Металеві шпалери в дизайні інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Металеві шпалери в дизайні інтер’єру


Металізовані різновиди шпалер виникли у відповідь постійно зростаючий фон електромагнітних випромінювань від різноманітних електричних приладів. Відомо, що чим вище частота або потужність випромінювання радіосигналу, тим вище шанси у людини, що постійно опромінюється, захворіти, наприклад, раком або лейкемією. Сьогодні при великій кількості стільникових ретрансляторів, ліній електропередач, радіо- і телемовних станцій цілком зрозуміло бажання обивателя якось мінімізувати їх вплив на свій організм.

Захисні властивості

Природне бажання людини жити у здорових та комфортних умовах знайшло відгук у компаній, які виробляють оздоблювальні матеріали. Так, зусиллями інженерів-розробників були створені рулонні шпалерні продукти, в яких тонкий шар фольги виконує кілька корисних призначень. Будучи наклеєною на стіни і стелю, така обробка служить якимось захисним екраном, який добре гасить будь-який фоновий і спрямований електромагнітний вплив від об’єктів, що знаходяться зовні.

металізовані шпалери в інтер'єрі

Особливо слід зазначити, що природне тло електромагнітного випромінювання нашої планети такого роду бар’єром не перекривається, тому що у нього дуже низька вихідна частота. А ось сигнали різних рукотворних випромінювачів (від мобільних телефонів до ліній електропередач високої напруги) тут нейтралізуються дуже успішно. Крім захисних якостей метал тут несе чималу естетичну навантаження. Його присутність у виробі також значно збільшує термін служби останнього.

благородна вишуканість дизайну

розкішні шпалери у вітальні

Тонкощі виробництва

Металізовані шпалери складаються з кількох шарів. Основою в них є полотно із пористого паперу. З ним щільно скріплюється шар алюмінієвої фольги, який на порядок тонший за волосся людини (близько 17 мкм). У свою чергу це металеве нанесення покривається тонкою гнучкою плівкою фарби, що не проводить електричний струм. Остаточно на лицьовій стороні може бути нанесено тиснення або рисунок. Бажане зображення також виконується діелектричними лаками та складами, що фарбують. Тут можуть залучатися різні хімічні реагенти та металеві пудри.

оригінальне поєднання форм та малюнка

Переваги і недоліки

У момент наклеювання на стелю та стіни своєрідне оздоблення отримує природне заземлення і тому не може накопичувати електростатичний заряд. Такого роду екранування від випромінювань може також стати помітною перешкодою для нормального функціонування різних пристроїв стеження та прослуховування. Здатність алюмінію відбивати теплове інфрачервоне випромінювання стане гарною підмогою у вирішенні питань енергозбереження у опалювальний сезон. Таке металізоване оздоблення є водостійкою і не піддається корозії. Тому навіть дуже вологі приміщення будинку без побоювань можуть бути покриті подібними шпалерами.

елегантна витонченість дизайну

Щоправда, один мінус у всьому цьому позитиві є: металізоване покриття практично не пропускає повітря і не дає стінам забирати в себе надлишок вологи. Щоб компенсувати недолік, потрібно буде частіше провітрювати приміщення. А найрозумніше в даному випадку (і не тільки) – обладнати в будинку чи квартирі якісну систему кондиціювання та вентиляції.

надзвичайна грайливість інтер'єру

променева дитяча кімната

Крім того, міцність і довговічність такого покриття нічим не поступається його захисним властивостям. Оклеєні таким чином стіни не втратять своїх первісних естетичних та функціональних характеристик упродовж багатьох років. Екстравагантні шпалери не вицвітуть і не поблякнуть. Їх можна регулярно мити із застосуванням сучасних засобів для чищення. Щоб не пошкодити найтонший шар металу, краще використовувати м’яку ганчірочку або губку.

розкішні акценти у дизайні

Нюанси в поклейці

Глянцевий лицьовий шар добре показує всі нерівності стіни, тому металізований тип шпалер надзвичайно вибагливий до площинності та гладкості вихідної несучої поверхні. Крім того, здатність стін або стелі вбирати повинна бути дуже оптимальною. Адже інакше клей просто не зможе висохнути, тому що металевий екран не дозволить волозі піти в атмосферу кімнати.

Смуги клеять суворо встик один до одного. Клей потрібен той самий, що й для важких вінілових шпалер. Розраховуючи потрібну кількість рулонів, треба пам’ятати про неминучі додаткові відходи при припасуванні малюнка (25-35%). У процесі поклейки електрику в кімнаті потрібно відключити, оскільки поєднання вологого клею і фольги струмопровідної легко може спровокувати коротке замикання і електротравми.

благородна аристократичність

Рівне покриття із золотим, бронзовим або срібним відтінком мало кого залишить байдужим. За допомогою такого оформлення будь-яка кімната набуває своєї частки вишуканості і навіть розкоші. Добре підібраний малюнок і текстура у поєднанні з муаром завіс може підкреслити і посилити загальне враження від обстановки.

золотистий орнамент на шпалерах

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *