребує особливого підходу, як у процесі виготовлення, так і монтажу вікон. Але з іншого, з’являється унікальна можливість поекспериментувати з розмірами, формами та модифікаціями. Адже мансардні вікна дозволяють створювати неповторні образи, перетворюючи приміщення до невпізнанності. Стандартним розташуванням вікна вважається розташування в площині даху під кутом до стіни, при цьому висота від підлоги може бути абсолютно довільною, як і кількість вікон. Форма вікон теж може бути будь-яка, як і спосіб відкриття вікна. Однак, мансардні вікна поділяються на кілька видів:

  • класичні — конструкція монтується прямо в схилі, розташування вікон може бути тільки під кутом на будь-якій висоті від підлоги, з довільною конструкцією та площею;
Мансардні вікна класичного типу
Класичне розташування мансардного вікна
  • вертикальні — конструкція монтується в скат даху, проте, не під нахилом, а вертикально, досягається це за допомогою козирка, що прикриває вікно на даху, і, немов виростає зі схилу даху у вигляді квадратної коробки, в результаті чого всередині вікно виходить з глибоким укосом, різко зменшує кількість прохідного через вікно світла, зате декоративні можливості при такому варіанті різко збільшуються, а розміри вертикальних вікон можуть бути абсолютно будь-якими з можливістю трансформації в балкон;
  • фасадні (або карнизні) — конструкція встановлюється в пристінці під дахом, розташовуючись під прямим кутом, і, по суті, мансардної, що не є, т.к. монтується за принципом класичного вікна, це швидше панорамне вікно, висота його може починатися прямо від самої підлоги, однак, є той же мінус — карнизне вікно не може пропускати багато світла через конструктивні особливості, зате має великий плюс — на ньому, як на класичному, можна розставити квіти, також нерідкі випадки, коли фасадні вікна є балконними блоками з наявністю дверей, що ведуть, наприклад, на веранду або на балкон, а ще цікавіше рішення — вихід з мансарди прямо через фасадні двері, при цьому балкон повинен бути обладнаний провідною надвір сходами;

Мансарда з вікном, що має вихід на веранду
Мансардне вікно фасадного типу
  1. Ті, що трансформуються в балкон — дуже цікава і оригінальна конструкція з хитрою системою закривання і відкривання, в результаті чого і відбувається трансформація в балкон, при цьому стулка може, як утворити майданчик, так і обходитися без неї, даний варіант представляється дуже зручним, т.к. дозволяє підлаштовувати приміщення під різні погодні та сезонні умови, наприклад, на літо вікна трансформуються у балкон, забезпечуючи найбільший приплив повітря, а на зиму навпаки вся конструкція закривається повністю, забезпечуючи таким чином теплоізоляцію мансарди, до речі, великим плюсом є те, що конструкція не вимагає. утеплення на зимовий період;
  2. світловий тунель – тоді, коли немає можливості установки повноцінного вікна, т.к. конструкція даху не дозволяє цього зробити, наприклад, це може бути за наявності товстого прошарку з технічного простору або балок і перекриттів, що не підлягають демонтажу між покриттям даху і стелею мансарди, світловий тунель є звичайною трубою, один кінець якої виходить на дах, а інший в приміщення, щоб збільшити потік світла, рекомендується використовувати плафон, що розсіює;
  3. комбіновані – призначені для тих випадків, коли неможливо збільшити кількість вікон через конструктивні особливості приміщення, оптимальне рішення в таких ситуаціях – збільшення розміру вже наявних вікон, а саме, комбінування фасадного вікна з карнизним, шляхом продовження вікна до самого кінця скату даху та додавання фасадного вікна вставки, за рахунок чого конструкція дозволяє пропускати більшу кількість світла та оригінально доповнює інтер’єр, мінус полягає лише в тому, що процес оформлення досить копіткий.

Від звичайних мансардні вікна насамперед відрізняються своєю формою, яка має багато стулок і дуже рідко буває прямою.

Також прорізи в більшості випадків бувають під кутом, а вікна, розташовані на даху, мають особливу систему закривання і відкривання. Рама такого вікна може відкидатися або повертатися, а може виконувати відразу обидві дії. Є доводчики та фіксатори на механізмі відкривання, що дозволяють похилу раму утримувати у відкритому стані. Є й такі конструкції, що дозволяють розгорнути раму, не знімаючи з петель, на 360 градусів. Саме приміщення, безперечно, також накладає відбиток на конструкцію вікон.

Мансардні вікна пропускають багато світла, перебуваючи просто неба, а також, з ними набагато тепліше, ніж зі звичайними. Для того щоб влітку вікна не пропускали спеку, їх необхідно ретельно захистити за допомогою особливо щільного покриття, що використовується для штор. Вікна обладнуються системою, що дозволяє як їх прибирати, так і опускати назад. Звичайні системи штор тут не застосовні, для цього існують спеціальні конструкції з набором різних підпорок та кріплень, за допомогою яких штора утримується у необхідному положенні. Можна самостійно встановити саморобні штори.

Якщо говорити про найпоширеніші і найпростіші варіанти, то це штори або жалюзі, вибір яких неймовірно великий, як і вибір стилів. Для того, щоб визначитися з вибором, потрібно в першу чергу визначитися з призначенням вікна, а саме, для чого воно повинно служити, наприклад, для захисту від сонця або просто декоративний елемент інтер’єру і не більше того. Якщо потрібний захист від сонця, тут допоможуть віконниці або ролети, які встановлюються із внутрішньої сторони. Правда, при такому варіанті саме скло нагріватиметься, а також і саме приміщення разом з ним. Ролети зовнішні служать як тепловий екран на зимовий період, т.к. навпаки, не випускають тепло з кімнати. Крім цього, вони сприяють шумоізоляції та захищають вікна від усіляких механічних пошкоджень. Єдиний мінус – вони не є декоративним елементом.

Є ще один спосіб захиститися від сонця – це маркізи, що є сітки, що пропускають світло, т.к. виконані з тонкого матеріалу, але зменшують тепло, що надходить в кімнату шляхом розсіювання. Також вони можуть грати роль москітної сітки, якщо встановити їх як додатковий екран. Таким чином, відчинивши вікно, маркіза залишиться на своєму місці. І лише за необхідності її можна згорнути та прибрати. Є й альтернатива в оформленні мансардних вікон – це внутрішні віконниці. Вони бувають різних конструкцій та видів. Якщо все робити своїми руками, то можна виготовити віконниці будь-якої потрібної конфігурації та форми, продумавши заздалегідь кріплення для стулок з урахуванням нахилу вікон. Також можна поліпшити вікна, якщо використовувати додаткові секції вікна (накладки), які можуть бути глухими або такими, що відкриваються і служать для провітрювання приміщення в якості кватирки, особливо якщо погана погода.

Жалюзі найбільш прості в монтажі та експлуатації, і відмінно підходять для похилих конструкцій. Найбільшою перевагою є те, що конструкція кріпиться прямо на саму раму, не заважаючи відкривання та закривання вікна. Цей варіант є оптимальним для таких вікон, які не відкриваються стандартним способом, а крутяться або розвертаються. До того ж, з’являється чудова можливість контролю та регулювання повітря, що надходить у приміщення.

Жалюзі для мансардних вікон застосовуються класичні та пліссе. По суті, це гармошка, що збирається зверху, знизу або одночасно в різних конфігураціях. Також використовуються рулонні штори, конструкція яких схожа на класичну, з тією лише різницею, що основа виконана з цілісного шматка тканини. Рулонні штори є середнім між класичними жалюзями і звичайними фіранками. Кріпляться вони по всій висоті мансардного вікна, а при відкриванні штора закочується в трубочку і знаходиться у верхній частині вікна, при цьому рівень відкриття можна самостійно регулювати. Рулонна штора у складеному стані майже непомітна.
Якщо використовувати звичайні штори на мансарді, такий варіант не менш зручний.

Однак, для їх встановлення знадобиться використати деякі хитрощі. Перший спосіб – застосування двох карнизів, що особливо підходить для похилих вікон. Перший карниз служить тримачем і закріплюється у верхній частині вікна, а другий утримує штори в необхідному положенні і не дає їм вертикально впасти вниз. До речі, розміщення другого карниза слід підбирати індивідуально, дивлячись який розмір вікна та яка конструкція. Також необхідно врахувати відстань між стіною та карнизом. Воно має бути достатнім для того, щоб притиснути штору щільно, не давши їй вислизнути з кріплення. Другий спосіб здійснюється за допомогою отворів, які виготовляються в тканині на рівні другого карниза, після чого штора нанизується на карниз. Цей спосіб дозволяє легко фіксувати і відсувати штору в необхідному положенні.

Щоб тканину на карнизі зафіксувати, застосовують липучки, за допомогою яких можна створювати найнеймовірніші композиції. А для того, щоб штори не сповзали і добре трималися на другому карнизі, їх зав’язують вузлами або кріплять прихватами або люверсами, декорами, що є елементами, крім кріпильних деталей. Якщо вікна розташовані досить високо, є сенс встановити механізовану систему, яка керуватиме і вікном, і декором. Щодо тканини штор можна сказати, що вона може бути абсолютно будь-якою, як щільною, так і легкою тюльовою – все на ваш розсуд. Звернути особливу увагу тут можна хіба що на матеріал, що містить фольговане покриття — це допоможе затримати жар від сонця, що палять.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *