Найкращі способи зонувати відкритий простір
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Найкращі способи зонувати відкритий простір


Терміном «відкритий простір» називають такий тип планування приміщення, який відрізняється відсутністю міжкімнатних стін або мінімальною їх кількістю. Кімнати всередині квартири в такому разі поєднуються, наприклад, спальня перетікає в робочу зону, вітальню та кухню. Втім, спальну зону найчастіше намагаються все ж таки зробити приватною і відокремити від решти площі хоча б перегородкою.

Незважаючи на всі переваги подібного планування, є і ряд недоліків, головний з яких полягає в тому, що приміщення може виглядати неорганізовано, а отже, і незатишно. Нівелювати цей аспект не так складно, потрібно лише продумати зонування відкритого простору. Розберемося докладніше, як це можна зробити.

001.jpg

Найпростіший спосіб зонувати будь-яке приміщення – зробити це шляхом правильного розміщення меблів. Крім того, це зовсім нічого не варте і відкриває ціле поле для найцікавіших експериментів. Навіть якщо ви поки не сильні у створенні планувань, ви точно зможете розташувати меблі правильно: так, наприклад, щоб візуально відокремити вітальню зону від кухні, потрібно лише розвернути диван спинкою до кухні. Пара крісел може бути розташована таким чином, щоб позначити зону відпочинку, і це лише очевидні приклади.

Також додатково виділити ділянки простору допоможуть матеріали, які ви використовуєте для обробки. Це дуже добре видно в даному інтер’єрі, де камінна зона прикрашена оздобленням із каменю.

002.jpg

Предмети меблів також можуть доповнювати один одного та посилювати потрібний вам ефект. Тут, наприклад, розташування дивана не випадково, він обмежує зону відпочинку, але щоб зробити це ще більш виразно, до дивана була приставлена ​​консоль. Саме вона і додала чіткість, висоту, геометрію, що дуже добре вписалося в інтер’єрний стиль вітальні.

003.jpg

Другий спосіб зонувати відкритий простір — розташувати на підлозі килим. Поверхня підлоги має велику площу і завжди сприймається нами як щось значне та об’ємне, а це означає, що правильна робота з цією зоною може вирішити багато проблем. Килим стане чудовим візуальним обмежувачем вітальні або спальної зони. До того ж він приглушує шум, що дуже актуально саме при відкритому плануванні.

004.jpg

Важливо підібрати килим правильного розміру. Орієнтуйтесь на найбільший предмет меблів, він повинен повністю поміщатися на килимі, а також залишати навколо його частину. А що стосується вибору кольору килима, то найбільшого ефекту розмежування простору допоможе досягти яскравого контрасту, тобто на світлому підлозі має бути темний килим і навпаки.

005.jpg

Ще один спосіб відокремити частину відкритого простору – використовувати ширми. Особливо хороші легкі переносні ширми, які так просто перемістити з однієї зони в іншу або прибрати, коли це буде потрібно. Ширма може бути виготовлена ​​з красивого матеріалу, мати цікавий принт, тоді вона стає додатковим декоративним об’єктом в інтер’єрі.

006.jpg

Не забувайте і про стелю, для візуального розмежування кімнати він може бути успішно використаний. Звичайно, цей метод підходить тільки якщо ви точно знаєте, що обране планування радуватиме вас довго, адже часто міняти обробку на стелі дуже важко. Виділіть частину стелі над певною зоною, наприклад, за допомогою розташування світильників, перепаду висот або кольору.

007.jpg

Високий стелаж – це чудова альтернатива перегородкам, до того ж стелаж ще й практичний, на ньому можна розташувати книги, посуд, квіти чи інші дрібні речі. Підберіть модель без глухої спинки і не завантажуйте полиці максимально, щоб зберегти легкий зовнішній вигляд і можливість світла проникати у всю кімнату.

008.jpg

Якщо важливо зберегти в приміщенні якнайбільше світла, то ідеальним буде невисокий предмет меблів, який візуально відокремить одну зону від іншої.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *