найкращі ідеї оформлення для двору на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

найкращі ідеї оформлення для двору на фото


Наше повсякденне життя багатогранне і непередбачуване. І не варто дивуватися, якщо прокинувшись вранці, ви зрозумієте: сьогодні ідеально підходить для того, щоб зробити щось особливе. Чому б не почати з благоустрою своєї присадибної ділянки – невеликого шматочка землі поряд із будівлею, яка здатна дати уявлення про його господарів задовго до відвідин самого будинку? Отже, якщо погода за вікном не викликає приводів для занепокоєння, візьмемося за створення ландшафтного дизайну по сусідству зі своїм житлом.

Невід’ємною частиною будь-якого проекту з озеленення простору є газон. Це зелене покриття, будучи нейтральним тлом, дозволяє візуально розширити наявну територію та надати ділянці стилістичну завершеність. Як правило, газон має вигляд майданчика поблизу будинку або в саду, засіяного низькорослими сортами рослин, що стелиться. Багато хто пов’язує виникнення цього елемента ландшафтного дизайну з прогресом та розвитком сучасних технологій, проте історію появи перших газонів слід шукати в глибині століть.

Описи найдавніших газонів можна знайти в літописах, створених понад три тисячі років тому. Перші зелені килими росли виключно при палацах імператорів Стародавнього Китаю та Персії – простим людям цей варіант перетворення ділянки перед будинком був не по кишені. Через якийсь час смарагдові галявини з рівним покриттям стали прикрашати території дворів та садів, що належать древнім грекам та римлянам. І лише після XIV століття мода на газони охопила всі країни Європи, та був – та інші країни світу. Цікаво, що доки не було придумано газонокосарку (згадки про цю подію відносяться до XIX століття), інтенсивність росту трави на галявинах регулювалася за допомогою випасу овець, які витоптували значну зелену покриву. Приблизно наприкінці ХІХ століття перші газони з’явилися й у Росії.

Цей напрямок ландшафтного дизайну виконує не лише декоративну функцію. Завдяки газону, у дворі з’являється чудове місце для дитячих ігор та сімейного відпочинку. Трав’яний покрив сприяє регуляції мікроклімату на присадибній ділянці – перепад температур між шаром повітря та поверхнею землі стає не таким різким. Крім цього трава має фітонцидні та фільтраційні властивості, що сприяє очищенню повітряного простору від скупчення пилу, газових домішок і важких металів. Так, наприклад, газон площею 1 гектар здатний поглинати до 60 тонн пилу. Поліпшується структура ґрунту, у ньому зберігається більше вологи. Газонні покриття приглушають зайвий шум та знижують рівень вібрації поверхні. Крім того, газонна трава утворює кисень, насичений негативними іонами, що благотворно позначається на самопочутті людей, що проживають поруч.

У зв’язку з тим, що газон зазвичай закладається не на один сезон, слід відразу подумати про його основне призначення, форму і зовнішній вигляд. Вибрати конфігурацію нескладно. Залежно від переваг можна розбити газон класичної форми – у вигляді прямокутника, квадрата, кола, або піти складнішим шляхом, надавши зеленому покриттю оригінальні обриси, позбавлені чітких меж.

Враховуючи умови експлуатації, газон, що закладається, може бути звичайним, спортивним або декоративним.

Прості трав’яні покриття легко зустріти на будь-якій присадибній ділянці. Такі газони відрізняються рівномірною фактурою та однотонним розфарбуванням, а також досить високою стійкістю до навантажень – ними цілком можна ходити.

Спортивні газони характеризуються щільним дерновим покривом, що складається з різних злакових культур, що не бояться витоптування. Такий покрив здатний витримувати значні інтенсивні навантаження, тому найчастіше розміщується на стадіонах, дитячих майданчиках та у місцях масового відпочинку населення. Зелені покриття цього типу повинні забезпечуватись гарною дренажною системою.

Декоративний газон, в порівнянні з рештою видів, виглядає найбільш ефектно. Розташовується він у тих зонах, які звертають на себе особливу увагу: біля парадного входу в будинок, у паркових алеях та інших значущих місцях. Ходити таким газоном не рекомендується – їм можна тільки милуватися.

Якщо потрібно провести озеленення ділянки в максимально стислий термін, то кращого варіанту, ніж рулонний газон, не знайти. Такі покриття вирощуються у спеціальних умовах та доставляються замовнику у згорнутому вигляді. Після укладання на заздалегідь підготовлений ґрунт рулонний газон утворює густе трав’яне покриття, що відрізняється соковитим зеленим кольором. Цей покрив легко приживається і не заростає бур’янами. Основним недоліком рулонного газону, поза всяким сумнівом, є його ціна.

Бувають ситуації, коли вибрати варіант озеленення ділянки дуже непросто. У цьому випадку слід ще раз зіставити всі «за» та «проти» кожного з запропонованих напрямків. Обов’язково варто враховувати такі важливі фактори:

  1. природне розмаїття біологічних видів ділянці при розбивці газону помітно скоротиться. Це абсолютно безпечно для маленьких галявин, але становить значну загрозу для великої площі засіяної території в заміській місцевості.
  2. газон здатний набути квітучого вигляду лише в умовах гарного поливу. Якщо існують проблеми з зрошенням, досягти бажаного результату буде нелегко.
  3. природне різнотрав’я лідирує за кількістю кисню, що виділяється в атмосферу – газонні насадження істотно поступаються йому в цьому плані.
  4. Гербіциди, що використовуються на газонних ділянках для боротьби з бур’янами, негативно впливають на екологічний стан ґрунтового шару.

Облаштування газону вважається найбільш трудомістким та надзвичайно витратним етапом озеленення території заміського домоволодіння. Газонне покриття — це основа, куди будуть органічно вписані решта елементів ландшафтного дизайну: декоративні ставки, кам’яні гірки і керамічні вази, виготовлені під старовину. Без належного догляду, що передбачає такі процедури, як аерація, мульчування, добриво, полив і стрижка, газон моментально набуває непривабливого вигляду. Ось чому при його експлуатації такий важливий професійний підхід та знання технологій.

Вас, як і раніше, мучать сумніви? Не залишайте їм жодного шансу! Чудовою нагородою за рішучість стане позитивний настрій, викликаний тими кардинальними змінами, які незабаром можна буде спостерігати на присадибній ділянці.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *