Об'єднати кімнату та лоджію в одне приміщення
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Об’єднати кімнату та лоджію в одне приміщення


Як об'єднати кімнату та лоджію

Нерідко господарям малометражних квартир доводиться ламати голову над тим, як зробити більшу житлову площу, щоб кожному члену сім’ї виділити свій куточок. І першим варіантом, як правило, стає ідея розширення за рахунок лоджії. Хоча дехто стикається з серйозним «але», коли лоджія виходить на дуже жваву вулицю, і тоді доводиться відмовлятися від цього задуму, використовувати й надалі цю частину квартири як місце для зберігання несезонних речей.

Ну, а якщо втілення ідеї реально, то слід насамперед засвоїти, що цегляна стіна між лоджією та кімнатою, як правило, є несучою, а панельна має з’єднання плит перекриття, тому повністю зносити її в жодному разі не можна, це може позначитися на стійкості всієї будівлі. Найчастіше залишають недоторканою частину стіни нижче підвіконня, використовують її як якусь деталь інтер’єру.

Можна, звичайно, виконати всю роботу самостійно, але вона вимагає особливих знань та умінь, тому краще звернутися до спеціалізованої фірми. Професіонали розпишуть по пунктах весь план майбутніх робіт, і що дуже важливо для господарів! — Зроблять потрібні погодження, отримають усі дозволи. Не забувайте, що перепланування без відповідних документів карається досить суворо.

У таємниці ці роботи зберегти не вдасться, та й сусіди, незадоволені шумом у вашій квартирі, можуть поінформувати потрібні відомства. Отже всі документи для перепланування отримані. Тепер перш за все потрібно добре утеплити лоджію, захистити її від проникнення вологи. Для цього стіни лоджії з боку вулиці необхідно обкласти цеглою або залізобетонними плитами. А зсередини на стінах змонтувати каркас із дерева чи металу, який обкладається фольгою чи поліетиленом. Наступні шари – з руберойду, поліетилену, мастики. Стіни можна утеплювати і легкими матеріалами, наприклад, плитами з мінеральної вати. А підлога повинна встелятися міцнішими утеплювачами. Майте на увазі, що пінопласт, що легко спалахує, для цих цілей не годиться. Він небезпечний і тим, що при горінні смертельно небезпечні речовини. Другий етап роботи – заміна вікон. Найкращий варіант – двокамерні склопакети з потрійним склом. Вони найкраще зберігатимуть тепло і захищатимуть від шуму.

Є таке правило: під найсуворішою забороною – перенесення опалювальних батарей та подовження труб. Тому відмовтеся відразу від цієї крамольної ідеї та подумайте над тим, які електроприлади обігріватимуть цей куточок квартири в холодну пору року. А можна змонтувати тут теплу підлогу, сьогодні це не проблема. Необхідно дотриматися й іншого важливого правила: не порушувати належне навантаження на перекриття лоджії. Тобто, не можна робити шар штукатурки занадто товстим, а стяжка не може перевищувати трьох сантиметрів. Коли ремонт лоджії буде завершено, не перевантажуйте її важкими меблями. Повернемося до ремонтних робіт.

Господарі повинні визначитися, яким вони бачать нове місце: продовженням кімнати або окремим приміщенням. Найчастіше стіни та стеля лоджії обшиваються гіпсокартоном. А це дає великий вибір подальших дизайнерських рішень. Гіпсокартон хороший і пофарбований, і обклеєний шпалерами, і фанерований будь-якими панелями. Підлоги можна покрити плиткою, ковроліном, паркетом. Якщо ви вирішили, що лоджія повинна стати частиною спальні або вітальнею, її потрібно обробляти в тому самому стилі.

Якщо ж лоджія буде самостійним елементом, оформлення можна зробити на контрасті. Тепер поговоримо про залишену частину стіни між кімнатою та лоджією. Її можна використовувати дуже оригінально як столик, полиць для книг або квітів, барної стійки. Зверніться до досвідченого дизайнера — він позбавить вас від мук невластивої вам творчості. Якщо лоджія стає частиною спальні, її цілком можна використовувати як вбиральні або таємничого будуара… Ця частина кімнати може стати і маленьким кабінетом, відгородженим шторами. Якщо лоджія розширила кухню, то вона допоможе сім’ї мати повноцінну їдальнюде можна розмістити великий обідній стіл.

Звичайно, лоджія у новому вигляді насамперед допоможе вирішити головну проблему: розширення житлового простору квартири.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.