Ніша – чи знаєте ви про неї все?
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ніша – чи знаєте ви про неї все?


Ніша – чи знаєте ви про неї все?

Хто з нас не мріяв свій будинок облаштувати затишними нішами, де комфортно можна було б розмістити 1000 дрібниць, і непомітно сховати безліч цікавих предметів, які можливо саме для цього і були куплені. А чи знаєте ви, звідки взагалі виростає поняття ніша, і з чим пов’язана наявність декоративного заглиблення у внутрішній стіні житла? Ніколи не замислювалися?

Насправді така мала архітектурна форма, як ніша, використовувалася ще в культових спорудах, незалежно від напрямку релігії. Саме там, у церквах та соборах розташовувалися купелі, статуї, вази та інші предмети. Готичні гострі ніші або спокійної напівкруглої форми, в епоху Відродження, глибокі ніші або ледь помітні — етап еволюції завжди стосувався і ніш, і неможливо уявити, щоб будь-яка архітектурна будова наших днів обійшлася без ніш також.

Як же можна в сучасному дизайні інтер’єру квартири застосувати ніші, чи це доречно, і які правила краще слідувати при їх спорудженні в будинку?

На сьогоднішній день все частіше, при капітальному ремонті квартир, дизайнери спеціально намагаються відвести місце для ніші або навмисне надають міжкімнатним перегородкам таку форму, щоб у ній вийшло одне або кілька заглиблень. Саме в них комфортно можна розмістити всю аудіо-, відео- та побутову техніку, сховати масивне дзеркало або навіть влаштувати містку бібліотеку. Крім того, більшість ніш нам потрібні з чисто технічного боку, для того, щоб у них сховати елементи електропроводки, сантехнічних комунікацій або приховати нерівності стін, що залишилися після зведення будинку. Цікавим варіантом вважаються і ніші, отримані природним шляхом, коли їх утворюють конструкції стін або даху, що несуть.

Як оптимально використовувати подібні ніші, і що потрібно передбачити заздалегідь, ще на етапі проектних робіт?

Наприклад, якщо в зоні кухні або ванній у вас проходить блок з димовими або вентиляційними каналами, як часто буває в типових будинках, то ніша, що утворюється поруч із цим блоком, так і проситься для приховування всіх сантехнічних комунікацій і встановлення фільтрів і приладів обліку води. Так як ніша, що утворюється вентканалами досить глибока, можна подумати і над варіантом приховати в ній частину накопичувального електричного водонагрівача, без якого все одно не обходиться жодна кухня або ванна кімната.

Другим найцікавішим способом використання ніші можна вважати простори над інсталяціями консольного сантехнічного обладнання, отримане, при оформленні інтер’єру ванної.
Так, над інсталяцією підвісної раковини можна влаштувати досить глибоку нішу з оглядовим дзеркалом і підсвічуванням, а нижня частина ніші, до того ж ще служитиме і полицею для туалетного приладдя. А нішу над змонтованими інсталяціями унітазу та біде можна завуалювати вбудованою шафою, в яку поміститися набагато більше дрібниць, так необхідних нам у санвузлі.

Якщо при будівництві будинку у вас використані каркасні конструкції, а в площі мансарди є безліч конструкційних балок, це простір так і проситься, щоб у його нішах влаштували масштабну гардеробну кімнату або бібліотеку. Якщо для другого варіанту вам буде достатньо ніш глибиною 25 см, то для облаштування інтер’єру вбиральні можна використовувати всю територію по максимуму, адже подумайте, крім одягу та аксесуарів, ми часто не можемо знайти місце для зберігання валіз, спортивного інвентарю, або предметів, які використовуємо досить рідко. Тож не зашивайте подібні ніші гіпсокартонними конструкціями, а скористайтеся тим, що вам так щедро було запропоновано будівельниками будинку чи квартири.

Якщо у вас інтер’єр кухні виконаний у якомусь національному стилі, з елементами кантрі або у спокійних середземноморських тонах, то ви явно любите у просторі, де готуєте їжу велику кількість баночок зі спеціями, сувенірів, або навіть посуду, привезеного з різних точок земної кулі. .
Можливо, ви є колекціонером будь-яких цікавих предметів. Подумайте про те, що будь-яке місце інтер’єру квартири, нехай це буде навіть вітальня або кухня, гідні того, щоб ваша колекція щодня радувала око, і для цього ще на початку проектних робіт можна передбачити ніші для всіх предметів. Подумайте, якій особливості інтер’єру може надати цей ваш сміливий крок, і не бійтеся порадитися з дизайнером і здійснити задумане. Зате унікальність одержаного результату явно надихне вас на поповнення колекції!

Особливу роль займає підсвічування ніш. Тепла і холодна, знизу і зверху, яскраве або майже не помітне тло — можливо саме світловим акцентом ви додасте ніші те відчуття затишку та об’єму, якого так не вистачало всьому інтер’єру. І тоді ніша в будинку, буде нести у вас не тільки функціональне навантаження, але і бути спорудою, яка зробить ваш інтер’єр дуже впорядкованим та комфортним саме для вас та вашої родини.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *