Мозаїка з каменю в інтер'єрі своїми руками
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Мозаїка з каменю в інтер’єрі своїми руками


Мозаїка з каміння: технологія створення

Мозаїчне покриття є безпрограшним варіантом у процесі створення по-справжньому незвичайного та оригінального інтер’єру. Антична чарівність картин ручної роботи, які викладені з натурального каменю, нікого не залишить байдужим. Якщо ви бажаєте створити мозаїку своїми руками, тоді наша інструкція допоможе вам реалізувати цю ідею.

Специфіка мозаїки з каменю

Поряд з іншими видами мозаїки, що виготовляються зі скла та кераміки, кам’яні «картини» мають свої незаперечні переваги. Перше, і найважливіше з яких — доступна можливість створити малюнок з підібраного власноруч матеріалу і без капіталовкладень. До того ж, мозаїка з натурального каменю надає унікальну можливість розвитку дизайнерської фантазії завдяки наявності широкого асортименту матеріалу. Ще однією позитивною властивістю є міцність та довговічність мозаїки, яка забезпечується цементною основою конструкції.

Матеріали, необхідні для створення мозаїки з каміння:

 • галечник;
 • полотно або мішковина;
 • річковий пісок;
 • цемент;
 • цвяхи;
 • прозорий лак;
 • дошки.

Інструменти, необхідні для створення кам’яної мозаїки:

 • молоток;
 • пензлик;
 • ножівка;
 • щітка;
 • ємності для клею та розчину.

Технологія створення мозаїки з каміння

Спочатку слід запастися відповідним матеріалом, яким можуть стати камені з берега моря, струмка, річки, гірських схилів, ріллі і городів. Бажано вибирати невеликих розмірів гальку (1-4 см). Після цього зібрані камені необхідно промити в теплій воді, в яку додано пральний порошок або мило, і видалити щіткою бруд, що є в тріщинах і поглибленнях.

Потім потрібно очищений матеріал розсортувати за кольором та розміром. Після чого створити ескіз бажаного візерунка на аркуші картону чи паперу. Однак це робити не обов’язково, адже можна створювати малюнок із камінчиків у процесі самої роботи.

Тепер можна приступати до основної роботи зі створення мозаїки, розпочавши її з підготовки квадратної опалубки, яка повинна мати борти 7-8 см та фанерне дно. Підготуйте пісок, можна використовувати звичайний річковий, лише попередньо просушений та просіяний. Після цього потрібно покласти опалубку на стіл і засипати її шаром піску в 3-4 см. Тепер потрібно викласти камені на піску відповідно з ескізом. Бажано, щоб вони лежали впритул і плоскими гранями до верху.

В окремій ємності потрібно приготувати розчин із столярного клею. З метою зробити його більш виразним, розчин можна додати водоемульсійної фарби. Потім візьміть полотно і нанесіть на нього клей густим шаром, при цьому, не зачіпаючи краю. Після цього потрібно покласти полотно промазаною стороною на мозаїку і розгладити поверхню долонею.

Дочекавшись висихання клею, потрібно акуратно підняти полотно і перевернути його камінням до верху. Якщо є дрібні деталі, які не приклеїлися, їх повторно потрібно прикріпити до мозаїчного набору. Непотрібні піщинки, що залишилися, слід зняти за допомогою м’якої щітки. Пісок висипати у відро, а в опалубку помістити полотно з камінням.

Потім потрібно приготувати розчин із піску та цементу в пропорції 2:1. Ретельно перемішати його до густої суміші та залити в опалубку, заповнивши половину об’єму. Після викладіть армуючу сталеву сітку, що має осередок 100х100 мм і залийте розчин, що залишився. Сітка забезпечить міцність плити.

Протягом 2-3 днів слід рясно змочувати розчин водою з метою збільшення його міцності. Після висихання потрібно перевернути опалубку, змочити вологою губкою полотно і акуратно видалити.

Ну і останній штрих — покрийте камені прозорим лаком, щоб вони з часом не стали тьмяними. Створеною вами мозаїчною плиткою з натурального каміння можна прикрасити будь-яку поверхню.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.