Монтаж гіпсокартонної перегородки
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Монтаж гіпсокартонної перегородки


Зі зведенням гіпсокартонної перегородки впорається навіть новачок. Для цього потрібно лише правильно підібрати матеріали, зробити розрахунок числа листів і побудувати якісний каркас для планованої конструкції.

Монтаж гіпсокартонної перегородки

Підготовка до встановлення ГКЛ перегородки

Щоб визначити, скільки потрібно аркушів гіпсокартону, необхідно площу передбачуваної перегородки помножити на 2. Якщо ви хочете зробити двошарову обшивку, тоді множте площу на 4. Підсумкове значення ділиться на площу одного аркуша і множиться на «коефіцієнт запасу». Якщо планується зведення перегородки в приміщенні, схильному до вогкості (кухня, санвузол), потрібно використовувати вологостійкий гіпсокартон. Якщо вимоги, що пред’являються до приміщення, дуже жорсткі, єдиним матеріалом, що підходить для перегородки, буде волого- і вогнестійкий гіпсокартон. Не забувайте і про супутні матеріали, адже без них процес монтажу гкл перегородки просто неможливий. До таких матеріалів відносять профілі, дюбелі, звуко- та теплоізоляційні матеріали, а також деякі інші.

Етапи проведення монтажу перегородки із гкл

Процедура зведення гіпсокартонної перегородки складається з кількох основних етапів, а саме:

  1. Монтаж напрямних профілів. При закріпленні на поверхні максимальний крок становить 100 см. На один профіль потрібно, як мінімум, 3 дюбелі. Щоб профілі прилягали максимально щільно, на них клеїться стрічка ущільнювача.

  2. Встановлення стійок. Оптимальний крок при цьому 40 або 60 см. Чим менший крок, тим міцніше перегородка. Для кріплення стійок використовуються дрібні шурупи.

  3. Монтаж перемичок у місцях майбутніх поперечних стиків гкл.

  4. Монтаж ГКЛ з одного боку перегородки. При кріпленні ГКЛ до каркаса потрібно дотримуватися кроку 20-25 см. Щоб перегородка була більш стійкою, її обшивають «шаховим» способом: перший лист кріпиться знизу, а другий зверху. Тоді стики гкл припадають саме на стійки.

  5. Виконує отвори під розетки та вимикачі.

  6. Монтаж ГКЛ з іншого боку перегородки. Найбільш вдалим, як і для зворотного боку перегородки, є обшивка «шаховим» способом. Якщо обшивка двошарова, слід стежити, щоб стики двох шарів не збігалися друг з одним.

  7. Закладення наявних стиків. Якісний заклад — надійний захист перегородки від появи тріщин. Усі стики ґрунтують і шпаклюють з використанням спеціальної армованої стрічки, після чого ретельно шліфують та повторно ґрунтують.

Строго дотримуючись вищезазначеної технології, у вас, безумовно, вдасться спорудити і звести якісну гіпсокартонну перегородку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *