Мінімалізм в інтер’єрі > 60 фото ідей. Особливості мінімалізму в дизайні інтер’єру квартир та будинків
Зміст:
Що таке мінімалізм?
Дизайн інтер’єру у стилі мінімалізм передбачає принцип мінімуму:
— мінімальна кількість деталей, декору, кольорів, предметів.
Справжній стиль мінімалізм в інтер’єрі не асоціюється з аскетичним способом життя чи фінансовою потребою.
Він є естетично привабливою обстановкою для якої характерні, передусім, простір, функціональність і чітка організація простору.
Історія зародження стилю
З’явився мінімалізм в інтер’єрі у 20 – 30 роках минулого сторіччя.
Його зародженню передували тенденції конструктивізму, що передбачають чітку та продуману організацію простору. Конструктивізм, у свою чергу, став альтернативою модерну, для якого характерний шик натуральних матеріалів, вигнуті і часто масивні лінії та хитромудрий декор.
Ще один фактор, що сприяв появі мінімалізму в інтер’єрі квартир, – закінчення Першої світової війни у 1918 році. Виробництва меблів і будівельних матеріалів тільки-но починали відновлювати свою діяльність, тоді як люди тяжіли до лаконічної, легкої і не перевантажуючої обстановки.
У післявоєнний період архітектори (найвідоміший з яких Френк Ллойд Райт) почали облаштовувати житла для робітників, які передбачали функціональність та простоту. Їхні результати роботи швидко припали до душі суспільству.
Все це разом вплинуло на появу і тривалу популярність нового рішення в інтер’єрі — мінімалізм.
Характеристика напряму
Розглянемо основні характеристики дизайну інтер’єру мінімалізм:
- Якнайбільше вільної площі.
Таке рішення нерідко досягається за рахунок демонтажу перегородок, заміни міжкімнатних дверей на арки, збільшення віконних отворів, створення другого світла у двоповерховому житлі.
- Симетричні, чіткі та пропорційні лінії.
- Меблі сучасні, правильної форми, місткі, розкладні і багатофункціональні. Іноді дизайнери віддають перевагу меблям асиметричних форм.
- Добре освітлені приміщення.
- Використовується трохи більше трьох кольорів.
Найчастіше задіяні такі кольори: білий, сірий, чорний, бежевий, сріблястий. Доповнити їх може один яскравий колір: зелений, жовтий, червоний тощо.
- Розміщується меблів таким чином, щоб залишалося якнайбільше вільної площі.
- Відсутній дрібний декор.
Чи популярний мінімалізм сьогодні і хто віддає перевагу?
Стилю мінімалізм в інтер’єрах квартир вдається утримувати популярність і існувати паралельно зі модними тенденціями в інтер’єрах житла, що змінюють один одного. Це пов’язано з тим, що завжди є категорія людей, які не бажають гнатися за модою, віддаючи перевагу ненав’язливій і лаконічній обстановці.
Ще один із факторів популярності жанру – це стрімкий життєвий ритм в умовах міста, перевантаженого рекламними вивісками, забудовами різного масштабу та метушні.
Перебуваючи в таких умовах, хочеться прийти додому, щоб відчути і побачити простір, свободу, відсутність дрібних деталей, що навантажують. Ненав’язлива, але комфортна ситуація допоможе розслабитися, добре виспатися і відпочити.
Класичний мінімалізм в інтер’єрі буде до душі тим, хто не терпить бардаку та хауса. Це гарне рішення для людей, схильних до перфекціонізму та порядку. У такій обстановці легко робити прибирання, дотримуватися суворих пропорцій предметів і створювати цікаві, але лаконічні комбінації.
Подібні стилі та їх відмінності від мінімалізму
Контемпорарі, що зародився в середині 20 століття, як і аналізований напрям, передбачає стриману і лаконічну обстановку, ненав’язливі кольори і функціональні меблі.
Контемпорарі передбачає найчастіше недорогі меблі масового виробництва, тоді як мінімалізм може включати ексклюзивні дизайнерські меблі, витримані у всіх традиціях мінімалізму. Мінімалізм не передбачає дрібного декору, а в контемпорарі він задіюється. Колірна гамма різноманітніша у контемпорарі.
- Скандинавський стиль
Чимало спільного у сучасного мінімалізму в інтер’єрі та скандинавського стилю, що виник у 30-х роках минулого століття. Але й відмінності також є. Скандинавська обстановка передбачає домінування холодних забарвлень – їх може три і більше. Мінімалізм більш органічний у кольорах та їх кількості.
Теплоту північному стилю надає текстиль, найчастіше – це вовняні вироби, пледи, килими із високим ворсом. Розглянутому напрямку властиві тканини з гладкими поверхнями або мінімальним ворсом.
Загальні організаційні моменти реалізації стилю
Розглянемо загальні організаційні моменти облаштування інтер’єру у стилі сучасного мінімалізму.
- Матеріали та кольори
Матеріали можна використовувати різні: камінь, пластик, дерево, скло, кераміка. Головне, щоб лінії були бездоганними, а поверхні – без химерних фактур.
Щоб мінімалізм в інтер’єрі будинку був більш виразним, є кілька дизайнерських прийомів:
Виділити яскравим кольором один чи кілька об’єктів. Наприклад, інтер’єр вітальні в стилі мінімалізм підкреслить яскраве крісло або торшер із яскравим абажуром. Найчастіше як яскраві вкраплення дизайнери вибирають зелений, червоний або жовтий колір.
Відсутність дрібного декору можна обіграти, розмістивши у приміщенні один чи кілька декоративних елементів середнього чи великого розміру. Але такі предмети не повинні бути химерними або з елементами розкоші. Наприклад, інтер’єр спальні у стилі мінімалізм підкреслить абстрактна скульптура або чорно-біла картина (фотознімок).
У вітальню можна поставити одну велику кімнатну рослину. Японський мінімалізм в інтер’єрі можна підкреслити паперовим віялом, сувоєм з ієрогліфами, зображенням сакури або бонсай.
Як вже було сказано у характеристиці стилю, у приміщенні має бути гарне освітлення. Цього можна досягти, зробивши великі вікна і правильно підібравши штучне світло.
Використовуйте сучасні світлодіодні лампи, яскравість яких можна регулювати. За допомогою освітлення виділяйте не лише бажані деталі, а й зонуйте приміщення.
Для центрального світла не використовуйте кришталеві люстри з віслюками. Замість них встановіть лампи з однобарвними, гладкими та лаконічними плафонами.
Віддайте перевагу меблям без відкритих полиць. Так, всі предмети можна заховати за дверцятами меблів. Відмінне рішення шафа-купе.
Для спальні підійдуть прямокутні ліжка без масивних спинок та задньої спинки.
Для кухні підберіть місткі та корпусні меблі, щоб за дверцятами помістилася побутова техніка та інші кухонні атрибути. Меблева фурнітура не повинна бути яскравою, масивною і впадати у вічі.
Мінімалізм в інтер’єрі кухні підкреслить барна стійка замість великого обіднього столу. Якщо стіл і використовується, то він невеликого розміру, як у маленькому літньому кафе.
Задійте меблі-трансформер: дивани, що трансформуються в ліжко, дивани з столиком, що висувається, ліжко, під яким висувні ящики. Практичне та цікаве рішення – двоспальне ліжко, яке «ховається» у стіну, якщо його підняти.
На вікна повісьте легкі однобарвні штори з гладкої тканини або жалюзі. Також можна обійтися без них, зробивши тонування вікон.
Висновок
Інтер’єр будинку в стилі мінімалізм вважається найлегшим для сприйняття. У такому житлі буде приємно і комфортно перебувати всім, кого втомлює хаос і суєта. Головне зуміти правильно його реалізувати, щоб він не перетворився на аскетизм.
✽ ✽ ✽
Ще більш 1 700 фото дизайну квартир і 1 500 фото інтер’єрів будинків – серед яких найкращі інтер’єри мінімалізму та інших стилів.
Переходьте до галереї готового дизайну та отримуйте естетичне задоволення від перегляду та потік натхнення.