Незвичайні способи організації зберігання у вітальні
На перший погляд може здатися, що вітальня не є тим простором, в якому ретельно продумані та місткі системи зберігання потрібні. Проте, як показує практика, у будь-якій кімнаті рано чи пізно накопичується купа найрізноманітніших дрібниць, які вимагають грамотної організації. Щоб уникнути нудних і побитих рішень, дизайнери шукають нові способи зробити інтер’єр не тільки практичним, але й стильним.
Один з найбільш простих і швидких способів змінити зовнішній вигляд полиць і стелажів — встановити дверцята, які повністю закриють відкриті зони зберігання. Коли безліч дрібниць постійно перебуває на увазі, може виникнути враження безладу, тоді як закриті шафки виглядають куди приємніше і впорядковано.
У даному проекті телевізор і кілька полиць унизу вирішено було залишити на увазі, а решту сховано за лаконічним фасадом.
Дуже оригінальний спосіб було знайдено для створення особливої атмосфери в інтер’єрі цієї вітальні. Дизайнер задіяв усі наявні стелажі, а як основу колористичного рішення використовував колір димоходу невеликої печі.
Частини стіни праворуч та ліворуч від вікна, як правило, залишаються незадіяними, що є великою помилкою. Ці невеликі ділянки можуть бути використані для встановлення ряду книжкових полиць, висота від підлоги до стелі виглядає доречно та стильно. Таке рішення дозволяє навіть звичайні штори зробити частиною цікавого задуму, свого роду стулки для книжкових шаф.
Якщо площа вітальні невелика, виникають побоювання, чи не займуть стелажі та полиці надто багато дорогоцінного простору. На жаль, такий ризик цілком виправданий, тому в такому разі краще віддати перевагу неглибоким нішам у стінах. Глибина такої ніші може дорівнювати ширині книги, а може бути і зовсім невеликий, тоді ніші носитимуть чисто декоративний характер і стануть ідеальною зоною для фоторамок і сувенірів.
Існує чимало прикладів того, як інтер’єр вітальні лише вигравав від змішаних систем зберігання. Закриті шафки надають стриманості та гармонії дизайну, а пара-трійка відкритих полиць, наприклад, у центрі композиції лише додає затишку та легкості.
У тих випадках, коли потрібно знайти додатковий простір для організації зон зберігання і завдання здається нездійсненним, варто звернути увагу на нижній ярус. Як правило, саме площа внизу шаф залишається незайнятою або неправильно організованою.
Втім, самий верх також часто залишається обділеною увагою. Наприклад, простір над дверним прорізом можна використовувати для книжкових полиць або невеликих ящиків, в яких зручно зберігати речі, які не потрібні щодня.
Якщо у вашій квартирі є другий поверх, і сходи виходять якраз у вітальню, це відмінна можливість задіяти простір під сходами або навіть її частину для організації невеликих зон зберігання.
Модульні системи були і залишаються одним з найкращих рішень для будь-якої кімнати, вони особливо актуальні у вітальні, насамперед тому, що дають можливість у будь-який момент швидко та просто змінити конфігурацію стелажів.
Якщо вашою метою є надання оригінального звучання інтер’єру вітальні, шукайте неординарні рішення. Так, замість звичних книжкових шаф можна використовувати більш сучасні та цікаві рішення, наприклад, невагомі дерев’яні стійки.
Навіть у найменшій вітальні знайдеться місце для зручних шафок та скриньок. Сьогодні можна легко знайти меблі, які будуть мати вбудовані системи зберігання, що нітрохи не відбивається на естетичних якостях цих меблів.
Якщо ви щасливий власник каміна у вашій вітальні, зробіть справжній арт-об’єкт з ємності для зберігання дров. Навіть таку звичайну річ можна зробити центральним акцентом всього інтер’єру. Підберіть витончену і стильну ліску, а місце її розташування може бути і зовсім оригінальним.