Облаштовуємо бібліотеку у вітальні: книжкові полиці, стінки, стелажі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Облаштовуємо бібліотеку у вітальні: книжкові полиці, стінки, стелажі


Не дарма нашу країну називали «найбільшою, що читає у світі». Останнім часом на зміну паперовим книгам все більше приходять їхні електронні аналоги, але любов до читання «з аркуша» досі більшість наших співвітчизників. У багатьох будинках залишилися книжкові колекції, які починали збирати бабусі та дідусі, передавши естафету наступним поколінням. Як розмістити книжкову спадщину в рамках сучасного житла і зробити це з найбільшою практичністю, не забувши про естетичну сторону питання? Рідко у яких будинках знайдеться окрема кімната для облаштування бібліотеки, найпоширенішим прийомом є розміщення книжкових стелажів у вітальні. Тому, як облаштувати велику чи не дуже бібліотеку в кімнаті для відпочинку і присвячена наша публікація з великою добіркою сучасних дизайн-проектів, ключову роль у формуванні яких виконали книжкові стелажі.

Вітальня-бібліотека

Білий стелаж для книг – «класика жанру» у вітальні

Найпоширеніший варіант виконання книжкових стелажів для вітальні – білий. І на те є кілька причин – білий колір створює враження чистоти та свіжості, навіть громіздкі конструкції виглядають легко та ненав’язливо, не кажучи вже про те, що з білим стелажом не потрібно думати про комбінаторику з іншими колірними рішеннями в інтер’єрі.

Білий стелаж

З підсвічуванням

Крім стандартного розташування відкритих полиць у книжкових стелажах, можна вибрати найрізноманітніші варіації осередків для книг, їх розмірів та форм. Особливо це актуально для віталень, де полицями з книгами зайнято більш ніж одну стіну приміщення.

Модульний стелаж

Якщо ваш стелаж буде простягатися від самої підлоги і практично до стелі приміщення, то функціональніше і зручніше з точки зору ергономіки на нижньому ярусі розташувати закриті системи зберігання з шаф і висувних ящиків, а весь верхній рівень віддати під відкриті полиці для книжкової колекції.

З білим оздобленням

Від стелі до підлоги

Оригінальний спосіб використання нижнього ярусу білого стелажу для книг знайшли хазяї просторої вітальні-бібліотеки на наступному фото. Зберігання дерев’яних полін стає не тільки практичною особливістю вітальні з каміном, а й частиною незвичайного декору кімнати.

З чорницею

Для вітальні, в якій планується розмістити не просто багато книг, а дуже багато, підійде варіант вбудованого стелажу від підлоги до стелі з відкритими полицями. У такій вітальні бібліотеці дух колекціонування витає всюди, навіть у наборі оригінальних диванних подушок.

Бібліотека колекціонера

Відкриті стелажі для книг зручні тим, що вбудувати їх можна у приміщення з будь-якою архітектурою – скошеною стелею або асиметричними стінами, нестандартними дверними отворами. За допомогою регулювання відстані між полицями можна досягти будь-якої форми системи зберігання для книг.

У біло-сірих тонах

Острівний стелаж з кутовою модифікацією не тільки дозволяє розмістити велику кількість книг або дисків, але й служить як ширма для простору, що розташований за межами вітальні.

Кутовий стелаж

У невеликій вітальні, де немає можливості використовувати цілу стіну під вбудовані стелажі для книг, можна оформити простір навколо вікон за допомогою відкритих полиць та систем зберігання. Місткий стелаж на верхньому рівні для книг і закриті системи зберігання на нижньому створили гармонійний білий союз.

Навколо вікон

Ще один приклад використання простору навколо вікон чи балконних дверей для розміщення книжкових систем зберігання від підлоги до стелі. Білий колір стелажу зливається з оздобленням стін і вся композиція начебто потопає в дальній частині кімнати для відпочинку, читання та розмов всією родиною та прийняття гостей.

Навколо балконних дверей

Пофарбовані в тон стелі та стін книжкові стелажі стали частиною оформлення вітальні в стилі кантрі. Навмисне не зафарбовування поверхонь в єдиний білий колір, дозволяє створити оригінальний вигляд старих меблів і надати приміщенню найбільшої унікальності і нальоту сільського життя.

У стилі кантрі

Білі книжкові стелажі можна вбудувати у вигляді кутової кімнати системи зберігання від стелі до підлоги, залишивши нішу для встановлення зручного диванчика або великого крісла з необхідними атрибутами — столиком і локальним джерелом світла.

Кутник для читання

Тепло природного матеріалу – стелажі з незабарвленого дерева

У сучасних вітальні з нейтральною обробкою, великою площею, однотонною оббивкою м’яких меблів і таким же виконанням декору вікон часто не вистачає тепла для створення більш затишної атмосфери. Дерев’яні системи зберігання своїми природними відтінками часто «пом’якшують» не тільки колірну палітру вітальні, але і привносять дещицю заспокоєння та збалансованості в сучасний інтер’єр.

Дерев'яний стелаж

Оригінальний симбіоз деревного та білого відтінків представлений у системах зберігання вітальні, оформленої у стилі лофт. Дерев’яні відкриті полиці на білому тлі виглядають набагато виразніше, ніж на тлі цегляної кладки.

Білий та деревний

Нетривіальний спосіб виконання книжкового стелажу – створення ромбоподібних осередків для зберігання за рахунок перехрестя полиць по діагоналі. Вітальня з такими системами зберігання для книг і не тільки – унікальна та неординарна. Враховуючи, що книжкові стелажі займають більшу частину стін приміщення, оригінальність інтер’єру забезпечена. Подібні конструкції можна розміщувати як біля стін, так і використовувати як ширми між зонами одного простору.

Ромбоподібні осередки

Величезні книжкові шафи-вітрини зі скляними дверцятами стали окрасою вітальні, оформленої у класичному стилі. Незважаючи на значні розміри систем зберігання, що тягнуться від підлоги до стелі та використання темної породи дерева, конструкції не виглядають громіздко. Завдяки скляним вставкам та грамотному підсвічуванню полиць, книжкові шафи не обтяжують інтер’єр, а надають йому ще більшої шляхетності.

Шафи-вітрини

Оригінальна архітектура вітальні не перешкода для систем зберігання для книг, що вбудовуються, виконаних з кращих порід деревини. Гармонійне поєднання виконання відкритих книжкових шаф, оздоблення стелі та частини стін створює унікальну атмосферу англійських віталень, бібліотек та кабінетів, виконаних шляхетності та елегантності.

У стилі англійського кабінету

Для створення мінімалістської обстановки бібліотеки-вітальні потрібно небагато – величезні книжкові стелажі від підлоги до стелі з приставними драбинками та м’який диван у потоках природного освітлення, такого необхідного для комфортного читання.

Мінімалістська обстановка

Вітальня-бібліотека виглядає дуже затишною та теплою при використанні яскраво-охристої деревини для виготовлення системи книжкових стелажів, оформлення в такому ж ключі віконних та дверних отворів. Завершити образ зручної кімнати для відпочинку та читання можуть затишні крісла з велюровою оббивкою, м’який диван та пуф-підставка та килимок із квітковим принтом.

Затишна вітальня

Додайте кольори в інтер’єр вітальні за допомогою систем зберігання для книг

Не бійтеся використовувати колір для створення книжкових стелажів та шаф навіть більших розмірів. Темні глибокі відтінки дозволять виділити зону для читання, а яскраві. Яскраві тони можуть послужити акцентними елементами для нейтральної гамми інтер’єру. Наприклад, у вітальні, представленій на фото нижче, темно-смарагдові системи книжкових шаф у гарними рифленими карнизами, що тягнуться від стелі до підлоги, стали родзинкою інтер’єру. На тлі глибокого, благородного відтінку не тільки коріння книг виглядає розкішно, а й уся обстановка кімнати видається більш виразною.

Темний смарагд

На тлі шпалер з фотодруком величезної кількості книг справжньому стелажу необхідно було виділитися, і чорний колір йому в цьому допоміг. Для створення дійсно затишної атмосфери не тільки для відпочинку, але й для читання, необхідні зручні, м’які крісла або диван та освітлення на кількох рівнях, як загальне стельове світло, так і локальне джерело освітлення для книголюбу.

Чорний стелаж

Альтернативою білим стелажам може стати використання пастельних відтінків для фарбування великих книжкових систем зберігання. Стелажі, виконані в тон обробці стін, добре виглядають, створюючи гармонійний і приємний погляду союз.

У пастельних тонах

Ще один приклад оформлення книжкових шаф та відкритих полиць у кольорі, що продовжують фон обробки стін – оригінальна вітальня із зоною бібліотеки, виконана з використанням яскравих акцентів.

Стелаж як продовження стін

Для створення акцентного сприйняття можна використовувати темні відтінки для виконання книжкових шаф або відкритих полиць, розташованих на світлому, навіть білому тлі. Контрастні поєднання завжди привносять нотку драматизму навіть у звичайнісінький інтер’єр приміщення.

Контрастне поєднання

Вітальня-бібліотека виглядає контрастно і яскраво завдяки використанню поєднань темних, колоритних відтінків зі світлими тонами. На тлі глибокого кольору ультрамарин, в якому оформлені стіни, не тільки окантовка каміна виглядає контрастно, а й світло-бежеві вставки книжкових стелажів, які розташовані симетрично по обидва боки від вогнища.

Яскрава вітальня

Чому б не використовувати корисний простір під вікнами вітальні для встановлення вбудованих систем зберігання книг або дисків. Якщо віконні рами виконані в чорних тонах, логічніше буде виконати місткі стелажі в аналогічному кольорі.

Системи зберігання дисків

Дуже популярні вбудовані системи зберігання для книг, дисків та інших важливих для господарів дрібниць, що включають оформлення TV-зони та супутніх їй атрибутів. В результаті виходить не лише гармонійний альянс систем зберігання, а й дуже місткий, практичний та функціональний симбіоз меблювання та техніки.

Вбудована система зберігання

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *