Найчастіші помилки у плануванні кухні та як їх уникнути
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Найчастіші помилки у плануванні кухні та як їх уникнути


У процесі створення нового інтер’єру важливо врахувати безліч деталей і продумати всі сторони проекту. А якщо йдеться про інтер’єр кухні, то завдання ускладнюється в рази, адже крім того, що ця зона має бути красивою та стильною, вона несе на собі і дуже серйозне функціональне навантаження.

Однак нерідко проект інтер’єру кухні більшою мірою орієнтований на естетичну сторону, а ось про правильне планування іноді взагалі забувають. Дизайнери виділяють низку найбільш поширених помилок, які допускаються саме під час планування кухонної зони. Якщо заздалегідь знати про них, можна уникнути неприємної ситуації, коли приміщення виглядає чудово, але зовсім незручно в побуті.

001.jpg

Отже, найчастіше незручності приносить неправильний розподіл простору в цілому і недостатня площа для переміщень особливо. Звичайно, це більше проблема маленьких кухонь, але буває, що навіть у цілком просторій кімнаті під час приготування бути некомфортно і просто тісно. Тому так важливо заздалегідь прорахувати всі розміри, у цьому допоможе точно вивірений план, на який нанесені у масштабі всі предмети меблів.

002.jpg

Друга проблема пов’язана з тим, що заздалегідь не продуманий робочий процес, який відбуватиметься на кухні. Це означає, що ще на етапі планування потрібно чітко розуміти, у чому полягатиме ваша рутина по приготуванню і вже від цього відштовхуватиметься. Так ви зможете уникнути ситуації, коли, наприклад, за спеціями потрібно буде йти в інший кінець кухні або столові прилади будуть розташовані далеко від їдальні.

003.jpg

Ще одна проблема може виникнути, якщо не буде враховано обсяги кухонної побутової техніки. Так, якщо вибір і покупка холодильника відкладаються на останній момент, нерідко виходить, що він виступає далі, ніж шафи кухонного гарнітура, що створює неакуратний вигляд інтер’єру в цілому. Щоб уникнути неприємної ситуації, при створенні плану наносите розміри не усереднених предметів техніки, а конкретних моделей, які вам підходять і потім купите.

004.jpg

Наступне складне питання стосується розміщення світла. Нерідко ми залишаємо вибір світильників на останній етап ремонту і керуємося переважно естетичним сприйняттям. У той час як неправильно розставлене світло створює відчутний дискомфорт у процесі приготування їжі. Продумайте локальне освітлення у всіх робочих зонах, причому краще, коли світло подає не чітко зверху вниз, а трохи спереду.

005.jpg

Не менш важливий нюанс – заздалегідь продумати, як відкриватимуться всі дверцята кухонних меблів та техніки. Особливо це стосується трьох найбільш часто використовуваних предметів — духовки, холодильника і дверцят, за якими розташовується відро для сміття. Буває, що навіть у добре спланованому інтер’єрі всю практичність зводить нанівець саме ця невелика деталь. Крім того, зверніть увагу, чи не заважають вільному проходу по кімнаті відчинені дверцята шафок.

006.jpg

Якщо ви завжди метали про кухонний остров, то практична сторона питання могла бути втрачена. Так, цей елемент виглядає стильно і буквально прикрашає інтер’єр кухні, але варто дуже добре подумати, чи буде він корисним у конкретному випадку. Так, на кухні невеликої площі острів небажаний саме тому, що він може принести більше шкоди, ніж користі. Подумайте над зручнішим плануванням, яке виглядатиме не менш привабливо, або, в крайньому випадку, вибирайте найбільш компактну модель кухонного острова.

007.jpg

Ще одна на перший погляд невелика деталь – це відстань між раковиною та плитою. Саме ці об’єкти фактично є найважливішими на кухні, а площа між ними має бути не надто великою, але й не надто маленькою. Вам має бути зручно розташувати там обробну дошку, посуд, продукти, але залишати занадто багато місця теж неправильно, адже це ускладнить процес приготування.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *