Насичений червоний колір в інтер’єрі вітальні
Як відомо, мода диктує свої правила не лише у сфері дизайну одягу, у світі інтер’єрного декору також існують тренди, які з’являються та зникають, залишаються з нами на довгі роки чи надихають на невеликі, короткострокові зміни. Сьогодні фахівці говорять про досить глобальний тренд – насичений червоний відтінок, який пропонується використовувати у великих обсягах, що виглядає дуже сміливо та свіжо.
Червоний не такий простий у користуванні, як, наприклад, гамма нейтральних бежевих або сірих тонів, однак і його можна приручити, виявивши лише найвиграшніші сторони – теплоту, динамізм, харизматичність. Якщо ви поки що не готові привносити нотки червоного кольору до спальні або кухні, варто почати з кімнати, в якій яскрава палітра завжди вітається. Йдеться, звичайно, про вітальні, і ось лише кілька способів додати інтер’єру нових фарб.
Фарбування стін у соковитий червоний колір може здатися рішенням сміливим і навіть екстравагантним, проте на практиці це майже завжди виглядає дуже виграшно. Зрозуміло, такий великий обсяг активного відтінку підійде лише тим, хто вже мав справу з червоним в інтер’єрі і цілком упевнений, що жити в цьому кольорі йому комфортно. Додайте до нього теплий, але приглушений помаранчевий, м’який коричневий тон або хвойний зелений — ось готова схема для створення затишного, розкішного інтер’єру.
Як лідируючий акцентний колір червоний працює чудово, розбавте його бежевим або сірим і отримайте насичену палітру, що підходить як для об’ємних, так і для невеликих приміщень.
Насичений і теплий червоний може бути використаний для створення невеликих акцентів, причому він добрий майже в будь-якій палітрі. У цьому проекті червоний використовувався як тепла нотка у досить прохолодній гамі. Кавовий столик яскравого кольору не виглядає чужорідним завдяки тому, що тон підтриманий невеликими вкрапленнями червоного в картині над диваном.
Інтер’єр цієї вітальні є ще одним доказом того, наскільки органічно можуть виглядати вкраплення червоного кольору в насиченій відтінками палітрі. Тут тон також підтримано кількома елементами, а саме принтом на подушках та червоним на картині. Дублюйте елементи червоного, і він буде органічно виглядати у будь-якому поєднанні фарб.
Поєднання червоного та коричневого кольорів часто використовується дизайнерами, воно завжди створює гармонійний, при цьому ненудний образ. В даному випадку важливо підбирати два холодні або два теплі кольори, тоді вони будуть виглядати як єдина композиція.
Композиція червоного та сірого кольорів стала вже майже класикою дизайну, її часто використовують як для створення інтер’єрів кафе, магазинів, готелів, так і для житлових приміщень. Червоний додає тепла та динаміки лаконічному та строгому сірому кольору.
Іноді буває складно наважитися на такий яскравий колір в інтер’єрі, навіть якщо він дуже подобається. У такій ситуації дизайнери радять вводити відтінок, що сподобався, поступово, малими дозами, визначаючи необхідну пропорцію. Почати можна, наприклад, із килима для підлоги. Його розмір і форма можуть бути будь-якими, головне, щоб вони гармонійно доповнювали наявні в декорі об’єми та лінії. Для цього проекту підібраний червоний килим великого розміру, але й сама кімната дуже простора. Крім того, червоний підтриманий у безлічі інших елементів декору, а як фон виступив ніжний кремовий відтінок, що пом’якшило загальну картину.
Тут представлена та сама техніка, у ще більш пом’якшеному вигляді. Для того щоб зрозуміти, чи підходить вам червоний чи ні, можна почати з покупки пари диванних подушок і пледу в тон.