найкращі ідеї затишного та функціонального дизайну на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

найкращі ідеї затишного та функціонального дизайну на фото


Звичайно, всі ми розуміємо, що поняття краси досить відносне, і смаки у всіх абсолютно різні, причому в будь-яких областях, будь то питання зовнішності або облаштування інтер’єру. Наприклад, для когось варіант гарної кухні бачиться у класичному виконанні з дерев’яними досить масивними меблевими фасадами, з вітражами та кришталевими світильниками. А для когось зовсім не потрібна така запаморочлива помпезність і набагато миліший за металевий блиск сучасного стилю, де всі лінії чіткі і суворі. Тож на смак, на колір товариша, як відомо, немає. І все ж таки існують деякі загальні правила, дотримуючись яких можна створити не тільки красивий, але ще й зручний інтер’єр кухні. Зупинимося на цьому детальніше.

Дуже красивий інтер'єр кухні у сучасному стилі
найкращі ідеї затишного та функціонального дизайну на фото
Інтер'єр красивої сучасної кухні
найкращі ідеї затишного та функціонального дизайну на фото
Красива кухня в стилі модерн
Гарний сучасний інтер'єр кухні – нічого зайвого

Що слід враховувати, щоб кухня була гарною та зручною

Реальність така, що на кухні ми проводимо більшу частину свого часу, і не тільки з метою прийому та приготування їжі, але і з метою посиденьок з рідними чи друзями, таким чином, перетворюючи її на їдальню або навіть у вітальню.

Кухня часом перетворюється на їдальню і навіть у вітальню

Отже, наше завдання – зробити її максимально зручною для себе та максимально красивою та привабливою для прийому гостей. Для цього необхідний грамотний підхід у плануванні простору та виборі стилю, якщо хочете створити творчу майстерню, але водночас затишну домашню обстановку. І все ж таки, дуже важливо пам’ятати про функціональність кухні, а саме про приготування їжі.

Невелика кухня для приготування і прийому їжі
Велика багатофункціональна кухня навіть із наявністю бібліотеки

Відповідно, необхідні предмети техніки та побутових приладів повинні продумуватися заздалегідь, ще на початок ремонту, т.к. їм потрібне постійне місце. Здійснюючи планування, необхідно обов’язково враховувати висновки під воду та каналізацію. Якщо це квартира, то вони вже є, тому вибір варіантів можливої ​​розміщення меблів дуже обмежується. Однак, з цього приводу існує одне дуже добре правило трикутника, що передбачає розміщення плити, мийки та холодильника на кінцях рівностороннього трикутника, причому зі стороною не більше двох з половиною метрів.

Також слід звернути увагу на площу та форму приміщення вашої кухні. За наявності ніш, еркерів або комор їх можна дуже виграшно обіграти. Крім цього, потрібно врахувати і рівень освітленості приміщення, на який бік виходять вікна кухні. Кількість осіб, що проживають, також враховується для того, щоб визначити інтенсивність і частоту готування і кількість людей, що збираються одночасно за столом. Якщо всі ці моменти добре продумати і спланувати, це позбавить вас від помилок, наприклад, з вибором меблів або техніки або з їх розстановкою.

Визначаємося зі стилем кухні

У цьому питанні також скільки людей, стільки й думок. Добре, якщо ваші уподобання збігаються з рештою членів сім’ї – інтер’єр гарної кухні ви створите без проблем. Однак, не поодинокі випадки, коли виникають розбіжності в уявленнях про прекрасне. Хоча, і це теж смертельно, т.к. компроміс знайти все ж таки можливо. Наприклад, використовуючи еклектику в інтер’єрі – змішання стилів, що сьогодні дуже популярне. Головне, про що не слід забувати – кожен предмет інтер’єру, навіть якщо це незначний аксесуар, обов’язково має поєднуватись із якимось ще предметом. Нічого має бути випадкового і одиничного. А буквально всі предмети пов’язувати між собою єдиним кольором, формою та стилем зовсім не обов’язково.

Будь-який предмет інтер'єру має бути підтриманий іншим предметом

Наприклад, ви вибрали класичний стиль кухні, але разом з тим вирішили поставити туди яскравий диван у сучасному стилі. У такому разі необхідно підтримати цей диван чимось ще, наприклад, шторами, люстрою або картиною, які будуть у цьому ж стилі та кольорі. Тому що найкрасивішою вважається перш за все гармонійна кухня. Звичайно, добитися цього набагато простіше, якщо вся кухня виконана в єдиному стилі. Наприклад, якщо говорити про класику, то вона найбільше підійде до просторого приміщення, де є високі стелі та віконні отвори витягнуті у довжину. Зазвичай форма і палітурка вікон підтримується скляними вставками фасадів навісних шафок. Техніка в цьому випадку найкраще підійде вбудована, яку закриють меблеві фасади. А якщо ні, то всі предмети техніки повинні мати однаковий колір з відсутністю металевого блиску.

Красивий класичний інтер'єр кухні з кришталевими світильниками.
Красива кухня в стилі класика з дерев'яними меблями

Якщо приміщення невелике, але при цьому досить світле, то стиль модерн підійде якнайкраще. Цей стиль створений для людей, які не сприймають жодних надмірностей. До такої невеликої, але красивої кухні чудово підійде сучасна побутова техніка, яку немає потреби ховати за фасадами, а також незвичайні оригінальні світильники та фурнітура.

найкращі ідеї затишного та функціонального дизайну на фото
найкращі ідеї затишного та функціонального дизайну на фото

Стиль кантрі або сільський підійде для тих, хто віддає перевагу недорогим натуральним матеріалам. Тут цілком будуть доречні сковороди, що висять на гачках і посуд, що стоїть прямо на відкритих полицях, природно, все повинно бути чисте і блискуче. А декорується подібний інтер’єр текстилем, наприклад, за допомогою подушок на кухонному куточку, простих коротких фіранок і домотканої смугастої половички.

Веселий інтер'єр кухні в сільському стилі з безліччю різноманітних яскравих предметів
найкращі ідеї затишного та функціонального дизайну на фото

Якщо ви шанувальники стилю ганьби-тік, то в такому інтер’єрі доречні навіть труби та кабелі, які можна не тільки не ховати, але ще й зробити їх прикрасою. У цьому інтер’єрі буквально все має блищати: хромовані поверхні побутової техніки, глянсові фасади, скляні стільниці та посуд. Тут повністю виключаються як кришталеві підвіски, і пишні складки. Не повинно тут бути жодного дерева. Меблеві фасади зазвичай виготовлені із МДФ, покритого глянсовою емаллю, або із звичайного пластику.

Красива кухня в стилі hi-tech
У кухні стилю хай-тек все має блищати

Незалежно від обраного стилю, ваша кухня, перш за все, має бути максимально комфортною та затишною, тому що знаходитися в ній, насамперед, доведеться саме вам, а не вашим гостям, які з’являтимуться лише періодично. Тому нікого крім себе не варто слухати, як і не варто сліпо дотримуватися моди. Просто запам’ятайте і намагайтеся дотримуватися нескладних правил:

  • не потрібно прагнути один в один відтворити побачену картинку в журналі або в інтернеті, пам’ятайте, що красиво відремонтувати та обставити приміщення – це ще не все, для того щоб створити затишок, ви повинні взяти індивідуальну участь і вкласти свою душу, тоді інтер’єр буде по -справжньому комфортним;
  • дотримуйтесь міри щодо декору, пам’ятайте, що занадто велика кількість будь-яких декоративних тарілок або статуеток вимагає ретельного догляду, щоб підтримувати їх у чистоті, інакше про який затишок може йтися;
  • не захаращуйте простір, тим більше в зоні їди, яка повинна виглядати легше, ніж робоча;
  • освітлення краще використовувати зоноване, за допомогою вбудовування маленьких світильників, або ж використовуючи однакові за формою, але різні за розміром люстри

І останнє – не бійтеся втілювати у життя свої ідеї та фантазії. Пам’ятайте, що створення інтер’єру гарної кухні можна порівняти з послідовним нанесенням на чистий аркуш бажаного зображення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *