Новий великий тренд: яскраві палітри
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Новий великий тренд: яскраві палітри


Не буде перебільшенням сказати, що колір має величезне значення в нашому житті, проте ще більшої важливості він набуває, коли йдеться про облаштування житлового простору навколо нас. Залежно від того, яку палітру ми вибираємо, ми можемо варіювати не тільки настрій, але навіть візуально змінювати пропорції кімнати, робити її більш просторою та світлою або, навпаки, камерною та затишною.

В останні роки в моді були дуже стримані палітри, тобто ті, що засновані на нейтральній гамі, а трохи більш насичені та яскраві тони виступали виключно як акценти. Бежевий, кремовий, коричневий, сірий, приглушений зелений або синій – кожен окремо або дещо одразу могли стати ідеальною композицією для інтер’єру майже у будь-якій стилістиці.

001_яскраві палітри.jpg

Але, як і всі навколо, мода змінюється, відгукуючись на свіжі уподобання та нові ідеї. І ось, нарешті, дизайнери готові оголосити, що ера нейтральної палітри закінчується, а в моду знову повертаються сміливі поєднання яскравих фарб. Колірний максималізм — це поняття якнайкраще відображає ідею нового тренду. Любов до кольору, готовність до експериментів та хороше розуміння того, як працює той чи інший відтінок – ось усе, що потрібно, щоб бути готовим зустріти свіжий тренд.

002_яскраві палітри.jpg

Незважаючи ні на що, гамма нейтральних тонів, звичайно, не здасть своїх позицій, принаймні не так швидко. Сірі та бежеві відтінки хороші та зручні у застосуванні, тому повністю відмовитися від них навряд чи вдасться, але це й не потрібно. Вводьте яскраві тони поступово, розбавляючи їх приглушеними та з часом зміщуючи пропорцію у бік збільшення насичених фарб.

003_яскраві палітри.jpg

Використовуйте колір у своїх цілях! Для цього достатньо вивчити питання впливу того чи іншого відтінку на людину, а потім додати тон у інтер’єр. Давно доведено, що, наприклад, такі кольори, як насичений помаранчевий чи червоний, здатні покращувати настрій та заряджати бадьорістю.

004_яркі палітри.jpg

Після того, як ви зважилися на яскраві експерименти з кольором, залишається головним питанням: як складати подібні палітри? Для багатьох це завдання здасться не просто складним, а навряд чи здійсненним, адже навіть із нейтральними тонами працювати не завжди просто, а вміло поєднувати яскраві кольори — це взагалі окрема наука. Все так, але навіть досвідчені дизайнери мають один прийом, який допоможе і новачкові: зверніться за натхненням до природи. Знайдіть для себе об’єкт, створений природою і містить безліч квітів, наприклад крила метелика, осінній ліс або квітучий луг. Тут точно не буде зайвих або поганих кольорів, тому просто скопіюйте природну палітру, обігравши на свій смак обсяги і пропорції.

005_яркі палітри.jpg

Ще один цікавий прийом, який часто використовують декоратори, і який підійде вам, коли ви починаєте працювати з яскравими поєднаннями. Для початку втілюйте сміливі ідеї на маленькій ділянці стінки або в одній зоні кімнати. Укладені в строгі рамки комбінації яскравих кольорів виглядають ще ефектніше, а вам простіше адаптуватися до нового дизайну і зрозуміти, чи підходить вам такий тренд.

006_яскраві палітри.jpg

Не тільки стіна у ванній кімнаті підходить для подібного експерименту, можна використовувати будь-який простір, в якому ви не проводите багато часу, наприклад передпокій або хол.

007_яскраві палітри.jpg

Стеля нерідко залишається незадіяною в декораторських переробках, адже насправді ця зона може бути використана для створення цікавих стильових ефектів. Фарбування стелі в колір, відмінний від білого, вже вважається сміливим рішенням, але сьогодні дизайнери радять йти далі і вибирати по-справжньому яскраві відтінки. Малиновий, зелений, блакитний — який би колір ви не вибрали, пам’ятайте, що його обов’язково потрібно підтримати парою аксесуарів у нижньому ярусі приміщення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.