На чому можна і на чому не можна економити під час створення інтер’єру
Вибираючи меблі та декор для нового інтер’єру, ми неминуче стикаємося з необхідністю вибору між чимось по-справжньому розкішним і більш стриманим. Знайти та витримати ідеальний баланс не так легко, особливо коли хочеться зробити все самостійно, правильно та з першого разу.
Досвідчені дизайнери добре знають тонкощі такого аспекту, тому можуть запропонувати розумну економію без втрати якості та стилю. Розглянемо кілька ситуацій, у яких покупку елементів інтер’єру можна розділити на дві категорії: на чому можна заощадити і на що розумніше витратити більше грошей.
Якщо ми говоримо про вітальню зону, то тут однією з найбільших витрат буде покупка гарного дивана. Не важливо, якому стилю і дизайну, розміру і функціональним особливостям дивана ви віддаєте перевагу, в будь-якому випадку, по-справжньому хороша річ не може коштувати вже зовсім дешево. Що таке гарний диван? Все просто: річ повинна відповідати низці вимог, а саме: бути міцною, комфортною та красивою. Лише на перший погляд може здатися, що це не така рідкість і цілком можна купити потрібну модель за невеликі гроші. На практиці все виявляється не так просто, адже ні механізм, ні матеріали, ні навіть красивий дизайн не можуть мало. Чого варта лише оббивка! Тканина повинна бути стійкою до зносу, мало вбирати бруд і виглядати стильно.
Хороша оббивка прослужить багато років, при цьому збереже привабливий вигляд. А ось дешева тканина може навіть виглядати не так презентабельно, як у магазині, що вже говорити про практичні властивості.
Отже, якщо обраний за всіма правилами диван стає головною «зіркою» інтер’єру вітальні, немає жодного сенсу перекривати його такими ж масивними та ґрунтовними кріслами. Замініть їх легкими, сучасними кріслами, які легко можна переміщати по будинку, створюючи зону для роботи або відпочинку в тому місці, де це зручно прямо зараз.
Для інтер’єру кухні ключовим елементом є кухонний гарнітур, при покупці якого також не рекомендується заощаджувати. Справа в тому, що цей предмет меблів схильний особливо до сильного навантаження, адже крім регулярного відкривання і закривання дверцят і скриньок, він відчуває на собі підвищену вологість і часті перепади температур. Тому найважливішим при виборі є якість матеріалу, з якого виготовлений гарнітур, а також надійність всіх вбудованих механізмів.
Ще однією «ахіллесовою п’ятою» будь-якого кухонного гарнітура є куточки шаф, в тому випадку, якщо меблі низької якості, саме куточки з верхнім покриттям, що відшарувалося, першими видадуть даний факт. Уникайте дешевого покриття, що ламінує, яке дуже швидко втрачає зовнішній вигляд. Хороший кухонний гарнітур прослужить багато років, а за бажання змінити декор, його навіть можна буде перефарбовувати.
А ось на кухонному фартуху можна і треба здорово заощадити. Не варто витрачати багато коштів на декор цієї зони, адже вона має винятково практичну функцію. Для створення стильного інтер’єру в сучасному дусі достатньо обробити зону фартуха простою плиткою відповідного кольору.
Так само, як диван для вітальні, стіл для обідньої зони неминуче стає центральним об’єктом. Стіл повинен бути ідеального розміру, мати актуальний дизайн і, звичайно, бути найвищої якості. Шукайте стійкі, з надійним верхнім покриттям, і тоді обідній стіл прослужить десятки років.
При цьому стільці можуть бути дуже і дуже бюджетними. Якщо не переплачувати за шикарну оббивку та незвичайний дизайн, можна значно скоротити витрати на створення інтер’єру їдальні. До того ж, прості дерев’яні стільці виглядають стильно і не вимагають складного чищення.