Облаштовуємо інтер'єр як професіонал: 9 порад від дизайнерів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Облаштовуємо інтер’єр як професіонал: 9 порад від дизайнерів


Найчастіше нам буває непросто визначитися, з чого почати, щоб створити стильний, практичний та гармонійний інтер’єр у своїй квартирі. Тоді як професійні дизайнери, як нам здається, практично без зусиль генерують десятки ідей незалежно від вступних даних. І справа не тільки в їхньому багаторічному досвіді, а й у перевірених роками прийомах, які вони застосовують у своїй роботі. Дотримуйтесь цих 9 інсайдерських порад від спільноти професійних дизайнерів, щоб впевнено приймати інтер’єрні рішення.

1. Уявіть образ майбутнього інтер’єру

Професійний дизайнер завжди дізнається краще за своїх клієнтів перед тим, як починає проект реновації: про їхній стиль життя, що їм подобається, що не подобається, їх побажання та мрії про зовнішній вигляд майбутнього інтер’єру. Тому найкращою ідей буде зробити те саме, але по відношенню до себе.

Простежте, як ви зазвичай використовуєте свій будинок, звертаючи увагу, що логічно та добре у вашому інтер’єрі, а що не функціонально і потребує змін. Чи шукаєте ви щодня ключі від квартири/машини вранці? Чи доводиться вам переміщати меблі з кімнати до кімнати, щоб створити комфортне середовище (наприклад, невеликий столик з кухні – до телевізора). Тримаючи у голові недоліки поточного інтер’єру, ви значно покращите свій щоденний побут у майбутньому.

На першому етапі абстрагуйтеся від піднесених ідей та мрій та сплануйте майбутній інтер’єр відповідно до своїх поточних пріоритетів. Можливо, вам не вдасться реалізувати всі свої сміливі хотілки, але візуалізувати той результат, який дійсно вам потрібен для комфортного життя – завдання номер 1.

Облаштовуємо інтер'єр як професіонал: 9 порад від дизайнерів

2. Вимірюйте все перед покупкою

Завжди тримайте в думці розміри ваших кімнат, перш ніж щось купити. Ніхто не любить розчаровуватися, виявляючи, що нові меблі або занадто великі, або занадто маленькі. Професійні дизайнери завжди малюють на плані кімнати (використовуйте простий аркуш паперу в клітинку) кожен елемент майбутніх меблів, щоб переконатися, що всі вони гармонують за розмірами і не утискують один одного, не сковують рухи при переміщенні і т.д.

Застосовуйте правило 90 см, проектуючи ваш майбутній інтер’єр на папері, де 90 см – мінімальна відстань меблів один від одного, яка дозволить вам комфортно та безперешкодно пересуватися по кімнаті.

Облаштовуємо інтер'єр як професіонал: 9 порад від дизайнерів

3. Не фокусуйтесь надто багато на естетиці

Так, нам хочеться, щоб квартира виглядала дивовижно, але значно важливіше бути впевненим, що все влаштовано логічно, функціонально і практично. Фокусуйте менше на ефектності та більше на ефективності всіх елементів дизайну, коли ви плануєте майбутній інтер’єр.

Завжди пам’ятайте вашу щоденну активність: де зберігати білизну та рушники, як влаштувати пральні, де ви одягаєте верхній одяг та взуття тощо. Так, це звучить приземлено, але без належного планування цих зон ваш красиво спланований інтер’єр може незабаром виявитися занадто хаотичним.

Облаштовуємо інтер'єр як професіонал: 9 порад від дизайнерів

4. Поєднуйте вашу фурнітуру

Вибираючи кінцеві деталі для вашого інтер’єру та меблів, такі як ручки для дверей, вимикачі на стінах, розетки, крани/вентилі, розумно було б поєднувати їх у єдиному стилі. Наприклад, якщо ви вирішите зробити хромовані вимикачі, не варто купувати ручки золотого кольору для дверей вашої шафи.

Те саме і з деревом – намагайтеся не змішувати фактури та текстури. Наприклад, якщо у вас дубова підлога, гарною ідеєю буде вибрати меблі, зроблені так само з дуба або дерева зі схожою текстурою. Також намагайтеся поєднувати покриття для підлоги на кухні з фактурою вашої стільниці. Знову ж таки, вони не повинні ідеально узгоджуватися, але їх відтінки повинні доповнювати один одного.

Облаштовуємо інтер'єр як професіонал: 9 порад від дизайнерів

5. Продумайте заздалегідь джерела живлення відповідно до ваших меблів та техніки

Якщо можливо, заздалегідь продумайте, де будуть розташовані ваші меблі, до того, як розміщувати розетки і займатися освітленням. Добре подумайте, як ви їх використовуватимете. Наприклад, придивіться, де ви плануєте встановити додаткове освітлення у вигляді ламп, і розташуйте розетки неподалік.

Облаштовуємо інтер'єр як професіонал: 9 порад від дизайнерів

6. Не приймайте поспішних рішень

Спроби все прискорити та розквитатися із завданням часто ведуть до необачних покупок, про які ви можете пошкодувати. Іноді ніяк не вдається підібрати ідеальне дзеркало у передпокій або правильну лампу для вашої вітальні, але завжди краще почекати і, можливо, випадково натрапити в майбутньому на те, що вам дійсно підходить, ніж необачно купити щось просто для заповнення простору.

7. Думайте масштабно

Дизайнери ніколи не ухвалюють рішення без кінцевого плану. Пріоритезуйте те, що потрібно зробити і купити і, якщо бюджет не дозволяє здійснити все за один раз, розбийте проект на кілька стадій.

Облаштовуємо інтер'єр як професіонал: 9 порад від дизайнерів

8. Дотримуйтесь правил трьох кольорів

Коли продумуєте колірну схему вашого інтер’єру, намагайтеся дотримуватись палітри із поєднання трьох кольорів. Секрет правильного комбінування — у «нашаровуванні». Почніть із нейтральної основи та доповнюйте її кольором, додаючи яскравіші відтінки за допомогою аксесуарів та текстилю.

Фарба на стінах повинна грати роль основи. Також буде гарною ідеєю дотримуватися нейтральних відтінків для великих меблів та декору, таких як диван та штори. Використовуйте ваш другий колір у сміливіших тонах для, наприклад, крісел та інших випадкових елементів інтер’єру. Потім вводьте ваш третій колір, щоб вдихнути в дизайн більше життя, за допомогою аксесуарів — подушок, покривал, картин, килимів.

Облаштовуємо інтер'єр як професіонал: 9 порад від дизайнерів

Дивіться також: Одна хитрість, яка зробить ваш інтер’єр стильним: «правило трьох»

9. Займіть зразки ваших меблів та кольору стін

Буває нелегко згадати та уявити точний колір ваших стін або відтінок дивана, коли ви вже вирушили за покупками меблів чи аксесуарів. Відмінною ідеєю буде скласти колекцію зразків і брати їх із собою та посилатися на них.

Зберіть зразки фарби та тканини у пластикові пакети, які легко можна буде захопити із собою, коли ви відправитеся за покупками. Маючи на руках зразки ваших меблів та кольору стін (або шматочок шпалер), ви зможете застосувати їх для створення ідеального та гармонійного дизайну інтер’єру.

Облаштовуємо інтер'єр як професіонал: 9 порад від дизайнерів

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:11 Середня оцінка: 4,00 із 5)
Облаштовуємо інтер'єр як професіонал: 9 порад від дизайнерів Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *